Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kubi64

Problem z Domowym Strumieniowaniem Steam

Polecane posty

Witam! Od jakiegoś czasu mam problem ze streamowaniem gier Steam z komputera PC (Windows 10) do Macbook Pro (Os X El Capitan). Komputery zupełnie się nie wykrywają. Korzystam z osiedlowej sieci, PC podłączone jest kablem do Switcha, a Mac łączy się z routerem wifi również podłączonym do tego samego switcha. Pół roku temu wszystko działało bez problemu, a teraz nie jestem w stanie połączyć tych urządzeń. Na obu zainstalowana jest najnowsza wersja klienta Steam, w ustawieniach zaznaczyłem "Steam Beta". Firewall w obu przypadkach również jest wyłączony, tak samo jak antywirusy. Włączanie trybu "Big Picture" również nic nie daje. Po wejściu do ustawień Steam, w zakładce "Strumieniowanie" dalej niewidoczny jest żaden komputer . Prawdopodobnie trzeba odblokować jakiś port, ale nie wiem jak to zrobić.

Byłbym wdzięczny za szybką pomoc,

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem łączące się maszyny nie muszą być w tej samej sieci lokalnej? Mógłbyś sprawdzić, czy problem by nie zniknął po podłączeniu Maca bezpośrednio do switcha lub peceta do routera. Jeżeli to by pomogło, to można by się dalej bawić w przełączenie routera w tryb Access pointa (o ile coś takiego obsługuje, pewnie nie zaszkodziłby model tego routera).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że Strumieniowanie parę miesięcy temu działało w takiej konfiguracji, Mac nie ma portu Ethernet, więc z podłączeniem do switcha byłby problem. Mój Router to TP-LINK WR340G. Patrzę na jakimś forum, że jest opcja przełączenia w tryb Access Point (ale nie tryb Client, cokolwiek to znaczy ;) ). Myślę jednak, że coś blokuje połączenie, ale nie mam pojęcia co.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem opcję Strumieniowania na laptopie (Windows 8.1), który połączony jest z tą samą siecią Wifi co Macbook. Wszystko działa, od razu po zalogowaniu pojawia się opcja strumieniowania. Czy ktoś orientuje się, co w takim razie może być przyczyną problemu z wykrywaniem PC z którego chcę streamować ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...