Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

BombelKrowka

Rozwiązany: Problem prawdopodobnie z grafiką

Polecane posty

Witam: 

Mam w ostatnim czasie  problem z prawidłowym działaniem gier . Chodzi o to że jak uruchomię grę jakąkolwiek czy to WoW czy Guild Wars 2  gry działają dobrze do momentu jak mają wczytać nową lokacje, po tym gra zaczyna strasznie klatkować 5-7 fpsów i wszystko wraca do normy  jak zminimalizuje grę do paska i wrócę z powrotem. Wkurza mnie to bo praktycznie co parę minut muszę gry minimalizować i włączyć z powrotem . Sterowniki mam do grafiki najnowsze . Mam wrażenie że problem pojawił się po tym jak dostałem nową kartę muzyczną. Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Przepraszam że odświeżam ten temat, ale problem jest nadal aktualny.

Zrobiłem format i wgrałem system od nowa i problem nadal występuje chociaż teraz sporo rzadziej. Zaobserwowałem jedną niepokojącą rzecz  że w mojej karcie graficznej  nie do konca działa prawidłowo GPU boost  raz jest wartość 1072 i trzyma tą wartość nawet po obciążeniu karty kombustorem czy  innym benchmarkiem. Problem częściowo się rozwiązał jak wyłączyłem wszystkie usługi uruchamiane w windowsie . GPU boost nie działa jak uruchomiony jest Raptr czy program do konfigurowania myszki.  

Na wszelki wypadek daje screena z HD Tune 

http://www.fotosik.pl/zdjecie/7a9f13811b453732

Konfiguracja komputera:

I3 4330 3,5GHZ// Asrock B85 pro 4// 12GB DDR 3 1333MHZ//Gigabyte GTX 680 2GB windforce 3x OC//Benq G2220HD//Natec Genesis GX75 limited// Tesoro Durandal (Cherry MX red)//Zalman Z12//Sirtec HighPower 500W// Windows 10 64Bit//Audiotrak  Maya U5// StteelSeries Syberia 200// 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Irenez napisał:

zdefragmentowanych danych - może mieć problem z ładowaniem tekstur itp.

Raczej na odwrót. To fragmentacja nie jest pożądana.

Nie wiem jak WoW, ale GW i GW2 jakoś mocno dysku nie mielą i na słabszym dysku spokojnie dają radę (wiem co mówię - w notebooku przez długi czas miałem taki dysk). No i zwinięcie do paska, a następnie rozwinięcie pomaga, więc jak dla mnie to dysk jest tutaj bardzo naciągany. Jak czas wczytywania lokacji można zwalić na dysk, tak późniejsze zachowanie nie za bardzo.

Skoro napisałeś, że problem pojawił się mniej więcej w tym samym czasie, w którym zmieniałeś kartę dźwiękową, to spróbuj ją wyłączyć lub nawet odłączyć i zobacz, czy problem nadal występuje.

Z innych możliwych rzeczy to wyciek pamięci karty graficznej, przy czym niestety nie znam konfiguracji sprzętowej, więc trochę trudno wróżyć, na tyle na ile mi wiadomo, to problem z czymś takim ma tylko NVIDIA na Windowsie 10 (naprawiają to prawie, że od premiery Windowsa 10 i naprawić nie mogą).

 

[edit]

W sumie, żeby nie gdybać o tym, co się dzieje z grafiką - ściągnij GPU-Z. Uruchom program, przejdź do zakładki Sensors i zaznacz opcję Log to file. Wybierz miejsce docelowe i pograj chwilę - przynajmniej do wystąpienia oraz rozwiązania problemu. Wygenerowany log wrzuć na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale może to i wina procesora używam boxowego i temperatura dobija prawie do 70 stopni . Z kartą muzyczną wydaje mi się że nie bo to jest zewnętrzna karta  na port USB a sterowniki same się wgrały przez windows update.  Jeżeli zaczną znowu występować te objawy dam loga z gpu-z na razie jest wszystko ok. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to karta na USB, to może powodować różne dziwne problemy. Kontrolery USB w wielu płytach są naprawdę żałosne.

I podaj tę konfigurację - wiem, że napisałeś, że masz ją podpisie, ale ja mam u siebie zablokowane sygnaturki i raczej nie mam zamiaru ich włączać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I3 4330 3,5GHZ// Asrock B85 pro 4// 12GB DDR 3 1333MHZ//Gigabyte GTX 680 2GB windforce 3x OC//Benq G2220HD//Natec Genesis GX75 limited// Tesoro Durandal (Cherry MX red)//Zalman Z12//Sirtec HighPower 500W// Windows 10 64Bit//Audiotrak  Maya U5// StteelSeries Syberia 200// 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2016 o 22:20, Edge napisał:

Sterowniki mam do grafiki najnowsze .

 

3 godziny temu, Edge napisał:

Gigabyte GTX 680 2GB windforce 3x OC

Które konkretniej? WHQL, czy Hot Fix driver? W ostatnich kilku wersjach raportowane były problemy z wydajnością na kartach z serii 6xx. Nie wiem, czy zostały rozwiązane (na pewno występowały jeszcze na wersji 364.72 WHQL, NVIDIA twierdzi, że zostało to poprawione w 364.96, ale z poprawkami NVIDII w ostatnim czasie różnie bywa). Jeśli nie masz sterownika 394.96, to sprawdziłbym na nim, a jeśli masz, to możesz jeszcze sprawdzić na sterowniku 362.00 - jest to ostatni sterownik od NVIDII, który nie powodował dziwnych problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...