Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

konrado

Rozwiązany: Infekcja systemu

Polecane posty

Witam.

Mam poważny problem z systemem. Nie działają mi obie przeglądarki - Opera i Chrome, nie mogę też ich przeinstalować. Wyświetlają się komunikaty o braku ochrony przed wirusami i programami szpiegującymi. Wyłączone są  Windows Defender i antywirus AVG - nie mogę ich włączyć, nie mogę zaktualizować. Wyświetlają się jeszcze wiadomości na temat Wndows Update i skanowania dysku, którego nie da się wykonać. Nie działa też oprogramowanie do myszki Bloody.

Mam Windows 8.1. Jak mogę poradzić sobie z tym problemem? Proszę o dość szybką pomoc

Do kolejnych informacji dodam, że nie mogę nic zainstalować. Jest problem również z Wordem - nie da się zapisać zmian w tekście, a przy otwieraniu wyświetla się "Wystąpiły problemy z przesłaniem polecenia do pliku" oraz (...) "nie może otworzyć pliku roboczego. Sprawdź zmienną środowiskową TEMP".

Nie mogę również utworzyć nowego folderu czy pliku, gdyż widnieje "Nieoczekiwany błąd uniemożliwia utworzenie folderu. (...) Błąd : Plik lub katalog jest uszkodzony i nieczytelny".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że radykalne ale tutaj najprościej to go sformatować w diabły, może po instalacji antyvira skanowałeś kompa i nie zwracając uwagi wywaliłeś wszystko z kwarantanny, jeżeli miałeś jakieś dziadostwo podpięte pod dll/exe ważne to wywaliło je i system sie sypie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Taa, zwłaszcze, że nie wiadomo co to jest. Takie same objawy da wirus atakujący pliki (np. Sality), uszkodzenie któregoś pliku systemowego, uszkodzenie pamięciu, dysku lub CPU. Naprawdę format jest genialnym pomysłem w tym przypadku.

 

@konrado Na początek przeskanuj system za pomocą programu Dr.Web CureIt! i napisz czy coś znalazł, jeśli tak, to co.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2016‎-‎05‎-‎17 o 12:36, Sevard napisał:

@up Taa, zwłaszcze, że nie wiadomo co to jest. Takie same objawy da wirus atakujący pliki (np. Sality), uszkodzenie któregoś pliku systemowego, uszkodzenie pamięciu, dysku lub CPU. Naprawdę format jest genialnym pomysłem w tym przypadku..

Pozwolę sobie dodać do tego jedną rzecz. Format wcale nie musi zlikwidować ewentualnej infekcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Sevard napisał:

No cóż. W takim razie możesz spóbować użyć Dr.Web LiveDisk. Należy ściągnąć i wypalić obraz na płytę, a następnie z tak przygotowanej płyty zbootować kompa i wtedy sprawdzić system.

Spróbuję udać się do kogoś, żeby pobrać i wypalić płytkę. Dam znać jakie będą efekty...

Jedyna działająca przeglądarka - Internet Explorer - działa coraz gorzej... Eh...
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Sevard napisał:

No cóż. W takim razie możesz spóbować użyć Dr.Web LiveDisk. Należy ściągnąć i wypalić obraz na płytę, a następnie z tak przygotowanej płyty zbootować kompa i wtedy sprawdzić system.

Po zbootowaniu i zeskanowaniu kompa - program wykrył i zneutralizował jedno zagrożenie: "Winlogon, Usernit". Jednak powiem szczerze, że nic po tym zabiegu się nie zmieniło i problemy nie ustąpiły. Poza tym zrobiłem też Test Memory - nie wykryło żadnego błędu.

Co więc dalej?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Problem rozwiazany. 

Uzylem narzedzi do naprawy systemu, ktore znajdowaly sie na plycie instalacyjnej. Byl problem z odswiezeniem i restartem systemu, bo pojawial sie komynikat z info o braku dostepu do dysku z systemem. Wybralem wiec naprawe podczas uruchamiania, potem zrobilem defragmentacje i wszystkie problemy zniknely.

Dzieki za pomoc. Temat do zamkniecia. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...