Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

hunter32165

HDD problem

Polecane posty

Witam,

po ostatnim upgrade'ie komputera (nowe GPU) spada wydajność w grach, i nie jest to raczej spowodowane GPU, które jest w końcu nowe. Do tego wydajność samego systemu też nie jest zadowalająca w porównaniu z tym jak chodził on do niedawna. Z ciekawości odpaliłem HD Tune. Co oznacza B8?

Z góry dzięki za pomoc!

CPU: Intel i5 2500K

GPU: MSI GTX 960 4G

MoBo: Gigabyte GA-Z68AP-D3 rev.2.0

Zasilacz: OCZ ZS 650W 135 bronze 80+

HDTune_Health_ST31000524AS.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B8 to błędy parzystości między cachem, a rzeczywistym nośnikiem. Nie jest to dobry znak, ale do tego dochodzą jeszcze błędy w zasilaniu dysku (BC) oraz błędy z którymi nie poradziła sobie korekcja ECC (BB).

Dysk może być więc przyczyną, choć nie musi. Na początek spróbowałbym docisnąć kabel zasilający dysku lub podmienić go na inną wtyczkę i zobaczył, czy to coś zmieni.

Byłbyś w stanie sprawdzić jak to wygląda z poprzednią kartą? Jaka to w ogóle była karta?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmieniłem kabel zasilający, i dalej to samo. Nie ma możliwości sprawdzenia problemu ze starą kartą, ponieważ padła ona już na amen, jednak jakiś czas temu pisałem na forum temat właśnie z tym dyskiem, i też był sprawdzany hd Tune'em, odczyty były dokładnie te same, tylko że wszystko działo się na starej karcie (GTX 560Ti od Palita).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

jakiś czas temu pisałem na forum temat właśnie z tym dyskiem, i też był sprawdzany hd Tune'em, odczyty były dokładnie te same,

klik

Coś nie bardzo są takie same, BB było czyste, teraz ma 803, BC też wzrosło. Długiego żywota bym dyskowi nie wróżył.

 

Poza tym - doczekamy się pełnego odczytu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...