Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Radek47

Problem z kartą graficzną - grafika idzie z procesora

Polecane posty

Witam serdecznie!

Proszę o poradę. Brat czyścił jednostkę centralną z kurzu. Wszystko wyglądało ok, ale potem okazało się, że karta graficzna nie działa, natomiast ładuje się tylko z procesora, wskutek czego właściwie nie da się grać. Czy należy odinstalować kartę i zainstalować ponownie?

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie, czy nie podłączył z rozpędu monitora do karty zintegrowanej? Bo mówiąc szczerze, to trochę wątpię czy w ogóle jest możliwe podłączenie monitora do karty dedykowanej i korzystanie z integry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wyłączały, ale od kiedy karty są zintegrowane z procesorem, to mało która płyta robi to w sposób automatyczny, bo wymaga to brzydkich obejść. Nieaktywna karta zintegrowana i tak nie zjada prawie nic prądu, więc w sumie nawet nie ma sensu jej wyłączać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem że nie wiem jak to ma być z tymi połączeniami. Od monitora idzie kabel do kompa, ale pasuje tylko do jednego wejścia. Czy możliwe że z samą kartą coś jest nie tak? Bo jak na razie czyta mi tylko Intela.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej podejrzewam, że coś jest nie tak z podłączeniem. Skoro mówisz, że pasuje tylko do jednego wejścia, to tylko pogłębia moje przypuszczenia, że podłączany jest do karty zintegrowanej (pewnie jest to kabel z wtyczką VGA, której karta dedykowana zapewne nie posiada i potrzebna jest przejściówka)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a mógłbym prosić o namiar na odpowiednią przejściówkę na allegrze? Spróbuję w ten sposób ale trochę to dziwne bo wcześniej bez problemu czytał kartę graficzną. W razie czego mogę przesłać zdjęcie jak to wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa się wyjaśniła, niestety jest gorzej. Brat specjalnie podłączył do zintegrowanego Intela, bo karta wcześniej robiła problemy, ekran się sypał itd. Czy jest możliwe że kartę można naprawić jeśli ekran kompa jest załamany i sypie się w różnych kolorach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co widziałem, to te artefakty to takie zakłócenia obrazu, przez które coś widać, a u brata jest tak, że widać same kolorki jakby obraz się za przeproszeniem zrzygał. Czyli jest chyba jeszcze gorzej..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc, myślę że temat do zamknięcia..

Ale jeszcze jedno pytanko: jeżeli tej karty nie da się naprawić, to czy można taką uszkodzoną spieniężyć, by jakoś zminimalizować koszty, czy raczej jest to sprzęt do wyrzucenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...