Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

piter22681

Rozwiązany: Windows 10 - Allegro

Polecane posty

Zobacz ile kosztuje Windows w normalnym sklepie i sam odpowiedz sobie na to pytanie.

[edit]

Na tej aukcji jest kwiatek, którego jeszcze nie widziałem:

UWAGA !!! Aukcja zgodna jest z regulaminem ALLEGRO oraz zasadami odsprzedaży MICROSOFT !!!

Informuję iż  COA sprzedawane są na terenie Unii Europejskieji zgodnie z obowiązującym prawem  a także zgodnie z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 03.07.2012r., który orzekł, że na terenie UE można legalnie odsprzedawać używane  COA, odsprzedaży mogą dokonywać zarówno osoby fizyczne jak i firmy. 
Wyrok jest wykładnią prawa tj. dyrektywy 2001/29/WE (art. 4 ust. 2). Mówi ona wprost - prawo producenta do wyłącznego rozpowszechniania wygasa wraz z chwilą sprzedaży COA po raz pierwszy - wszelkie próby zablokowania odsprzedaży  COA są bezprawne..

Właściwie jest to prawda - COA można sobie odsprzedać komu się chce, tylko, że ten ktoś nie może z niego skorzystać, ale to już inna sprawa.

W każdym bądź razie ta informacja wyraźnie mówi o tym, że jest to system OEM i był on używany. Czyli to nie jest kradziony Windows, jak w przypadku innych podobnych aukcji, tylko kopia, która wprost łamie warunki licencji OEM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to orzeczenie w Axel W. Bierbach, syndyk masy upadłościowej UsedSoft GmbH przeciwko Oracle International Corp. chodziło o coś zupełnie innego.

1) Reselling licencji komputerowych przez nabywcę jest legalny, niezależnie od medium dystrybucji oprogramowania.

2) W przypadku zmiany strukturalnej (np. sprzedaży oddziału, masy upadłościowej itp.) - nie można od nabywcy licencji żądać uiszczenia opłat licencyjnych. W przypadku licencji OEM ma to zastosowanie jedynie w przypadku zestawów komputerowych.

Orzeczenie:

Z powyższych względów Trybunał (wielka izba) orzeka, co następuje:

1)      Wykładni art. 4 ust. 2 dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/24/WE z dnia 23 kwietnia 2009 r. w sprawie ochrony prawnej programów komputerowych należy dokonywać w taki sposób, iż prawo do rozpowszechniania kopii programu komputerowego zostaje wyczerpane, jeśli podmiot praw autorskich, który zezwolił, choćby i nieodpłatnie, na pobranie tej kopii z Internetu na nośnik danych, również przyznał, w zamian za zapłatę ceny mającej umożliwić mu uzyskanie wynagrodzenia odpowiadającego wartości gospodarczej kopii dzieła, którego jest on właścicielem, prawo do nieograniczonego w czasie korzystania z tej kopii.

2)      Wykładni art. 4 ust. 2 oraz art. 5 ust. 1 dyrektywy 2009/24 należy dokonywać w ten sposób, iż w przypadku odsprzedaży licencji na korzystanie obejmującej odsprzedaż kopii programu komputerowego pobranej ze strony internetowej podmiotu praw autorskich, która to licencja została początkowo przyznana pierwszemu nabywcy przez ten podmiot praw autorskich na czas nieograniczony i w zamian za zapłatę ceny mającej mu umożliwić uzyskanie wynagrodzenia odpowiadającego wartości gospodarczej kopii jego dzieła, drugi nabywca tej licencji, podobnie jak każdy następny, mogą się powołać na przewidziane w art. 4 ust. 2 tej dyrektywy wyczerpanie prawa do rozpowszechniania, i, co za tym idzie, mogą zostać uznani za uprawnionych nabywców kopii programu komputerowego w rozumieniu art. 5 ust. 1 tej dyrektywy i korzystać z przewidzianego w tym przepisie prawa do zwielokrotniania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...