Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Abdallacitar

Rozwiązany: Nowa karta graficzna, czarny ekran

Polecane posty

Witam, 

Zakupiłem karte asus strix r9 380 oc 4 gb, ale niestety po włożeniu ją w slot PCI-EXPRESS podczas włączenia pc nic się nie dzieje, jest czarny ekran, brak jakichkolwiek oznak staru biosa czy systemu, chodź komputer działa, wentylatory się kręcą itd. Nawet sama karta się świeci i chodzą wentylatory, nie mam pojęcia co to może być, choć slot na pewno działa ponieważ gdy włożę starą karte graf, wszystko jest okej i śmiga... 

 

Mój obecny sprzęt 

Proc: intel i5 2400 3.1ghz

Płyta główna: gigabyte GA-H61M-S2PV

RAM: 8 gb ddr3

Zasilacz silentiumpc vero l1 500W

 

Z góry dziękuję 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Abdallacitar napisał:

Płyta główna: gigabyte GA-H61M-S2PV
 

Która rewizja płyty oraz w jakiej wersji jest BIOS (do odczytania np. za pomocą CPU-Z)? Pytam, bo było ich kilka i chyba wszystkie miały większe lub mniejsze problemy z obsługą nowszych kart graficznych. Jeśli to to, co myślę, to  powinien pomóc update BIOSu do najnowszej wersji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałaby się dokładna rewizja płyty głównej. Na razie zgaduję, że jest to 2.0, ale warto się upewnić.

Jeśli to ta, to zgodnie z tym, co jest napisane na stronie Gigabyte - w nowszych wersjach BIOSu poprawiano zgodność z niektórymi nowszymi kartami graficznymi. Ty masz BIOS w wersji FD, czyli dosyć stary - z marca 2012. Ostatnie BIOS w wersji FId Beta jest z lutego 2014. Czyli istnieje bardzo duża szansa, że to tu jest problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Sevard napisał:

Przydałaby się dokładna rewizja płyty głównej. Na razie zgaduję, że jest to 2.0, ale warto się upewnić.

Jeśli to ta, to zgodnie z tym, co jest napisane na stronie Gigabyte - w nowszych wersjach BIOSu poprawiano zgodność z niektórymi nowszymi kartami graficznymi. Ty masz BIOS w wersji FD, czyli dosyć stary - z marca 2012. Ostatnie BIOS w wersji FId Beta jest z lutego 2014. Czyli istnieje bardzo duża szansa, że to tu jest problem.

ok, znalazłem te nowsze sterwoniki do mojego biosa czyli wersja FCe, tyle że nie moge ich odpalić poneiważ jest jakiś problem z 64 bitowym systemem.... masz moze jakiś bezpośredni link do działającej wersji?

 

z góry dziękuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

znalazłem te nowsze sterwoniki do mojego biosa czyli wersja FCe

FC to raczej nie są nowsze od FD

Bios FId

O ile płyta jest w rewizji 2.0, najprościej to zbadać organoleptycznie.

Cytat

nie moge ich odpalić poneiważ jest jakiś problem z 64 bitowym systemem

Drzewiej raczej nie zalecano aktualizacji biosu z poziomu systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...