Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Master of...

restart podczas instalacji programu

Polecane posty

Mój problem jest następujący:

Podczas instalacji programu (dokładnie gry Unreal Tournament 2004) komputer przy około 50% zalicza niespodziewany restart bez pokazania jakiegokolwiek błędu czy niebieskiego ekranu.

Gra jest z paczki cd projektu Unreal Antologia lecz reszta gier z tej płyty się instaluje i tylko przy tej występuje taki problem.

Płyta jest w porządku ponieważ instalacja na innym komputerze przebiegła bezproblemowo.

To raczej coś z systemem bo po restarcie podczas sprawdzania spójności danych wyskakują skrzyżowane pliki instalatora znajdujące się w Tempie.

Dodam jeszcze że system oprócz tego ma jeszcze inne "kaprysy" więc planuję reinstalację ale na razie nie mam czasu i chciałbym znaleźć inne rozwiązanie tego problemu.

(nie wiem czy dobrze umieściłem temat ale jakoś do gier mi nie pasowało ze względu na "systemowe" pochodzenie problemu)

Z pomocy będę bardzo wdzięczny. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, nie wiem, czy nie byłoby lepiej, gdybyś opisał swój problem w temacie o UT2004 w dziale Gry lub w dziale Sprzęt w tym temacie :). Tak czy siak, przydałoby się (nawet bardzo), gdybyś podał jakieś informacje o Twoim PC (przynajmniej system operacyjny, zainstalowane service packi) i sprawdził (oraz napisał o tym na forum :)), co jest zapisane w "Podglądzie zdarzeń" ("Panel sterowania" -> "Narzędzia administracyjne" ) pod datą i godziną restartu oraz zobaczył, czy jakiś komunikat błędu się nie pojawia podczas instalacji (żeby komputer się nie zrestartował, klikamy prawym przyciskiem myszy na "Mój komputer" -> "Właściwości" -> "Zaawansowane" -> "Uruchamianie i odzyskiwanie", usuwany zaznaczenie przy "Automatyczny ponowny rozruch" i zamykamy wszystkie okienka klikając na OK).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do umiejscowienia tematu, też nie miałem pojęcia gdzie go wsadzić ale jakby nie patrzeć instalator czy gra to też program :P

Mój system to:

Windows XP professional Service pack 2

i dość dawno aktualizowany AutoPatcherem

nie wiem czy więcej danych jest potrzebnych a musiałbym pogmerać toteż nie podaję

Po skorzystaniu z twoich porad wyskoczył niebieski ekran z prośbą o skontaktowanie się z pomocą techniczną i kod błędu.

Natomiast w podglądzie zdarzeń jest taki oto błąd:

Typ zdarzenia:    Błąd
Źródło zdarzenia:    System Error
Kategoria zdarzenia:    (102)
Identyfikator zdarzenia:    1003
Data:        2008-11-12
Godzina:        21:38:26
Użytkownik:        Brak
Komputer:    SERWER1
Opis:
Kod błędu 0000009c, parametr 1 00000002, parametr 2 8054da70, parametr 3 f6002000, parametr 4 0000017a.

Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.
Dane:
0000: 53 79 73 74 65 6d 20 45   System E
0008: 72 72 6f 72 20 20 45 72   rror  Er
0010: 72 6f 72 20 63 6f 64 65   ror code
0018: 20 30 30 30 30 30 30 39    0000009
0020: 63 20 20 50 61 72 61 6d   c  Param
0028: 65 74 65 72 73 20 30 30   eters 00
0030: 30 30 30 30 30 32 2c 20   000002,
0038: 38 30 35 34 64 61 37 30   8054da70
0040: 2c 20 66 36 30 30 32 30   , f60020
0048: 30 30 2c 20 30 30 30 30   00, 0000
0050: 30 31 37 61               017a

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż - przeczytaj to i to, być może znajdziesz tam rozwiązanie swojego problemu.

Tak na dobrą sprawę, wygląda na to, że kluczowe są te "inne kaprysy", jeśli podobne restarty zdarzają się też w innych sytuacjach (napisz jakich), to może to być nie problem z Windowsem a ze sprzętem (najczęściej RAM, zasilacz, płyta główna lub karta graficzna).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem informacji o tym problemie i znalazłem kilka stron.

Wyczytałem że można sprawdzić pamięć RAM przez jakimś programem, tylko nie wiem jakim :(

Ponadto coś o plikach MiniDump http://www.techspot.com/vb/all/windows/t-30262-BCcode.html

niestety nie znam się na tym i prosiłbym o pomoc.

Komputer nie zawiesza się w innych sytuacjach a te "kaprysy" to mniej znaczące utrudnienia nie wymagające restartu.

Niedawno wymieniałem pamięć RAM.

Czy naprawienie tego błędu jest możliwe i jeśli to przez pamięć RAM lub inny hardware to reinstalacja systemu pomoże? :mellow:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź RAM programem Memtestx86 (wykonaj kilka przebiegów, najlepiej wybierając jak najbogatszy zestaw testów) lub programem Windows Memory Diagnostic (do znalezienia na stronie MS, uwagi j.w.), testy najlepiej przeprowadzać z tylko jednym modułem RAM zainstalowanym w płycie głównej, potrwa to dłużej, ale w razie uszkodzenia któregoś z modułów od razu będziesz wiedział, który to. Sprawdź, jaki masz zasilacz, w szczególności zaś upewnij się, że nie ma go na czarnej liście zasilaczy (jak coś to Google :)). Upewnij się, że nie ma problemów z chłodzeniem procesora i karty graficznej (to raczej mało prawdopodobni winowajcy, gdyż wówczas restarty pojawiałyby się głównie podczas grania, gdy oba podzespoły pracują pełną parą). Obejrzyj kondensatory na płycie głównej (chodzi o to, czy nie są spęczniałe lub nie widać wycieków elektrolitu). Sprawdź dysk, na którym próbujesz zainstalować grę za pomocą chkdska lub przez "Mój komputer" (prawy przycisk na ikonce odpowiadającej partycji -> Właściwości -> Narzędzia -> Sprawdzanie błędów, koniecznie zaznacz skanowanie powierzchni - poszukiwanie badsectorów).

Jeśli to jest problem ze sprzętem (jakieś uszkodzenie), to reinstalacja Windows nie pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało m się zainstalować grę :rolleyes: .

Mianowicie zmieniłem kość RAM na starą 256 i zainstalowałem.Niestety komputer z tą kością idze jakby nie mógł więc muszę naprawić tą drugą. <_<

Ta kość to Adata DDR400 i najwyraźniej nie jest do końca kompatybilna z moją płytą główną lub zawiera jeszcze jakieś błędy.

Sprawdzę ją Memtestem i zdam raport ale chciałbym zapytać czy jeśli coś z nią jest nie tak to czy da się to naprawić czy trzeba ją wymienić?

moja płyta główna:

Producent: ESC

Model: K7S5A

Wersja PCB : V3.1B

BIOS : 30811

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...