Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MasterTheGrey

Najlepszy sterownik pod Wiedźmina 3

Polecane posty

 

Podczas grania w Wiedźmina 3 pojawia sie czarny ekran. W słuchawkach słychać dźwięk kroków, muzyki itp. Na ekranie pojawia sie napis: "Sterownik ekranu przestał działać, ale odzyskał sprawność". Obstawiam że to wina sterowników. Korzystałem wcześniej z 365, teraz z 362.00. Wprawdzie wywala mniej niż dawniej, lecz i tak ciężko sie gra, jak gra się wyłącza pięć razy w ciągu godziny... Proszę o pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj konfigurację sprzętową oraz system. Po tym, co napisałeś domyślam się tylko, że masz kartę NVIDII, ale nie mam bladego pojęcia jaką.

Inne gry działają poprawnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten problem występuje tylko przy wiedźminie, inne gry działają poprawnie. 

Komputer:

Windows 10 64bit

Procesor i5 4590

Karta graficzna gtx 650 OC 2GB Msi

Ram 8gb HyperX

Zasilacz Modecom Feel 500W

 

Sterownik Karty Graficznej Nvidia driver 362.00 (nowsze strasznie wysypują)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w pierwszej kolejności wypadałoby zająć się zasilaczem. Ile byłbyś w stanie na niego wydać (porządne nowe konstrukcje zaczynają się od ~170 zł, używki dałoby się dostać i poniżej 100 zł)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko sama wymiana zasilacza najpewniej niewiele da. Skoro zasilacz jest jaki jest, to nie spodziewałbym się za dużo po reszcie komponentów, szczególnie po obudowie i po płycie głównej. Obstawiam, że przyczyną wysypywania się sterownika są temperatury.

@MasterTheGrey Uruchom HWMonitor, odpal grę, poczekaj aż się ona wysypie i wrzuć na forum screen z HWMonitora, to się zobaczy jak wyglądają temperatury karty oraz innych podzespołów.

Niestety, ale obawiam się, że wrzucenie tu lepszego zasilacza to będzie tylko reanimacja trupa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawione temperatury wyglądają całkiem nieźle, no ale przydadzą się jeszcze te bezpośrednio z płyty głównej - mógłbyś rozwinąć tę pierwszą grupę?

2300 zł (bo ten Feel to chyba więcej niż 100 zł nie kosztował) za zestaw z niekręconą i5 i bez SSD? Albo masz naprawdę wypaśną obudowę, albo dosyć grubo przepłaciłeś. No chyba, że dosłownie włożyłeś w niego gotówkę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Widzę, że kolega z Kielc i w Kwarku kupowany zestaw. Zasadniczo na przyszłość nie polecam. Kupowanie u nich to jak kupno gotowców z Allegro, dwa dobre (dobrze brzmiące podzespoły) a reszta maksymalnie po kosztach. Też się przymierzam do zakupu i zajrzałem do nich prosząc o propozycję zestawu za 2500 zł bez karty. Jak mi rzucili propozycją to nie wiedziałem czy się śmiać czy płakać. Nie dość że procek z poprzedniej generacji, najtańsza możliwa płyta główna to jeszcze gość napisał w specyfikacji - zasilacz 700w, na moje pytanie co to za zasilacz tylko wzruszył ramionami i powiedział "a jakie to ma znaczenie ważne że mocny" ;) W twoim przypadku idę o zakład, że było identycznie. Tak jak koledzy wyżej piszą, zasilacze takie jak Modecom są jedną wielką niewiadomą, może się okazać, że będzie działał poprawnie przez rok-dwa, a później nagle spali całą skrzynkę, albo będzie powolutku wykańczał poszczególne podzespoły. Oczywiście jest też opcja, że akurat ten będzie bez zarzutu działał i 10 lat, niemniej jest to loteria. Co do Wieśka, to czasami najprostsze rozwiązania są skuteczne, więc zapytam, czy bawiłeś się w zmianę ustawień graficznych, odpalałeś na minimalnych z wyłączonymi wszystkimi bajerami? Tutaj karta może po prostu nie dawać rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że to nie moc zasilacza była problemem. Na tą kartę i 300W powinien starczyć. To czy zasilacz ma 400 500 700 czy 1000W nie ma tu większego znaczenia. Ważne jest, żeby model nie był na czarnej liście. Co do jakości tego zakupionego przez ciebie pewnie wypowie się któryś kolega lepiej obeznany w temacie, choć mnie wydaje się, że twój wybór jest kontrowersyjny :) Co do wiedźmina, to proponuję jeszcze zrobić coś takiego, używając np. Driver Sweeper odinstaluj wszystkie sterowniki do swojej karty i zainstaluj najnowsze ze strony producenta. Tu masz link do bardzo podobnego tematu co prawda w większości są to użytkownicy 970 ale wydaje się, że problem niekoniecznie leży w samej karcie. http://forum.benchmark.pl/topic/176901-wy%C5%82%C4%85czaj%C4%85cy-sie-ekran-w-wied%C5%BAmin-3-i-niebieki-ekran/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt niczego takiego nie napisał. Fakt że dałeś się wycyckać obrotnemu sprzedawcy jest za to niezaprzeczalny. Przeczytaj to http://forum.cdaction.pl/topic/125008-stop-gotowcom-z-allegro/ Yojc wyjaśnia tam wszystko. Tutaj ludzie chcą pomóc, nikt nie zamierza się nad tobą pastwić, ale Ty ewidentnie traktujesz rady kolegów to jako akt agresji i odrzucasz rzeczywistość. Wracając do wiedźmina sposób ze sterownikami coś pomógł? 

