Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kacper323

Problem z BIOSEM

Polecane posty

Witam   Jeśli w złym dziale pisze proszę o przeniesienie.

 

 

 

Napisze wszystko od początku wiec zaczęło się to gdy komputer po graniu 1h lub 10min zawieszał się rozwiązania szukałem długo  na początku  myślałem że to dysk lecz po przeskanowaniu  HDD Tune wszyszło że to nie jest wina dysku sprawdziłem również karte graficzną i procesor lecz ostatnio zobaczyłem filmik na którym ktoś przedstawia też ten sam problem rozwiązanie było proste ustawić (nie wiedziałem jak ) ustawić  stałe napięcie na procesorze i ram u mnie w biosie nie widziałem nic takiego  jak ustawianie napięcia wiec mądry ja pomyślałem zaktualizuje bios pobrałem ze strony producenta paczkę w niej były trzy foldery ROM WINTOOL DOSTOOL otworzyłem WinTool  64x i afuwingui tam open i wybrałem rom z folderu zaczeły wypełniać się jakieś kwadraty najpierw na czerwono potem na zielono i zboku napisane był DONE. wiec wyłączyłem i zrestartowałem komputer niestety chyba coś poszło nie tak ponieważ po włączeniu komputer stoi na logo producenta Acer w bios nie da się wejść pisze Please wait.... i tak cały czas jedynie da sie wejść w  Display boot  menu  tam można wybrać dysk i włącza się system pokazuje sie pulpit lecz nie działa nic mysz ani klawiatura.Jestem zielony lecz coś tam czaje PROSZE O POMOC 

 

 

 

 

SPECYFIKACJE 

płyta główna Acer Aspire H67H2-AD (D2)

procesor intel core i3-2100

karta graficzna GTX650TI

7gb ram 

zasilacz 600w

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zacznij poprawnie używać znaków interpunkcyjnych.

 

Cytat

zasilacz 600w

Dokładniejsze dane nie zaszkodzą (marka, model).

Cytat

na początku  myślałem że to dysk lecz po przeskanowaniu  HDD Tune wszyszło że to nie jest wina dysku

Skan skanem, ale lepszy obraz zazwyczaj daje odczyt parametrów S.M.A.R.T., ale teraz to mniej istotne. 
 

Cytat


u mnie w biosie nie widziałem nic takiego  jak ustawianie napięcia wiec mądry ja pomyślałem zaktualizuje bios pobrałem ze strony producenta paczkę

 

Aktualizacja biosu w przeszło 90% przypadków nie dodaje takich funkcjonalności. Co do reszty - masz 100% pewności, że pobrałeś bios do odpowiedniego modelu komputera i w odpowiedniej wersji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zasilacz to Gembird  ATX/BTX power supply 600w  

Używanie miana zasilacz w stosunku do tego czegoś jest sporym nadużyciem. Nie podejrzewałem, że Acer do swoich komputerów stacjonarnych może dawać takie szroty.

 

Cytat

Jestem pewien że pobrałem do odpowiedniego komputera aktualizacje i raczej w odpowiedniej wersji 

Na wszelki wypadek podaj jego model. Podejrzewam błąd przy aktualizacji biosu, który przy odrobinie szczęścia można spróbować odkręcić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

dokupywałem go ponieważ zmieniałem karte na gtx 650 ti a stary zasilacz to jedyne 350w

I to był błąd. Pobór mocy przez tę kartę nie przekracza 70 W i jeśli stary zasilacz miał przyzwoitą linię 12V (w granicach 250 - 300 W), to i dwie takie by obsłużył.

 

Co do próby ratowania  - kiedyś (wieki temu) zrobiłoby się tak:

1. Po ściągnięciu biosu zawartość folderów Dostool  i Rom umieścić w jednym miejscu.

2. W pliku flash2m.bat zmienić zawartość z afudos ..\ROM\P01-B0.2M /p /b /n /r na afudos P01-B0.2M /p /b /n /r

3. Stworzyć bootowalny nośnik i nagrać na niego zawartość tego folderu (ale nie sam folder).

4. Ustawić tak, by flash2m.bat  uruchamiał się przy starcie nośnika (drzewiej pomagało dodanie jego do pliku autoexec.bat lub po prostu skopiowanie odpowiedniej linii tamże)

5. Odpalić kompa z tego nośnika.

6. Wznosić modły by się udało.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...