Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CD-Action 06/2016 zawartość

Polecane posty

Znam tylko jedną rzecz, jaka może was pocieszyć po końcu majowego długiego weekendu: nowy numer CDA. Z uwagi na święto pojawi się wyjątkowo w środę (4.05). Tym razem z jedną płytą DVD (3 pełne wersje gier: ekonomiczna Tropico 5 PL [KALYPSO], przygodówka horror Lucius PL [STEAM] oraz świeża platformówka/strzelanka 2D Guns, Gore & Cannoli PL [DRM FREE]), ale dodatkowo dostaniecie duży plakat z grafikami z gier Wiedźmin (Krew i wino) i Dark Souls III.

Okładka zdradza, że w piśmie znajdziecie materiał poświęcony Mafii III. I rzeczywiście - przeczytacie obszerne wrażenia enkiego, który jako pierwszy polski dziennikarz branżowy miał okazję pograć w spory fragment kontynuacji mafijnej serii. Nie jest to zresztą jedyny beta-test głośnej produkcji, bo zapoznaliśmy się z Mirror’s Edge: Catalyst i trybem multi Gears of War 4. Wśród zwykłych zapowiedzi polecamy przede wszystkim Tyranny, czyli nowego erpega studia Obsidian (twórców m.in. Pillars of Eternity).

W dziale recenzji obszerny dwugłos Crossa i Berlina na temat Dark Souls III. Papkin jara się Baldur’s Gate: Siege of Dragonspear, Ratchet & Clank oraz Day of the Tentacle: Remastered (starsi czytelnicy docenią sposób, w jaki złożono ten artykuł!). Nie jest to koniec redakcyjnych "podjarek", bo Allor rozpływa się nad kosmiczną strategią Battlefleet Gothic: Armada, a spikain nad Stardew Valley (lepszy Harvest Moon!). Oczywiście nie znajdziecie w tym numerze samych pochwał, bo pośród ponad 20 recenzji (nie licząc gier mobilnych) jest też trochę przeciętniaków i rozczarowań (dokładny spis recenzowanych gier macie poniżej).

W Publicystyce nadal świętujemy 20-lecie magazynu - tym razem rankingiem 20 technologii, które zmieniły nasze życie za czasów CDA. Wyobrażacie sobie dzisiaj świat bez dostępu do internetu, telefonów komórkowych, wyszukiwarki Google’a? No właśnie... Piszemy też o fenomenie gier z pokémonami ("Mąż, ojciec, mistrz, Pokémon"), kontynuujemy macabryczny cykl "Sekretne życie twórców gier", prezentujemy sylwetkę Yu Suzukiego (nie wiecie, kto to? Grzech!), zastanawiamy się, czy letsplaye na YouTubie szkodzą twórcom gier, czy pomagają, przedstawiamy prehistorię konsol przenośnych, wspominamy anulowaną grę Superman: Blue Steel i jak co numer wtykamy branży Szpile. W felietonach Allor opowiada o czymś, co miało zrewolucjonizować gry, ale… (czyli o DirectX 12), a Papkin i CormaC spierają się o spoilery. W Trendach pochylamy się nad zagrożeniami, jakie niesie czwarta rewolucja przemysłowa (czyli robotyzacja i rozwój sztucznej inteligencji). Dla tych, którzy chcą sami tworzyć gry, mamy kolejną odsłonę kursu Unity.

W dziale sprzętowym proponujemy megatest smartfonów z różnych półek (poczynając od modelu za 300 zł!), więc każdy, kto planuje zakup, powinien znaleźć coś dla siebie. Zamieściliśmy też dwustronicowy test zestawu do wirtualnej rzeczywistości HTC Vive (z wielogłosem redakcyjnym, bo okularami bawiło się kilka osób) i tradycyjne testy (m.in. myszek, monitorów i słuchawek). 

Nie zabrakło też Action Redaction i Na Luzie, mamy również nową ofertę prenumeraty. A na płycie, oprócz wspomnianych pełnych wersji gier (Tropico 5, Lucius i Guns, Gore & Cannoli - wszystkie po polsku), znajdziecie mody do Tropico 5, bonusy, gry freeware, e-booki, galerie, cosplaye itp.    
Zainteresowanym przypomnę: 4.05 (środa!), 15,99 zł w dłoń i... do zobaczenia!

