Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

trewsky

Brak możliwości zmiany planu zasilania dla dedykowanej karty graficznej

Polecane posty

Posiadam laptopa Acer V3-574G. Poniżej krótka specyfikacja:
 

Procesor: 	Intel Core i5-5200U (2 rdzenie, od 2.2 GHz do 2.7 GHz, 3 MB cache)
Chipset: 	Intel Broadwell
Pamięć RAM: 	4 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz)
Karta graficzna: NVIDIA GeForce 940M + Intel HD Graphics 5500 
Wielkość pamięci karty graficznej: 	2048 MB GDDR3 (pamięć własna)
	


Problem jest następujący: Wchodząc w ustawienia zaawansowane zasilania, mam możliwość ustawienia planu zasilania tylko dla zintegrowanej karty graficznej, tak jak widać na załączonym obrazku. Czy jest możliwość, aby pojawiła się tam też karta dedykowana (Nvidia GeForce 940M). Wydaje mi się, że kiedy komputer był odpalony świeżo po zakupieniu taka opcja tam widniała i być może w skutek zaktualizowania sterowników do karty dedykowanej zniknęła.

Dodam też, że po tej aktualizacji w grze FIFA 14 spadły fpsy, jednak problemu szukałem wtedy w grze, a nie w sterownikach. Jest też problem z grą XCOM: Enemy within - ta gra również nie chodzi płynnie, mimo tego, że jest uruchamiana na procesorze graficznym NVIDIA oraz tego, że XCOM: Enemy Unknown chodzi bardzo gładko i płynnie.
Zaktualizowałem dziś sterowniki do BIOSU oraz zainstalowałem starsze sterowniki do NVDII (pobrałem je ze strony Acera, widniały na liście sterowników przeznaczonych konkretnie do mojego modelu).
Te informacje podaję dodatkowo, może okażą się przydatne.



 

1.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliknij prawym na skrót od gry, i tam taką opcję, czy chcesz uruchomić grę na zintegrowanej karcie, czy na dedykowanej. Uruchom na dedykowanej i sprawdź czy fpsy są w normie.

Co do planu zasilania, to pewnie kwestia ustawień w panelu nvidia, przed instalacją nowych sterowników, dedykowaną kartę miałeś jako domyślną, a po instalacji zmieniła się na zintegrowaną.

W ustawieniach nvidia jest opcja wyboru, możesz przypisywać gdzie dana karta ma być wykorzystywana, np. zintegrowana w systemie w celu oszczędzania energii, a dedykowana po uruchomieniu gry czy programu. Możesz ustawić dedykowaną, żeby była cały czas aktywna (wtedy pewnie pojawi się w ustawieniach zasilania), ale skróci się czas pracy na baterii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...