Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pr0budyn

lenovo y50-ogromne spadki fps

Polecane posty

Jak w tytule, nigdy nie miałem problemu z moim laptopem, ale nagle po formacie zauwazyłem ogromne spadki fps w grach, szczególnie jest to zauważalne w counter strike: global offensive, gdzie jak mam włączonego net grapha widzę spadki od 180 fps do 30 na kilka sekund po czym z powrotem jest 180, jest to strasznie denerwujące, więc zwracam się z problemem tutaj, sterowniki mam zaktualizowane, synchronizację pionową wyłączoną, gry tez uruchamiam z geforcem, a nie zintegrowaną kartą, więc nie mogę znaleźć źródła tego problemu, dziękuję z góry za pomoc
dodaje, że jest to wersją z intelem i5, a nie i7

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Irenez napisał:

Pokaż zrzuty z HWMonitora pod obciążeniem plus S.M.A.R.T.-a. O jakiego konkretnie laptopa ci chodzi - nie ma czegoś takiego jak Lenovo V50 (za to są B50*, G50*, Y50*).

literówka, chodziło o y50
tutaj zrzut ekranu: http://scr.hu/0w73d/4kls5
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mamy zwycięzcę. Termiczny throttling i to bardzo mocny (ze spadkiem taktów poniżej wartości bazowej w pierwszym momencie - 2,9 GHz).

1) Jeśli nie masz podkładki chłodzącej, to Glacier NC200/NC400, czy Notepal U3 są zdecydowanie wskazane.

2) Zważywszy na gwałtowność spadku taktów (do niecałego 2,1 GHz) to podejrzewam, że przeczyszczenie wiatraczków/nałożenie nowej pasty termoprzewodzącej byłoby wskazane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojego y50 z gf960m i i7, pewnego razu cod bo 3 załatwił na 20 minut :) laptop takiej zawiechy dostał że nawet po restartach (długie włączanie i wyłączanie lapka) dalej był zamulony :) Chyba mocno go obciążyłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...