Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

d_j_siwy

Rozwiązany: Blue screeny i czarne ekrany

Polecane posty

Witam 

Piszę w imieniu chrześniaka bo ma ostatnio problem z komputerem.

Robi mu się blue screen, po restarcie obraz miga i komputer się wyłącza albo komputer po włączeniu "nie pika" i jest czarny ekran, wentylatory chodzą, dysk słychać też ale zero wstania (wymiana grafiki nie zmienia nic). Kilka restartów nic nie zmienia lecz po kilku godzinach wszystko wraca do normy i komputer pracuje normalnie. Nie ma dnia bez takich anomalii - podejrzewam że to początek końca płyty lub zasilacza chyba że macie jakieś inne sugestie.

Specyfikacja

i3 2100 @3,1GHz

Foxconn H67M-V

GTS 450 Palit 1GB/128bit

Chieftec GPA500S8

2X2GB Kingston @ 1333Mhz

Windows 7 64bit Home Premium OEM

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po małych oględzinach i sprawdzeniu wszystkich połączeń okazało się że na obudowie zasilacza pojawił się "karateka" i kopie po rękach delikatnym napięciem - czyżby zasiłka do wymiany ??? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy chwilowe podłączenie pod jakiegoś no nejma rozwiąże problem i czy 400 no name odpali tego gts-a?? Niestety innego zasilacza na podmianę nie posiadam.

Swoją drogą słyszałem dużo niepochlebnych opini o tej serii pseudo chiefteków z serii iarena

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej się opłaca wziąć 1866 niż 1600 to chyba oczywiste, ale i tak ta szybsza pamięć zwolni do wartości tych wolniejszych czyli 1333 mhz. 

 

A ja mam takie pytanie jakim cudem podkręciłeś tego swojego i3 4150 do 4,5 GHZ ?. Z tego co się orientuje to i3 się niepodkręca chyba że wydali jakąś specjalną wersje biosa o której nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, d_j_siwy napisał:

przy okazji zapytam czy jak ram 1866 jest tańszy od 1600  to dobrze zrobiłem biorąc 1866 czy to bezsens ??

Jeżeli kostka Kingstona była tańsza od normalnych RAMów 1600/CL9, to zapewne jest to 1866/CL10. Jako że chipset B85 i tak nie obsłuży nic powyżej 1600MHz, to "zyskałeś" głównie tyle, że będziesz musiał pogrzebać w BIOSie, żeby ustawić 1600/CL9 (bo samo pewnie się nie ustawi).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest to wersja CL10 ale teraz 1600 też wychodzą w CL10 - nie wiem czy to o koszty chodzi że się CL zmieniło- pewnie tak bo CL9 jest droższe al wracając do moich to 1600 CL10  było droższe od 1866 CL10 więc to oczywista oczywistość co brać :) .

 

Wracając do głównego wątku - u znajomego w komisie wyhaczyłem CORSAIR-a VS450 - ma na 12 więcej mocy niż poprzednik chiefteca z tej szajskiej serii IARENA!!! Trzymajcie się od tego bubla z daleka - "SZEFU" w każdym razie popsuł sobie renomę tym budżetowym szajsem i całe szczęście że zasilacz nic ze sobą nie zabrał. Na razie w zasadzie testujemy czy nic nie uszkodził chodź wydaje się że wszystko działa i mam nadzieję że tak będzie. Żałuję tylko że chrześniak oddał tego skurczybyka koledze na części bo bym go kopnął tak jak on mnie - tylko że z tego spotkania raczej by nie wyszedł w jednym kawałku :laugh:

 

@ Edge

Cytat

Bardziej się opłaca wziąć 1866 niż 1600 to chyba oczywiste, ale i tak ta szybsza pamięć zwolni do wartości tych wolniejszych czyli 1333 mhz. 

