Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ChodzNaGrzyby

optymalizacja

Polecane posty

Posiadam Laptop Lenovo z50  prockiem i5, karta geforce 840m i 8 gb ram. Ze wzgledu na cukierkowa grafike i wychwalanie optymalizacji Overwatcha w internecie bylem przekonany, ze gra bedzie chodzic plynnie na wysokich. Niestety gra jako tako dziala tylko na niskich, przy czym czasem i tak fps potrafi spasc do 20fps. Teraz moje pytanie brzmi czy laptop ten rzeczywiscie ma takie problemy z gra, czy jest to jakis techniczny problem. Dziwi mnie tez to ze na necie na niskich ustawieniach gra wyglada i tak ladnie, u mnie natomiast juz wyglada brzydko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety trzeba.

Overwatch jest dobrze zoptymalizowany na współczesne układy graficzne, ale te jak tu widać zaczynają się gdzieś od poziomu R7 260X/GF 750. Laptopowym odpowiednikiem ich wydajności jest GTX 950M (lub Keplerowa wersja GTX 860M).

Kolejnym problemem jest fakt, że Overwatch wymaga czterech w miarę szybkich wątków - i5-4210U jest jednak o 1/3 wolniejszy od desktopowych i3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az mi sie nie chce wierzyc ze Overwatch moze az tak zle chodzic na nienajgorszym chyba sprzecie. Momentami mam po 30 fps na najnizszych ustawieniach. Masa gier mi chodzi na najwyzszych, jedyna gra z ktora mialem taie problemy to Wiedzmin 3 no ale on ma duze wymagania. Na necie prawie nikt nie skarzy sie na niskie fps, a nie sadze zeby wszyscy mieli lepszy sprzet niz moj. Cos tu musi nie grac.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dobitniej:

Najtańszymi nowymi kartami desktopowymi nadającymi się do współczesnych gier są GTX 750/R7 360, ich odpowiednikiem laptopowym (odrobinę słabszym od nich) jest GTX 950M - układ, który w niektórych tytułach jest od twojego prawie dwukrotnie wydajniejszy.

Dodatkowo, twój procesor jest słabszy od tych montowanych z GTX 950M (i5-6300 HQ/i7-6700 HQ) o przynajmniej 20-25%, więc, proszę nie dziw się, że w FHD masz 30 fps.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ChodzNaGrzyby napisał:

Az mi sie nie chce wierzyc ze Overwatch moze az tak zle chodzic na nienajgorszym chyba sprzecie.

W nienajgorszym sprzęcie może i tak, ale to określenie niespecjalnie pasuje do Twojego notebooka. Napiszę wprost - notebookowe karty od NVIDII, które jako drugą cryfrę mają 4 lub coś niższego (czyli m.in. Twój 840m zalicza się do tej kategorii) to są karty wpychane tylko po to, żeby można się pochwalić dedykowaną kartą graficzną i złowić na to frajerów (przepraszam za bezpośredniość). W rzeczywistości wydajność tych układów nie jest wystarczająca do współczesnych gier. Można komfortowo pograć na tym w mniej wymagające tytuły i tyle.

Niestety dałeś się nabrać na bajeczkę z wydajną dedykowaną kartą graficzną z xGB własnej pamięci, tylko w reklamie ktoś zapomiał wspomnieć, to jest pamięć DDR3, a układ jest tak słaby, że jakby był 1GB pamięci, to też by różnicy to nie zrobiło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zeby bylo smiesznie, napisze ze lapka kupilem we wrzesniu. I zanim kupilem go czytalem miliony rzeczy o nim. I zamiescilem temat na tym forum czy taki lapek m.in. do gier w cenie 2500 jest oplacalny. Wszyscy jak jeden maz ( w tym ktos z moderatorow, nicku nie pamietam ) mowili ze to dobry sprzet. No ale coz. Da sie w takim razie wymienic karte w lapku na lepsza? Nie znam sie na takich rzeczy wiec take easy, bo wyczowam ze bedzie hejt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat, o którym mówisz jest tu. Nikt tam nie stwierdził, że ten sprzęt nadaje się do wymagających gier, a jedynie, że w tej cenie trudno o coś lepszego. I w cenie do 2500 zł był w miarę opłacalny (przynajmniej jeśli chodzi o specyfikację), choć ja osobiście raczej bym się trzymał z dala od tanich Lenovo (kłopoty z przegrzewaniem). Zresztą sam w zastosowaniach stwierdziłeś:

Cytat

ale i do gier,tak bym mogl spokojnie pograc w takie gry jak np fifa 16.

Nikt tam słowa o bardziej wymagających grach. Zresztą, jeśli chciałbyś notebooka, który nadaje się do nowszych gier, to musiałbyć wydać przynajmniej tysiąc więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sevard

W sumie bardziej to ten. Ale konkluzja ta sama.

@ChodzNaGrzyby

Problem w tym, że laptopy nadające się do gier zaczynają się od 3300-3500 (Lenovo Y700-15), a w zeszłym roku zaczynały się od 3500-3700 (Y50-70). Laptopy naprawdę gamingowe to mają przynajmniej GTX 970M i ich ceny zaczynają się w granicach 5,5 tysiąca.

Nie, nie da się układu graficznego wymienić na lepszy.

PS Jak doszukałem się tematu, to była zwracana ci uwaga, że na tym laptopie W3 to na niskich w zmniejszonej rozdzielczości może pójdzie, a perpsektywy na poprawne funkcjonowanie Fallouta 4 są kiepskie. Narzekanie, że nowsza gra (jakkolwiek uchodząca za nieźle zoptymalizowaną) chodzi ci w FHD w 30 fps, uważam za co najmniej dziwne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Irenez napisał:

W sumie bardziej to ten. Ale konkluzja ta sama.

Skopiowałem zły link. Tak, chodziło o ten, który Ty wrzuciłeś.

 

@ChodzNaGrzyby Ten układ po prostu nigdy nie był przeznaczony do wymagających gier i tyle. Zmniejszenie rozdzielczości nieco powinno podbić FPSy, ale nie oczekuj od tej karty, że nagle po jej zmniejszeniu będziesz miał 60 klatek. Zmniejszenie rozdzielczości daje po prostu tyle, że da się grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ciebie dalej nie dociera, że twój laptop NIE NADAJE SIĘ do bardziej wymagających gier? Przy współczesnych produkcjach zmiana rozdzielczości na niższą niż FHD nie powoduje drastycznego wzrostu wydajności. Osiągniesz najwyżej kilka klatek więcej i tyle.

Chcesz mieć więcej klatek? Proszę:

http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/247/?

 

"Krawędzie są pikselowate". Zobrazuj problem.
Jeśli mam na myśli to co ty, to przede wszystkim trzeba grać w FHD, a po drugie zmienić w opcjach wygładzanie krawędzie na wyższe. Jak masz je wyłączone, to co się dziwisz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ChodzNaGrzyby napisał:

Gdyby moj angielski byl lepszy to poradnik bylby spoko xD A co do krawedzi, to chodzi ze sa one jakby zamazane. Nie wiem czy to tez wina slabej karty, ze linie nie sa w pelni proste, tylko sa troche rozmazane.

Teoretycznie możesz pokombinować z opcjami AA, w praktyce może to zwiększyć obciążenie GPU do tego poziomu, przy którym obraz nie będzie płynny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...