#########@@@@@@@@@@SPIS TREŚCI@@@@@@@@@@@

Info    

###########W PRODUKCJI
Tyranny
The Surge
Inner Chains
The Technomancer

###########JUŻ GRALIŚMY
Mafia III
Gears of War 4
The Culling
RollerCoaster Tycoon World
Champions of Anteria
Pharaonic
Wartile
Mirror’s Edge: Catalyst
Welkin Road

###########RECENZJE
Dark Souls III
Baldur’s Gate: Siege of Dragonspear
Day of the Tentacle: Remastered
101 Ways to Die
Enter the Gungeon
Ashes of the Singularity    
Stories: The Path of Destinies
Battlefleet Gothic: Armada
Ratchet & Clank
The Banner Saga 2
Epistory - Typing Chronicles
Star Wars: Battlefront- Zewnętrzne Rubieże
Bus Simulator 16
Fallout 4: Automatron
Disney Infinity 3.0
Samorost 3
Hyper Light Drifter
Resident Evil 6
Ori and the Blind Forest: Definitive Edition
ADR1FT    
Trainz Driver 2016
Salt and Sanctuary
Stardew Valley
Gry mobilne:
Stella Glow
No Thing
The Legend of Zelda: A Link to the Past
Disney Crossy Road
Pokémon Super Mystery Dungeon

###########PUBLICYSTYKA
20 technologii, które odmieniły nasze  życie
Mąż, ojciec, mistrz, Pokémon
Felieton: No i masz, graczu, DirectX 12!
Piraci z YouTube’a
Epitafium: Superman: Blue Steel
Wielcy branży: Yu Suzuki
Felieton: Superman nie żyje!
Felieton: La-la-la, nie słucham!
Dawno temu w kieszeni, cz. 1: Prehistoria
Sekretne życie twórców gier, cz. 4: Clash
Szpile

###########TECHNOLOGIE
Info    

MEGATEST
Smartfony    

TESTY
Mysz Logitech G900 Chaos Spectrum
Mysz Mionix Naos 8200    
Razer BlackWidow X Chroma
Mobilny czytnik kart pamięci, router i power bank Kingston MobileLite Wireless G3
Monitor Philips Brilliance 275P
Monitor Philips BDM3470UP
Karta dźwiękowa Creative Sound BlasterX G5
Słuchawki bezprzewodowe Marshall Major II Bluetooth
Słuchawki gamingowe CM Storm Pulse-R
Słuchawki gamingowe USB Ravcore Zen    
Zestaw do VR HTC Vive

TRENDY
Na (czwartej) fali - o robotach i sztucznej inteligencji

PORADNIK
Robimy platformówkę  - kurs Unity część 5

###########INNE
Na Luzie
Action Redaction
Prenumerata
Zawartość DVD    


##########################ZAWARTOŚĆ DVD########################

PEŁNE WERSJE
Tropico 5 PL [KALYPSO]
Lucius PL [DRM FREE]
Guns, Gore & Cannoli PL [STEAM]

FREEWARE
Ananias Roguelike
Black Closet
Death Room
Fernweh3D
Kosmos
Mighty Dragons
Oath of Genesis
The Thing 2
Trash Diver
WarShips

GALERIE
Adr1ft
Day of the Tentacle
Disney Infinity 3.0
Enter the Gungeon
Epistory
Star Wars Battlefront - Zewnętrzne Rubieże 
Stories: The Path of Destinies
Wartile

COSPLAY

MODULATOR
Mody do Tropico 5

E-BOOKI
Droga przez piekło
Światło w ciemności
Bratnia pomoc

BONUSY


#########PEŁNE WERSJE GIER

Tropico 5 PL [Kalypso]

Gatunek: ekonomiczna
Wersja PL: napisy
Ocena w CDA: 8 (08/2014)
Multi: do 4 graczy online
PC: Win Vista/7/8, CPU 2 x 2 GHz, 2 GB RAM, GF 400/ATI HD 4000

Najnowsza i najgorętsza odsłona polityczno-ekonomicznych perypetii naszego ulubionego fikcyjnego dyktatora - El Presidente.  Tropico 5 wiedzie przez cztery zróżnicowane epoki - od kolonialnej, przez wojny światowe, zimną wojnę, po czasy współczesne. Co najważniejsze jednak - i zaskakujące nawet dla weteranów serii - najnowsze Tropico jest wręcz mistrzowsko przystępne. Wszystkie operacje dostępne są kontekstowo pod przyciskami myszy i w zasadzie po ukończeniu trzech samouczków gra staje się naprawdę intuicyjna. Wisienką na tropikalnym torcie jest wreszcie tryb multiplayer do czterech graczy, pozwalający współpracować w staraniach o lepsze jutro lub zaciekle konkurować o zasoby wyspy. 

Uwaga! Gra wymaga zarejestrowania się i zalogowania w serwisie Kalypso. Niezbędny kod uzyskacie na kody.cdaction.pl.

