Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KtosTajemniczy

Dziwny problem z HDMI, laptopem i telewizorem

Polecane posty

Witam, ostatnio próbowałem połączyć laptop z telewizorem za pomocą hdmi by tylko wyświetlać na tv to co się dzieje na laptopie. Bardzo często to robiłem. Jednak gdy ostatni raz chciałem to zrobić to, o dziwo, telewizor wykrywał podłączony kabel, dał się przekierować na ten sygnał jednak wyświetlał tylko czarny ekran. laptop też wykrył kabel. Ale teraz najdziwniejsza sprawa: podczas wyłączania laptopa przy podłączonym kablu obraz jest wyświetlany na telewizorze! Laptop się wyłącza i w momencie gdy laptop wychodzi z pulpitu na niebieski ekran to telewizor pokazuje to, tak jak powinien cały czas pokazywać. Nie wiem czemu tylko wtedy łapie obraz. Wyszło by na to, że kabel działa, tv też i laptop, ale nie chcą współgrać.

Podłączałem drugi laptop i efekt jest ten sam co z pierwszym, mimo, iż ten też był podłączany.

Edit: Laptop miał ostatnio zainstalowany windows 10 ale i tak wcześniej z tym systemem działo. Drugi laptop ma windows 8. Używam trochę długiego kabla hdmi, bo ma 5 metrów - myślicie, że jego wina to jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalistą od kabli HDMI nie jestem, ale raczej długość kabla nie ma żadnego wpływu na Twój problem.

Jeśli na innym laptopie masz ten sam problem, to obstawiałbym winę kabla. Kiedyś miałem podobny problem i wymiana pomogła. Kabel HDMI to nie majątek, najtańszy można kupić pewnie w granicach 5-10zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...