Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

M44ster

Rozwiązany: Problem z komputerem- critical process died, jasny ekran

Polecane posty

Witam serdecznie. Zwracam się do was z problemem, który zaczyna napawać mnie troszkę strachem. Wszystko zaczęło się już dość dawno temu. Jakiś miesiąc temu zauważyłem, że po uśpieniu mojego komputera i ponownego jego włączeniu, ekran staje się troszkę jaśniejszy. Szybko ogarnąłem, że wystarczy komputer po prostu wyłączyć i włączyć i wszystko wraca do normy. Dlatego też przestałem komputer usypiać, gdyż uznałem, że wole nie igrać z problemami. Niestety bywa, że zrobię to z nawyku i zbyt późno się zorientuję, (pisząc to zdanie sam włączył mi się insert..coś się dzieje:D) toteż błąd popełniłem jeszcze kilka razy, a dziś po zmianie ustawień graficznych w Company of Heroes 2 działo się to samo. Dwa razy zmieniłem grafikę, dwa razy musiałem resnąć kompa by ekran był normalnej jasności. Po drugim włączeniu wywaliło mi po chwili critical process died(mniej więcej gdy obudziły się już wszystkie programy w tle). Windows miał troche oporu by się włączyć, lecz po upłynięciu 2 min wszystko jest znowu ok poza jednym- ekran jest teraz jasny cały czas. Troszkę się teraz boję, gdyż nie chce żegnać się z jakimkolwiek z moich podzespołów, a usterka wygląda na sprzętową.. czy to monitor, czy procesor, czy nie daj Boże GPU. Jak myślicie od czego warto zacząć? Co przychodzi wam do głowy? Moje spec:

 

Monitor - EIZO FORIS fs2434 

CPU- i5 2500k OC 4,3 GHz

Mobo- ASRock p67 pro3

RAM - kingston HyperX 8GB 1333 MHz

GPU - MSI GTX 970 100me

PS - OCZ ModXStream pro 600 W

system jaki posiadam to windows 10 home

 

EDIT: 

pogrzebałem w ustawieniach ekranu i okazało się, że miałem zmienioną jasność i gamma..:D 

ALE co ciekawe te ustawienia włączały się dopiero po ingerencji w ustawienia ekranu, nie obowiązywały po włączeniu kompa, gier itp.

Także przywróciłem ustawienia domyślne i wszystko gra..chyba ktoś mi zrobił trolla w internacie. Temat do zamknięcia i przepraszam moderatorów za niepotrzebne zaśmiecanie forum:D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...