Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gothicfun

Problem z kartą sieciawą

Polecane posty

Witam. Od ponad pół roku mam problem z brakiem internetu w komputerze przy jego włączaniu. Musiałem albo go zrestartować, albo włączyć windowsowe rozwiązywanie problemów. Dlaczego proszę o pomoc właśnie teraz? Ponieważ od niedawna internet mi się wyłącza w zupełnie randomowych momentach, co stało się bardzo uciążliwe. Załączam ss-a abyście wiedzieli jaki jest powód mojego problemu. Z góry dzięki za pomoc!

Schirmfoto_2016-03-27_070322.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... Że tak powiem. Można po polsku?
 

A jedyne co pamiętam o IP, to że kiedyś je sprawdzałem z pomocą jakiejś komendy w wierszu polecenia, którą znalazłem w internecie i właśnie gdzieś w tym czasie zaczął występować ten problem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli łączysz się po kablu - sprawdź koniecznie końcówki. Problem może leżeć po stronie technicznej, a nie systemowej. Natomiast jeśli wszystko jest dociśnięte i kable nie są strasznie wygięte, to można bawić się w systemie. Po włączeniu automatycznego nadawania IP, wejdź we właściwości karty sieciowej -> Konfiguruj -> Zarządzanie energią i tam odznacz wszystkie ptaszki. Następnie wejdź w zaawansowane i jeżeli tam masz jakieś wpisy, to poszukaj ustawień typu "energooszczędny Ethernet" itp. i ustaw je na wyłączonę bądź false.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...