Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Master222

VGA do DVI-I Problem

Polecane posty

Dzień dobry,

W zeszłym roku przesiadłem się na nowy komputer, zachowując stare peryferia. Składając swoją maszynę marzeń przeoczyłem niestety jeden szczegół - mój monitor posiada jedynie wejście VGA, natomiast karta graficzna jaką sobie za "grubą" kasę sprawiłem ma jedynie wyjścia DVI-I, DVI-D i HMDI. 

Jako, że nie miałem w planach zakupu nowego monitora postanowiłem zafundować sobie przejściówkę VGA->DVI-I. Ooperacja się udała, pacjent przeżył, ale...

Podczas startupu komputera monitor czasami nie odbiera sygnału. Jeżeli dobrze się "wstrzelić" z kliknięciem power to monitor łapie sygnał i można grać, oglądać filmy, nie ma żadnego problemu. Natomiast jeżeli się nie trafi z uruchomieniem monitora w odpowiednie "okno" to wyświetla się tylko informacje o braku sygnału i po kilku minutach monitor się wyłącza. Restart monitora nie pomaga. Odłączenie i podłączenie kabla z sygnałem także. 

Problem jest irytujący bo nie ma dnia żeby się nie rozminąć z tym magicznym "oknem" i wtedy trzeba mniej lub bardziej brutalnie komputer wyłączyć, wyłączyć monitor i znowu celować z "oknem". Mój rekord to 3 pudła z rzędu. 

Sterowniki do karty są zaktualizowne (na poprzednich wersjach problem pojawiał się identycznie.). Wyłączyłem też w biosie wszystkie możliwe opcje "Fast boot". Kabla nie mogę podłączyć w gniazdo DVI-D, bo wtyczka jest typu DVI-I. Po bezproblemowym działaniu odrzucam też uszkodzenie kabla. 

Czy ktoś ma jakieś sugestie?

Karta to GeForce 960GTX:  https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-960-windforce-2x-4gb-gddr5-128bit-2xdvi-hdmi-3xdp-gv-n960wf2oc-4gd-725164/

Monitor LG: http://www.komputronik.pl/product/195977/Sprzet_komputerowy_/Peryferia/20_LG_20EN33SS_B_czarny.html

System operacyjny to Windows 7 Professional 64bit 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...