Uwaga! Gra wymaga systemu operacyjnego nowszego niż Windows XP, jak również karty graficznej zgodnej ze standardem DirectX 11.

Guns, Gore & Cannoli PL [DRM FREE]

Gatunek: platformowa
Wersja PL: napisy
Ocena w CDA: 7 (02/2016)
Multi: brak
PC: Win XP/Vista/7/8, CPU 2 GHz, 4 GB RAM, grafika z 256 MB pamięci

Prawdziwa perełka wśród produkcji niezależnych. Guns, Gore & Cannoli to platformowa strzelanka w naprawdę starym stylu - dwuwymiarowa i rysowana, ale z niesamowicie soczystymi animacjami i nieprawdopodobną grywalnością. Pomysł na nią jest prosty jak życie głównego bohatera - cyngla mafii Vinnie’ego Cannoli - zastrzel wszystkich. GG&C to jednak nie tylko bezpretensjonalna treść, lecz także nadzwyczajna oprawa. Gra osadzona jest w "realiach" lat 20. ubiegłego stulecia - czasach amerykańskiej prohibicji, jazzu oraz swingu i wszystkie te cechy przejawiają się w niej z całą mocą. Znakomite jest wreszcie udźwiękowienie - palba, jęki i włosko-amerykański akcent Vinnie’ego wyjęty jest wprost z "Ojców chrzestnych" i "Rodziny Soprano". Nic dziwnego, że tak unikatowe, stworzone przez zaledwie cztery osoby połączenie grywalności i prezentacji uznawane jest za jedną z najlepszych gier niezależnych ostatnich lat i wyróżnione m.in. nagrodą Indie Prize Europe 2015

Lucius PL [STEAM]

Gatunek: akcja/RPG
Wersja PL: napisy
Ocena w CDA: 5+ (13/2012)
Multi: brak
PC: Win XP/Vista/7/8, CPU 1,5 GHz, 1,5 GB RAM, GF 8600 GT/ATI X1600

Niezwykły horror mający z założenia być nieformalnym, ale grywalnym ciągiem dalszym "Dziecka Rosemary". Lucius to chłopiec urodzony 6 czerwca 1966 roku, który w dniu swych szóstych urodzin zyskuje złowrogie supermoce, w tym telekinezę i kontrolę umysłu. I choć nie mieliśmy w redakcji pojęcia, że 66666 jest liczbą superbestii, to nie możemy się nie zgodzić, że krwawa łaźnia, jaką urządzi we własnym domu, jest absolutnie nieludzka. Wyobraźcie sobie co potworniejsze wypadki w "Omenie". I jeszcze jedno: klasyfikacja PEGI 18 w tym przypadku jest całkowicie zasłużona.


 

cd_06_001-RGB.jpg

Plakat-Wiedźmin-820-x-590-RGB.jpg

Plakat-Dark-Souls-820-x-590-RGB.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to, ze w najblizszym numerze dostane o wiele wiecej interesujacej mnie tresci niz ostatnio. Recki Day of the Tentacle: Remastered, Battlefleet Gothic: Armada, ADR1FT, Ori and the Blind Forest: Definitive Edition i Stardew Valley to dla mnie must read, a do tego jeszcze tekst o technologiach ostatniego dwudziestolecia i test HTC Vive. Z reszta zawartosci tez sie chetnie zapoznam. Well done CDA, well done! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tresc wydaje mi sie przednia, pelniaki tym razem nie w moim guscie, choc moze z ciekawosci zainstaluje sobie Cannoli. Tyranny, Technomancer, Mafia III, Enter the Gungeon, Stardew Valley, The Banner Saga 2 - jest tego sporo co mnie interesuje w pierwszej kolejnosci. No i oczywiscie cala publicystyke przeczytam, reszte takze chetnie przejrze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna okładka, jak ze starych numerów : )
Kolejny plakat z Wiedźmina pójdzie na ścianę, trochę szkoda że to nie kalendarz no ale nie będę narzekał :D Ciekawią mnie recenzje Siege of Dragonspear, RE6 i Automatrona, no i jak zawsze publicystyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem kolekcjonerem CDA dlatego zgłaszam pewien problem. 

Na grzbiecie mojego pisma, zamiast cyfr określających numer, widnieją dwie literki FF2016-05-04 18.27.30.jpg

Czy to tylko mój problem (jedyny wyjątkowy magazyn FF unikalny jak Ferrari FF ??) czy też jakiś problem seryjny w druku?

Co mogę z nim zrobić? Mogę go do Was odesłać, podpiszecie mi autografami strony dobrego numeru i odeślecie w ramach przeprosin :) ?

