Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

d_j_siwy

Rozwiązany: Problem z Hdd - oszustwo ??

Polecane posty

Witam 

Zakupiłem w sklepie dysk 2TB Seagate. Miał być na sata 3  tymczasem w HD Tune pokazuje mi go jako sataII i transfer też mam żenujący - czy mam go reklamować jako niezgodny z umową czy może funkcję SATAIII trzeba w biosie ustawić bo nie wiem nawet w windzie  index wydajności mam 5,9 poza tym w przypadku starej 500-tki pokazuje mi bufor 16384 natomiast w tej 2-ce jest n/a. Doradźcie co robić :icon_confused:

 

P.S. Symbol dysku ST2000DM001-ER164

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod które gniazdo na płycie głównej go podłączyłeś? Bo o ile mnie pamięć nie myli, to dwa ostatnie (5/6) to właśnie SATA II.

I co rozumiesz przez żenujący transfer? Nawet 3Gbps (>300MBps) z SATA II w zupełności wystarcza do HDD, bo twardziele generalnie nie przekraczają ~150 MBps.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpięty jest pod 2 port sata 3 a transfer w hd tune skacze od 123 wzwyż - martwi mnie brak buforu i że pokazuje mi że jest sataII (w sumie  sataIII to >6Gb/s) 

i w zasadzie to spadło do 41MB załączam foto

 

skan HDD.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transfery są w normie. Trochę częste spadki, ale jeśli to jest dysk systemowy, to jest to w miarę zrozumiałe. Zdecydowana większość dysków HDD w Windowsie otrzymuje wskaźnik 5.9 (nawet moje dwa dyski spięte w macierz RAID0 miały 5.9).

To, czy HDD działa pod SATA2 czy SATA3 nie ma żadnego wpływu na wydajność, więc tym bym się nie przejmował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę nie bardzo, bo ile ten 500GB mógł Ci maksymalnie wyciągać w HDTune? Ze ~140MB/s maks.? Było nie było masz poprawę o dobre ok. 40-50% (taki np. ST1000DM003 wyciąga przeszło 210MB/s)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...