Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zoXIo

Problem z długimi przycinami w CS:GO

Polecane posty

Witam mam problem z długimi przycinami. Zdarzają się one raczej tylko w CS'ie, grałem w Mafie II i nic się nie działo. Zdarzały się takie przyciny po 20 sek. (w csie oczywiście). Moje podejrzenia padają na zasilacz. Co wy o tym myślicie?

Filmik z przycinami: 

 

grafa: NVIDIA GeForce GTX 275

procesor: AMD Phenom II X4 965           3.40 Ghz

ram: 4GB

system: Windows 7 Ultimate

zasilacz ma 500 w.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Irenez napisał:

Z podstawowych rzeczy - poprosimy o:

- dokładny model zasilacza (lub fotkę tabliczki znamionowej)

- odczyty temperatur procesora i karty graficznej w spoczynku/podczas gry

- SMART-a dysku twardego

Zasilacz to Tracer Highlander 500 W.

Temperatura procka w spoczynku to około 48 stopni, a karty około 42 stopnie. Natomiast podczas 10 minutowej gry temperatura procesora wynosi max. 74 stopni, a karty max 57 stopni.

screen SMART-a: https://scr.hu/MDVqZo

1 godzinę temu, Arcanem napisał:

Zapodaj screena z ustawień graficznych csa.

Oto moje ustawienia wideo z csa :)

sadasdsadasd.png

3 godziny temu, Irenez napisał:

Z podstawowych rzeczy - poprosimy o:

- dokładny model zasilacza (lub fotkę tabliczki znamionowej)

- odczyty temperatur procesora i karty graficznej w spoczynku/podczas gry

- SMART-a dysku twardego

Mała poprawka GPU wynosi 42 stopnie w spoczynku, a CPU wynosi 48 stopni. Po 10 minutowej grze w CS'a GPU wynosiło 74 stopnie, a CPU 57 stopni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz renderowanie wielordzeniowe i ustaw mniejszą rozdzielczość np. 1366..  Żeby je wykluczyć.

We właściwościach skrótu csa, w zakładce zgodność, zaznacz "wyłącz kompozycję pulpitu" Uruchom grę przez ten skrót i popróbuj.
Te przycinki mogą być spowodowane też przez dysk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, zoXIo napisał:

Zasilacz to Tracer Highlander 500 W

Mógłbyś wymienić to to na jakąś bardziej sprawdzoną konstrukcję. I to może, ale nie musi być jego wina.

13 godzin temu, zoXIo napisał:

screen SMART-a: https://scr.hu/MDVqZo

SMART ma wyglądać jakoś tak (naturalnie chodzi o wszystkie atrybuty, nie tylko ~1/3 z początku). To screen z CrystalDiskInfo, ale równie dobrze możesz użyć HDDScan, czy HDTune.

Jeszcze dopytam - czy w tle nie masz włączonych jakichś zbędnych aplikacji? Jak wygląda zajętość pamięci (możesz to sprawdzić w Menedżerze zadań, którego możesz odpalić przed uruchomieniem gry) po odpaleniu CSa, najlepiej w momencie, w którym występuje ścinka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, webtom napisał:

Mógłbyś wymienić to to na jakąś bardziej sprawdzoną konstrukcję. I to może, ale nie musi być jego wina.

SMART ma wyglądać jakoś tak (naturalnie chodzi o wszystkie atrybuty, nie tylko ~1/3 z początku). To screen z CrystalDiskInfo, ale równie dobrze możesz użyć HDDScan, czy HDTune.

Jeszcze dopytam - czy w tle nie masz włączonych jakichś zbędnych aplikacji? Jak wygląda zajętość pamięci (możesz to sprawdzić w Menedżerze zadań, którego możesz odpalić przed uruchomieniem gry) po odpaleniu CSa, najlepiej w momencie, w którym występuje ścinka?

tu masz screena, mam nadzieje że o to chodziło :) https://scr.hu/qX16Rj

jak uda mi się zrobić screena w momencie ścinki to wyśle, a musi być koniecznie wtedy kiedy jest ścina?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zoXIo napisał:

Mógłbyś wytłumaczyć troche lepiej z "wyłączeniem kompozycji pulpitu" bo nie mam takiej zakładki we właściwościach skrótu CS'a :)

No tak, bo skrót zrobiony ze steam nie ma tych zakładek. Musisz wejść w folder z csem.

Wchodzisz w biblioteke steam,  prawym na CS > właściwości > (zakładka) PLIKI LOKALNE > Przeglądaj pliki lokalne

Znajdź tam .exe od csa i prawym na niego, właściwości, i dalej tak jak pisałem wcześniej, czyli  "zakładka zgodność, zaznacz "wyłącz kompozycję pulpitu" "

 

SMART dysku jak dla mnie wygląda bardzo dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arcanem napisał:

No tak, bo skrót zrobiony ze steam nie ma tych zakładek. Musisz wejść w folder z csem.

Wchodzisz w biblioteke steam,  prawym na CS > właściwości > (zakładka) PLIKI LOKALNE > Przeglądaj pliki lokalne

Znajdź tam .exe od csa i prawym na niego, właściwości, i dalej tak jak pisałem wcześniej, czyli  "zakładka zgodność, zaznacz "wyłącz kompozycję pulpitu" "

 

SMART dysku jak dla mnie wygląda bardzo dobrze.