Nie zwolnią bo ich po prostu nie ma są tylko 2 kości po 8 a 2x2 1333 idą na sprzedaż :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chieftec iArena to CWT GPA/GPB, Corsair VS to CWT GPM. Bardzo zbliżone do siebie platformy i zasilacze, generalnie z tej bazy korzysta od groma budżetowych konstrukcji. Tak tylko mówię...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przy Corsarzu i to słabszym  wygląda to mizerniej a oba w podobnej cenie są. W każdym razie nie ma co polemizować :P Swoją drogą ja osobiście ostatnio zakochałem się w rodzimych Modecomach a ich wydajnością jestem wprost oszołomiony i jeśli mój wysłużony SS będzie zmuszony odejść w "cień drzew" to "NASZ" rodzimy wyrób zapewne trafi do mojej obudowy chodź jeśli chodzi o budżet to zapewne zostanę przy tym tańszym wariancie MC-500-S88 SILVER :D Chociaż ten wariant MC-600-S88 SILVER też drogo nie wychodzi

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu chciałbyś kupować zasilacz dla którego nigdzie nie podano żadnych bardziej konkretnych informacji (realny producent, platforma, itd.) ani też nie ma porządnych testów, szczególnie że pochodzą od marki o wątpliwej reputacji, no ale cóż. Co kto lubi ;)

Oczywiście jak praktycznie każdy inny zasilacz na rynku, ten zasilacz jest robiony w Chinach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OD zawsze Seria MC od modecoma NIGDY nie była o wątpliwej reputacji ale w grupie MARKOWYCH i uznanych zasilaczy - i nawet  polecana przez PURE PC  jako bezpieczne do oc patrz TUTAJ a jeśli o testy chodzi to np TU 

I jeśli o Made in PRC chodzi - chyba wszystkie podzespoły komputera (no może z wyjątkiem procesorów) to "chińczyki" i nie znaczy że złe :P polskie "wilki" też pochodzą z chin więc mi to osobiście nie przeszkadza bo firma która to zleca małym żółtym rączkom jeśli odpowiednio płaci i nadzoruje - otrzymuje produkt jakiego oczekuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna seria wiosny nie czyni. Tylko seria MC była naprawdę przyzwoita (choć też nie wybitna, bo to była budżetowa platforma od FSP). Inne serie były w najlepszym przypadku przeciętne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Sev - owszem pozostałe  Modecomy były przeciętnymi bubelkami za wyjątkiem serii MC i przy LGA 775 słynne MC 350 było nawet przez was polecane :) Teraz widać że Modecom nie chce być kojarzony z chłamem bo robią serie które mogą konkurować z najlepszymi choćby seria VOLCANO GOLD i troche tańsza seria MC silver. Trafiłem na te zasiłki przypadkiem i zarówno design jak i parametry pokazują że nasi nie mają się czego wstydzić. Rozumiem że przed firmą długa droga żeby przebić się w dość pokaźnej konkurencji niemniej jeśli za SS (wręcz kocham ten zasilacz za kopa i bezawaryjność) mam zapłacić ponad 300 zł (modele 550w) to wolę spróbować przygody z MC 600 silver za mniej niż 300.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, d_j_siwy napisał:
55 minut temu, d_j_siwy napisał:

Mam wrażenie, że forumowy mechanizm linkowania jakoś nie chce z Tobą współpracować :)

57 minut temu, d_j_siwy napisał:

jeśli o testy chodzi to np TU 

Nie, żebym był obeznany w temacie w stopniu choćby przyzwoitym, ale czy tylko moim zdaniem test, w którym nagrody dla produktu na końcu zajmują więcej, niż cały wkład własny autora, ciężko nazwać choćby "porządnym"? Zresztą jaki jest sens testować zasilacz 500W na zestawie, który pod obciążeniem pobiera góra 300W? Już nie wspominając o tym, że po przeczytaniu całego testu ciągle nie wiedziałem, jak wygląda choćby kwestia obciążalności poszczególnych linii...