P.S. 3 lata temu kupiłem takiego samego laptopa jak Ty kompa. Kupiłem wtedy i7 (!!!) z kartą 630M płacąc ponad 3 koła. Trzeba uczyć się na błędach.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do problemu - spróbowałbym z najnowszymi sterownikami, które wyszły parę dni temu - 365.10, podobno naprawiły one problemy z wydajnością Keplerów. Jeśli to nic nie da, to cóż - GTX 650 jest poniżej minimalnych wymagań gry, więc pewnie to jego wydajność jest problemem. Można spróbować zjechać z rozdzielczością oraz detalami przez ręczną edycję plików konfiguracyjnych i tyle.

Właściwie, to ja pisałem, że GTX 960 to badziew, przy czym pisałem tak o wszystkich Maxwellach. To ile one wymagają od sterownika by działać prawidłowo i w miarę sprawnie jest przerażające. Owszem są to karty energooszczędne, ale w zamian mają wyciętych naprawdę wiele istotnych rzeczy. Dlatego przez ten cały czas raczej byłem zdania, że lepiej kupić R9 280/280X/285/380. Nowych kart nie mam zamiaru obecnie polecać, bo trudno powiedzieć czego można się po nich spodziewać. Warto na nie czekać, ale czy okażą się dobre, czy nie, to dopiero czas pokaże.

Chiefteców 700W kilka jest i są one w zależności od modelu robione przez CWT lub Sirteca. W sumie żaden z nich jakiś badziewny nie jest, ale w ich cenie można kupić coś lepszego. No i 700W to jednak moc mocno na wyrost.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to obecnie żadną. Poczekałbym do premiery Polarisów (na koniec maja AMD ma zaplanowany event, na którym pokażą karty, więc szansa, że za jakiś miesiąc będą już dostępne) i wtedy robił zakupy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nvidia na razie pokazała karty 1070 i 1080, czyli z półki cenowej 1700 +, a premiera ich słabszych i tańszych kart dla przeciętnego użytkownika jest gdzieś w okolicach jesieni, dlatego trzeba by dość długo czekać. Tak jak Sevard pisze AMD bardzo niedługo pokaże właśnie te przystępne cenowo karty, i istnieje ogromne prawdopodobieństwo że za te same pieniądze co obecnie kupiłbyś 960 kupisz kartę o kilkadziesiąt % mocniejszą z nową architekturą. Z obecnymi kartami Nvidii jest jeszcze jeden problem. Zieloni po premierze nowej generacji kart mają w zwyczaju zapominać o poprzednich i ich sterowniki do tychże kart są złe (wielu twierdzi, że specjalnie osłabiają stare karty zmuszając ludzi do kupienia nowych). O AMD takich historii za bardzo nie słychać. Warto poczekać. Sam czekam na premierę Radeonów, chociaż wstępnie przymierzam się do 1070.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MasterTheGrey napisał:

A co jest złego w nvidiach ?

Cena. Kupowanie obecnych kart średnio ma sens, a na razie NVIDIA nie zapowiedziała kart do 1000 zł. AMD co prawda też oficjalnie nie, ale na różnych konferencjach itp. mówili, że wydadzą również (a może nawet przede wszystkim) karty dla niższych segmentów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...