Dobra dzięki wielkie za info zrobione teraz przetestuje, tak a odnośnie wyłączenia renderowania wielordzeniowego nic nie dało tylko mniej fps miałem :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Arcanem napisał:

No tak, bo skrót zrobiony ze steam nie ma tych zakładek. Musisz wejść w folder z csem.

Wchodzisz w biblioteke steam,  prawym na CS > właściwości > (zakładka) PLIKI LOKALNE > Przeglądaj pliki lokalne

Znajdź tam .exe od csa i prawym na niego, właściwości, i dalej tak jak pisałem wcześniej, czyli  "zakładka zgodność, zaznacz "wyłącz kompozycję pulpitu" "

 

SMART dysku jak dla mnie wygląda bardzo dobrze.

Wyłączenie kompozycji też nic nie daje, ale najbardziej te ściny widać na mm'ach i faceitach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arcanem napisał:

A zawsze tak miałeś? Od kiedy tak jest? Może jakiś config coś nabroił..

 

Mam to jakieś 8 miesięcy jak nie lepiej, dałem do naprawy to wymienili mi karte graf. i paste. To też nic nie dało. Próbowałem wszystkiego, odinstalowywać, configi usuwać itd. Nowy system też wstawiałem i nic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.06.2016 o 19:58, Arcanem napisał:

Skoro na innych grach tak się nie dzieje, a tylko na csie, spróbuj zainstalować jakieś mocno starsze sterowniki do Twojej karty i sprawdź. Jeśli nie masz najnowszych sprawdź także najnowsze. Jeśli to nie pomoże, pomyślimy dalej.

Zainstalowałem stery starsze i też nic nie dało :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj NVIDIA PHYSX

http://www.nvidia.pl/object/physx-9.14.0702-driver-pl.html

 

(Najpierw zrób sobie kopię) Usuń pliki "config.cfg i autoexec.cfg" z folderu /Counter-StrikeGO/csgo/cfg

Pobierz to: http://www2.zippyshare.com/v/2U60fKB6/file.html i tam wklej

.exe od csa ustaw w zgodności z XP SP3 (tam gdzie wyłączałeś kompozycje)

Parametry startowe wklej do CS w bibliotece steam:

-novid -nojoy -noforcemparms -noforcemaccel -fullscreen -nod3d9ex -threads 4 -freq 60 -high

Uruchom grę i ustaw wszystko na najniższe jak na screenie którego wrzuciłeś..

Teraz odtwórz konsole i wpisz   exec fpsx.cfg   zatwierdź enterem, powinno pojawić się niżej -enabled.

 

Popróbuj.. Jak nic nie dało, możesz sobie przywrócić tamte cfg

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Arcanem napisał:

Zainstaluj NVIDIA PHYSX

http://www.nvidia.pl/object/physx-9.14.0702-driver-pl.html

 

(Najpierw zrób sobie kopię) Usuń pliki "config.cfg i autoexec.cfg" z folderu /Counter-StrikeGO/csgo/cfg

Pobierz to: http://www2.zippyshare.com/v/2U60fKB6/file.html i tam wklej

.exe od csa ustaw w zgodności z XP SP3 (tam gdzie wyłączałeś kompozycje)

Parametry startowe wklej do CS w bibliotece steam:


-novid -nojoy -noforcemparms -noforcemaccel -fullscreen -nod3d9ex -threads 4 -freq 60 -high

Uruchom grę i ustaw wszystko na najniższe jak na screenie którego wrzuciłeś..

Teraz odtwórz konsole i wpisz   exec fpsx.cfg   zatwierdź enterem, powinno pojawić się niżej -enabled.

 

Popróbuj.. Jak nic nie dało, możesz sobie przywrócić tamte cfg

 

 

Zagrałem 2 rankedy, podczas 1 bylem pozytywnie zaskoczony do pewnego czasu. Potem były przycinki, podczas 2 występowały one częściej niż w 1 rankedzie. Może to coś z temperaturami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz pobrać program Argus Monitor i niech działa w tle http://www.argotronic.com/en/

Podczas gry zapisuj sobie dokładny czas w którym wystąpią zacięcia, i będziesz mógł sobie sprawdzić jakie temperatury w danym czasie były, oraz częstotliwości procesora i grafiki. (najważniejsze 3 zakładki - GPU temp, CPU temp, Performance)

Możesz wrzucić screeny, to spojrzę.

Nie linkujemy do innych źródeł oprogramowania niż oficjalna strona producenta/dystrybutora. Zwłaszcza takich, które zamęczają użytkownika downloaderami itp. - I.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób to dokładniej. Bo z tego nie wiele wynika. Po za tym, że masz zbyt wysoką temperaturę procesora.

Daj jeszcze raz screen z zakładek CPU temp i GPU temp oraz Performance, oraz CPU Load i RAM z zakładki SYSTEM, z dokładną godziną wystąpienia zacięcia. Zagraj sobie jakiś nierankingowy mecz. Jak wystąpi zacięcie, od razu wchodzisz do programu i szukasz myszką po białym polu czasu w którym się pojawiło.

 

Jak wkleisz już screen z czasem do painta, możesz odpalić systemowy program, "Narzędzie Wycinanie" do przycięcia, żebyś nie musiał wysyłać całego pulpitu. (jest w akcesoriach),

I wrzuć wszystkie 5 screenów z czasem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...