Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

behemort

ASUS R9 270 DirectCu II - skaczący losowo obraz oraz 'wykrzaczanie się' obrazu

Polecane posty

Od jakiegoś czasu zauważyłem pewien wkurzający problem z moją kartą graficzną - co jakiś czas, w losowych momentach i w losowej częstotliwości dochodzi do przeskoku całości wyświetlanego obrazu - tak jakby uciekał pod dolną krawędź monitora od parę centymetrów i po ułamku sekundy wracał na miejsce. Problem został przedstawiony (tak samo lub podobnie) w tym oraz tym filmiku. Jestem niemal pewien, iż problem ten występuje w zasadzie wyłącznie w czasie przeglądania stron internetowych przez przeglądarkę (korzystam z Firefoxa).

W powyższych radzono, by ustawić limit fps na 60 w ustawieniach CCC oraz zmienić opcję AA na 'nadpróbkowanie', co wydawało mi się że zmniejszyło częstotliwość występowania tego problemu, ale nie wyeliminowało go.

 

Drugi problem dotyczy problemu w wyświetlaniu się obrazu. Ponownie, problem występuje w zasadzie wyłącznie przy korzystaniu z przeglądarki, aczkolwiek objawiał się w zasadzie wyłącznie w czasie korzystania z Flasha albo w czasie oglądania filmików na YouTube. Raz na parę tygodni zdarza się wykrzaczenie obrazu, które najlepiej można zaobserwować tutaj - z obrazu zostają wyłącznie różnokolorowe pasy, aczkolwiek komputer pracuje normalnie dalej - dźwięk leci normalnie, alt+f4 wyłącza filmik i dźwięk, wyłączenie z przycisku normalnie wyłącza komputer, widać że dysk pracuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zainstalować najnowsze sterowniki (16.5.2) i zobacz, czy to coś zmieni. Jeśli nie, to zgłoś problem do AMD i wyłącz akcelerację sprzętową w przeglądarce oraz we Flashu (najpewniej pomoże, choć jest to mocno tymczasowe rozwiązanie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zainstalowane najnowsze sterowniki - w zasadzie od czasu ostatniej jeszcze wersji problem się nasilił. Próbowałem włączać limit klatek, stałego VSynca, zastępowanie nadpróbkowaniem wszędzie, wyłączyć ULPS i nastawić stałe napięcie (bo tak radzono), ale nie pomogło. Na razie postanowiłem (naturalnie po DDU) wrzucić starszą wersję (15.7.1) i zdaje się działać stabilniej (aczkolwiek to i tak będzie można stwierdzić po dłuższym użytkowaniu, zobaczymy). Akcelerację wyłączałem i we Flashu, i w przeglądarce, ale nie za wiele to pomogło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno na najnowszej wersji (do której wróciłem), jak i na 15.7, 15.7.1, 14.4 problem wciąż występuje w... zupełnie losowych momentach. Nie mam pojęcia, co może być przyczyną. Wczorajszy dzień nie było ani jednego przypadku takiego zachowani, dzisiaj, zanim zmieniłem wersję, były 4 w ciągu ~6 minut.

Obecnie sprawdzam sterownik z 2013 roku, bezpośrednio ze strony ASUSa (13.251-(...)-Asus), niektórzy twierdzą, że może pomóc zejście aż do takiej, jak mniemam dodawanej na płytce w pudełku, wersji sterowników...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMD wypuściło nowe sterowniki - 16.6.1. W changelogu jest coś takiego:

Cytat

Display flickering or corruption may be experienced when playing videos in a web browser.

Możliwe, że to rozwiązuje Twoje problemy z kartą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze sterowniki - bez zmian.

Zakupiłem kabel DVI-D dual link - bez zmian.

Dzisiaj obraz skakał jak szalony przy oglądaniu filmu - około tuzina razy w ciągu dwóch minut.

 

Na chwilę obecną karta graficzna jest na półce, 'potestuję' na różnych rzeczach zintegrowaną, a jeśli obraz nawet nie drgnie, to wyjdzie na to, że będę musiał podesłać do serwisu sprzedawcy i mam nadzieję, że wyślą go do serwisu producenta. Zobaczymy, jak wróci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...