30 minut temu, d_j_siwy napisał:

bo robią serie które mogą konkurować z najlepszymi choćby seria VOLCANO GOLD

Hmmm, strona Modecoma odsyła jedynie do Komputronika, a tam nie zachęca ani 2-letnia gwarancja, ani cena - przecież taniej można kupić np. RM750x, który po pierwsze ma 10-letnią gwarancję, a po drugie jest chyba nieco lepiej przetestowany (#1, #2, #3). Analogicznie w przypadku wersji 650W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. po czym widać, że się starają? Po tym, że mają certyfikaty 80 plus? HardwareSecrets nie raz udowadniało ile te certyfikaty są warte. Ciekawostką jest zresztą fakt, że testy certyfikacyjne zasilaczy SS88 zostały przeprowadzone na napięciu wejściowym 115V, a oficjalnie zasilacze działają na napięciach 200-230V. Pytanie więc, czy i w jakim stopniu docelowe konstrukcje różnią się od tych, które zostały wysłane do testów.

No i co do ceny - MC SS 600W to koszt przynajmniej ~280 zł, a w tej cenie da się znaleźć bardzo solidny zasilacz 600W, w którym wiadomo co zamontowano. Zresztą zasilacze 550W na platformie SS za mniej niż 300 też da się wyrwać (np. XFX TS 550W).

 

A właśnie - co do zalinkowanego testu - przepraszam bardzo, ale i5-6600K + GTX 970 nawet mocno wykręcone nie mają szans zbliżyć się do 500W, więc ten test można sobie wsadzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja  nie mówię, że już w tej chwili lecę i kupuję bo są za...(rąbiste) tylko że jest to ciekawa propozycja i rozważam zakup w przyszłości a czas pokaże czy to tylko czcze mrzonki czy rzeczywiście polski producent stara się powalczyć o rynek :) Na razie obserwuję, bo SS okazuje się że wystarcza nawet do moich przyszłych zamiarów graficznych a dopiero gdy nie wystarczy bądź (tfu tfu :P ) coś mu się stanie będę rozważał zakup MC - oczywiście jeśli okaże się że naprawdę są takie jak producent deklaruje. Nie przeczę i wiem że jest dużo porządnych (i lepszych) zasilaczy ale nie chcę skreślać Modecomów tylko za złą sławę feelów itp. Zresztą mam podobnie z grafiką choćby lepsza lub podobna grafa ze stajni "czerwonych" była tańsza od "zielonych" (był taki okres bodajże w seriach HD 4xxx 6xxx 7xxx) to i tak przepłacę te parę złotych i zostanę wierny marce tak samo jak są zwolennicy pamięci GR, KHX, czy Patriotów. Co do twojej wypowiedzi 

21 minut temu, Sevard napisał:

Zresztą zasilacze 550W na platformie SS za mniej niż 300 też da się wyrwać (np. XFX TS 550W).

z całym szacunkiem do XFX wolę już dopłacić i wziąć SS  :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zasilacze XFX to są zasilacze Seasonica w przebraniu. XFX nie jest producentem zasilaczy (podobnie jak Modecom). Oni tylko zlecają komuś zrobienie zasilaczy i naklejają swoje tabliczki.

Zresztą porównaj sobie jak wyglądają XFX Core Edition 550W i S12 550W Bronze w środku:

http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story4&reid=185

http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story3&reid=225

Jak już musisz mieć zasilacz od polskiej firmy, to już lepiej wziąć coś od SilentiumPC. Daleko im od ideału, ale przynajmniej wiadomo co jest nie tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę się martwić jeśli mój SS nie uradzi 970 bo jeśli fundusze pozwolą to pewnie do tego będę dążył - noo chyba że na urodzinki sponsorzy dołożą trochę i starczy na 980 lub nie daj Boże na 1070 bo wtedy to i procek do wymiany będzie musiał iść  :laugh::laugh::laugh:. Na razie uważam się za przesyconego informacjami o zasilaczach - dziękuję :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...