Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

BePcioG

Gorący radiator od karty graficznej.

Polecane posty

Więc tak. Niedawno kupiłem nową kartę graficzną: Asus strix gtx 970 OC (podkrecana fabrycznie). Karta jest całkowicie nowa. Wiem jednocześnie że mój aktualny procesor nie nadąża za tą kartą więc ona musi nadrabiać za niego ale chodzi o to że gdy mierzę temperaturę GPU za pomocą GPU-Z to w stanie spoczynku karta ma około 45c natomiast podczas grania w wymagające gry temperatura procesora karty graficznej nie dochodzi nawet do 70c wiem że to nie jest dużo, natomiast gdy tak z ciekawości spróbowałem dotknąć radiatora Directcu II to był nawet bardzo gorący. Mam obudowę bez chłodzenia więc za pewien czas będę inwestował w nową obudowę,  ale pytanie jest takie; czy to normalne że ten radiator jest taki gorący że lepiej go nie dotykać? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie temperatury spadną o kilka stopni, szczególnie przy dłuższym obciążeniu, no ale pod obciążeniem radiator nadal będzie zdecydowanie ciepły. Jeżeli byś chciał, to na pewno dałoby się ugrać kilka dodatkowych stopni kosztem głośności pracy, zmieniając krzywą obrotów wentylatorów.

Tak swoją drogą, jak prezentuje się reszta specyfikacji komputera? Chodzi mi głównie o markę i model zasilacza, bo skoro obudowa jest tak wybitna, to trochę bym się obawiał o jego dobór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że dobrze by było, gdyby nowy zasilacz wylądował na Twojej liście zakupów jak najwyżej (choć w kwestii zasilaczy daleko mi do wyroczni, także możesz poczekać na kogoś bardziej obeznanego, a oczekiwanie mógłbyś sobie urozmaicić wrzuceniem tu zdjęcia tabliczki znamionowej).

W sumie dobór podzespołów jest na tyle ciekawy, że bardzo chętnie bym się jeszcze dowiedział, jak prezentuje się reszta - nie chciałbyś się pochwalić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie nie mam dostępu do kompa ale pamiętam jeszcze model CPU; i5 760 @2.8 może nie jest zbyt wyrównany do mojej nowej karty ale nie posiadam aktualnie środków na zakup nowego procka. Ale z czasem na pewno wymienię go a aktualnie będę musiał się zadowolić mocą karty. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to tak naprawdę Huntkey (bez tabliczki nie wiem który) - nic wybitnego, ale też jakoś bardzo mocno nie można marudzić. Główny problem to zawyżona moc. Jak do tej pory wytrzymywał, to nie widzę powodów, by go zmieniać.

Bardziej natomiast martwię się o obudowę, bo obudowy Qolteca za solidne nie są, więc jej wymiana pewnie dosyć mocno obniżyłaby temperatury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...