Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lildee

internet z Orange

Polecane posty

Poszukałem trochę. UbuDSL obsługuje Twojego operatora, ale problem tkwi gdzie indziej. Masz dość trudny modem, więc istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że coś pójdzie nie tak. W razie czego, na forum ubuntu masz temat dotyczący tego programu, więc jeśli coś by nie działało - tam możesz szukać dalszej pomocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szukanie, ja zainstalowałem ale gdy szuka modemu to szuka bardzo długo i nic. Ale dobra zobaczę co tam na tym forum piszą

Althorion dzieki za radę, internet działa, było troche zabawy ale działa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem,mianowicie mam Internet z Orange oferta 'Orange Free Standard Premium P' modem Option Icon 225 i po przekroczeniu transferu... wlecze się jak ślimak... Czy ktoś wie jak mogę sprawdzić ilość przesłanych danych... oraz czy przy tej ofercie mogłem mieć inny modem ? Oraz dlaczego przy spradzaniu zasięgu Internetu u mnie w domu przez przedstawiciela handlowego, Internet chodził znacznie szybciej.

Jeżeli ktoś może odpowiedzieć na moje pytania będę ogromnie wdzięczny. Z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie będzie dość nietypowo, mianowicie kiedy inni mają wysokie transfery z Orange (bo przecież Orange ma najlepszy zasięg w Polsce...) ja przed przekroczeniem limitu osiągam prędkość max. 20kb/s. Pomijam już fakt że powinienem mieć 7,2mbps, mi by 100mbps w zupełności wystarczyło. W końcu mamy XXI wiek... co jest, panowie? Garść konkretów:

Internet "Business Everywhere" z modemem Option Icon 7.2 (model GI0201) stosuję w dwóch komputerach. (Tak, modem jest na USB. Używam sterowników z płytki dołączonej do modemu...) Te dwa komputery to stacjonarny i laptop, których konfiguracje sprzętowe raczej nie mają wiele wspólnego z problemem... Oba komputery używam w jednym pokoju, w jednym miejscu, także zasięg jest taki sam. 4-5 kresek/5 możliwych E(dge?) (nie wiem jak to się przekłada na HSDPA, EDGE i 3G, nie jestem w tym specem i nie interesuję się zbytnio tymi sprawami). Mieszkam na kompletnym zadupiu więc wymiana na radiówkę/neostradę nie wchodzi w grę. Dodatkowo, kiedy skończy mi się oszałamiający limit 1GB (który przy moim intensywnym użytkowaniu zużywam już po 1-2 tygodniach...) oszałamiająca pierwotna prędkość 10-20kb/s spada do fantastycznego poziomu 3-5kb/s. Wtedy na laptopie jeszcze jakaś strona się załaduje, jednakże na stacjonarnym to już koszmar... podłączam modem do klawiatury (w której mam port USB) w której zazwyczaj kiedy nie wykorzystam jeszcze limitu to mam niewiele lepszą prędkość od tej laptopowej. O ile 25kb/s przy dobrym wietrze bez wykorzystanego limitu można nazwać winikiem co najmniej dobrym, niestety po wykorzystaniu limitu jak się połączę, to włączam Chrome'a/Mozillę/IE i po ok. 5-10 sekundach rozłącza mnie i pokazuje się okienko "Połączenie zostało zerwane. Chcesz się połączyć znów?" Tak/Nie. O dziwo, prędkości po wykorzystanym limicie są takie same (laptop i stacjonarny) kiedy w stacjonarnym podłączę modem pod USB bezpośrednio do płyty głównej...

Moje pytanie jest takie: czy istnieje jakiś sprawdzony, legalny(w stosunku do Orange) sposób aby "podkręcić" sobie internet? Słyszałem, że wymiana modemu na ten pod express card pozwoli nawet na transfer 30kb/s. Tyle że ten wydatek to ok 300zł(?). Czy istnieją jeszcze jakieś w sumie niedrogie sposoby żeby ten nędzny necik podciągnąć chociażby pod 50kb/s? (tak żeby szło w WoWa grać... a o ile wiem na 512 da się już) Najlepiej, żeby net był jeszcze stabilny...

W zasadzie, uszczęśliwiłoby mnie podanie w ogóle, co mogę zrobić by ten transfer podnieść. Wszelkie anteny zewnętrzne, sugestie wymiany modemu/sterowników/usługi na inne/lepsze będą mile widziane. Myślę, że wyraziłem się nieco chaotycznie, lecz zrozumiale. Jeśli nie będziesz czegoś rozumieć, po prostu powiedz. Ja czuję po prostu tylko rozpacz - chciałbym móc zagrać w COKOLWIEK poza jakimiś netowymi turówkami i browserówkami (które i tak mi "lagują" - ładują się cholernie wolno). Za wszelką pomoc dziękuję z całego serca.

@edit

Zapomniałem dodać - próbowałem robić tak, że modem podłączałem do 5 metrowej przedłużki USB, którą wyprowadzałem na balkon za oknem. Jednakże mimo że diodka świeci się na modemie, program Business Everywhere nie pokazuje żadnego modemu bądź w ogóle nie wykrywa modemu. Co robię źle? :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używam Orange Freedom Pro, czy jakoś tak. Internet działa w CDMA, i jest szybki (średnio 1.7mbps). Kłopotem jest limit transferu danych 3GB, ale mi wystarczy.

Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje jakiś program, może jakaś stronka, gdzie mógłbym zobaczyć ile zostało mi GB do wykorzystania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem,mianowicie mam Internet z Orange oferta 'Orange Free Standard Premium P' modem Option Icon 225 i po przekroczeniu transferu... wlecze się jak ślimak... Czy ktoś wie jak mogę sprawdzić ilość przesłanych danych... oraz czy przy tej ofercie mogłem mieć inny modem ? Oraz dlaczego przy spradzaniu zasięgu Internetu u mnie w domu przez przedstawiciela handlowego, Internet chodził znacznie szybciej.

Jeżeli ktoś może odpowiedzieć na moje pytania będę ogromnie wdzięczny. Z góry dziękuję.

To może być problem z okablowaniem spróbuj domocować kabelki to modemu i przy gniazdku jak to nie pomoże to trzeba dzwonić na infolinie orange :(.Czasem to jest problem,że server jest przeciążony :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z taki radami to wiesz co? Sprawdz lepiej swoje gniazdka..

To normalne, ze po przekroczeniu transeru wlecze sie jak ślimak - trzeba bylo dokladnie umowe czytac :) Jak sprawdzic ilosc pobranych danych? Mozesz sprobowac na stronie orange, albo zobaczyc czy program, ktorym łączysz się z netem nie ma takiej opcji. Ewentualnie ściągnij program autoconect, który ma opcję zliczania transferów.

Internet chodził znacznie szybciej u przedstawiciela bo np. mógł mieć odblokowane pewne rzeczy, czyli mógł nie mieć żadnych ograniczeń prędkości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...