Pani w sklepie nie chciała mi go wymienić ponieważ miała tylko ten jeden numer...

Przez to że kolekcjonuję CDA, ten brak numerka będzie bardzo przeszkadzał w ułożeniu kolekcji.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, jak Papkin napisał o tej nieszczęsnej postaci z Oblężenia Włóczni Smoka, to mnie olśniło: to jest przytyk dla wszystkich, którzy wpychają do swoich gier tego typu zapychacze. Jak patrzyłem po jej (jego?) kwestiach, w oczach miałem podobne postacie z gier BW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, carnivor napisał:

Jestem kolekcjonerem CDA dlatego zgłaszam pewien problem. Na grzbiecie mojego pisma, zamiast cyfr określających numer, widnieją dwie literki FFCzy to tylko mój problem (jedyny wyjątkowy magazyn FF unikalny jak Ferrari FF ??) czy też jakiś problem seryjny w druku?

Niestety, ale chyba wszystkie są takie(u mnie też FF). Zwróć uwagę, że na obrazku, z okładką, wrzuconym przez Smugglera, na górze, też nie ma numeru na grzebiecie, tylko to "FF". Również jestem ciekawy czy to pomyłka(wydaje mi się, że raczej tak, i to FF to tylko tzw. placeholder, którego ostatecznie grafik zapomniał podmienić na numer) czy celowo tak? Jeśli pomyłka, to może w następnym numerze dorzucą jakąś malutką naklejkę z numerem 256, coby sobie na grzebiecie nakleić:wink:. Toteż dołączam się do pytania: czemu to tak jest, i czy będzie jakaś korekta? Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne zastrzeżenie... Nie wiem, czy to powszechne, ale u mnie na stronach 16 i 17 (zapowiedź Tyranny) czcionka jest dziwaczna, rozmyta, nieczytelne i razi oczy.
Ktoś inny też tak ma?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2016‎-‎05‎-‎04 o 11:58, malindkm napisał:

No w końcu przeszliście na system heksadecymalny, bo już wstyd po prostu. :P Tylko że FF to 255, a nie 256...

Wcale nie musi być to system szesnastkowy :D

Tylko zastanawia mnie, czy to ma coś wspólnego z nierozwiązanymi (?) przekazami z poprzednich numerów. Przychodzi mi jakieś dziwne skojarzenie z okładką numeru urodzinowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi opis nowej mafii i ogólnie gra wygląda kusząco.

Pewnie za to co teraz napiszę podpadnę fanom serii, ale w jedynkę nie wiedziałem jak grać, była jakaś taka sztywna i nie wiedziałem co robić albo jak wrzucić sprzęgło by uciec pościgowi. (to było dawno)

W dwójkę nie grałem, bo czekam aż będzie w CD-A ale jakoś mi się do niej nie śpieszy. Ale jak zobaczyłem screeny z trójki (choć sądzę że mogą być poprawione) to gra wydaję się być fajna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje podsumowania po przeczytaniu tego numeru:

Mafia III to chyba w tej chwili jedyna gra która może zepchnąć GTA z tronu najlepszych gier gangsterskich z działu Zapowiedzi i już graliśmy poza tym jedyne na co patrzę z zaciekawieniem to Tyranny i RollerCoaster Tycoon World. Przeżyłem lekki szok widząc ocene dla nowego DS, bo przyznam spodziewałem się 9+ gra jest bowiem przynajmniej moim zdaniem dobry połączeniem tego co najlepsze w DSII i Bloodborne. Genialnym pomysłem moim zdaniem była recenzja w starym stylu. Battlefleet - szczerze mówiąc ocena dla tej gry mnie zaskoczyła bo nie sądziłem, że ten projekt może się udać. W publicystyce przeczytałem z zainteresowaniem tekst o Piratach z YouTube ja również jestem przeciwny letsplayom z wielu gier i na przykład jeśli jakaś gra mnie bardzo ciekawi oglądam jeden odcinek ze środka po prostu by zobaczyć jak śmiga tytuł. Sam nie tknąłem filmów z To the Moon i That Dragon Cancer właśnie ze względu na to, że to gry w których ważne są przeżycia nas grających. Czekam teraz aż SMG zacznie tłumaczyć w AR (bo założe się, że niedługo w AR pojawi się list o takiej treści: obejrzałem całego Wiedźmina na yt a potem sam przeszedłem grę i stwierdzam, że nie jest to piracenie ponieważ po prostu się wspomogłem informacjami z gameplayu). Dwugłos o spoilerach, szpile, pełniaki i cała reszta poziom standardowo wysoki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...