Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ZachiZombie91

Po włożeniu nowego RAMu podczas grania wywala BSOD

Polecane posty

Witam!
Dzisiaj, z dniem 23 Maja 2016 r. przyszedł mi nowy RAM do komputera, całe 8 GB DDR2 cztery kości po 2 GB. Problem polega na tym, że gdy odpalam jakąkolwiek grę (np. Battlefield 4, Wiedźmin 3 Dziki Gon czy niewymagający Fallout New Vegas) po grze przez jakieś 5-15 minut wywala mi Bluescreena, którego widzicie w załączniku. Próbowałem rozwiązać ten problem na własną rękę, wciskałem po kolei wszystkie RAMy, nadal to samo. Teraz zainstalowałem nowe sterowniki do Karty graficznej, choć był to jakiś niewielki sterownik bo dwa dni temu aktualizowałem sterowniki. Teraz próbuję też uaktualnić Windowsa, ale szczerze wątpię, że to coś da.
Specyfikacje komputera:
Karta graficzna - Nvidia GeForce GTX 470 S.O.C
Procesor - Intel Core 2 quad Q6600 4x 2.4 GHz
Płyta główna - Gigabyte GA-P43-E53G
Dysk twardy - Barracuda Seagate 500 GB 7200 obr/min
Zasilacz - Evga 600 WAT 100-W1-0600-K2
Pamięć RAM - DDR2 Geil GX24GB6400DC PC2 6400 800 MHz CL 5-5-5-15 Jedna kość 2 GB.

Nie mam pojęcia co już robić, Przedtem ramu miałem 4 GB, dwa od Kingstona 800 MHz i dwa od Geila, podobne co teraz mam, tylko, że to były po 1 GB kość. CL miały identyczne, tamte wymagały 1.8 V a te nowe też wymagają 1. 8V. Spróbuję uruchomić grę na nowych sterownikach karty graficznej, ale nie wiem czy coś to da.
Ktoś ma jakiś pomysł? 

Proszę o pomoc! 
 

13275094_915201588603382_969589026_o.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to najprostszymi metodami są: reset biosu poprzez wyciągnięcie baterii oraz ustawienie odpowiednich (albo po prostu sprawdzenie czy są odpowiednie) parametrów ramu w biosie. Do bardziej skomplikowanych należy testowanie każdej kości z osobna memtestem oraz ewentualnie aktualizacja biosu (która pomaga tylko z rzadka, bo nie ma to raczej dużego wpływu na kości ram, prędzej na procesor).

Więcej porad - od innych użytkowników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa ma się tak. Po resecie biosa, problem nadal występował. Zacząłem więc bawić się z napięciem na ramach. Startując od 1.8 V doszedłem do 2.0 V i już myślałem, że problem ustąpił, bo grałem całe 50 minut (Battlefield 4) lecz pod koniec rozgrywki zaczęło mi troche przycinać grę, tak jakby ramu zaczynało brakować (tak, jak miałem przy starych 4 GB). I po wspomnianych 50 minutach znowu wywaliło mi BSOD. Jak myślicie, zwiększając napięcie na 2.1 V na ramach i zwiększając napięcie na NCH Core, coś powinno pomóc, tzn całkowicie wyeliminować problem?
Proszę o pomoc! Naprawdę już nie mam więcej pomysłów. :wallbash:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...