Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

raz3r

32GB ram Bluescreeny, 16GB ram brak bluescreenów. Help.

Polecane posty

Witam.

Mam pytanie. Gdyż od samego początku w 90% przypadków po tygodniowym nie użytkowaniu pc (delgacja) przy jego włączeniu zaraz przed załadowaniem pulpitu wyskakiwały blue screeny. Czasem pomocny był restart, ale najczęściej przywracanie do ustawień fabrycznych (w10) lub reinstalacji systemu w7. Po wyjęciu dwóch kości ram tj. 2x8GB ddr3, bluescreeny ustały.

Moje pytanie brzmi: czy moja płyta jakoś może nie współgrać, lub coś innego z moimi 32GB ram? Czy może mam inne ramy kupić lub płytę główną?

Mam tak od początku. Jakieś pół roku temu kupiłem części do komputera (wszystko bez obudowy).

Od razu ładnie poskładałem, zainstalowałem windows 8.1 i na drugi dzień już nie dało się użytkować systemu gdyż wywalało bluescreen na ekranie ładowania. Na windows 7/10 było podobnie, lecz był okres miesiąca gdzie był spokój.

Może zestaw mam źle dobrany.

Procesor: Intel i7-4790K 4x4Ghz (TB 4x4,4Ghz)

Płyta główna: ASUS Z97-P

Ramy: (32) 4x8 GB Ram PATRIOT 8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL11 DIMM 1.5V (PSD38G16002)

Karta graficzna: Gainward GTX980 Phantom 4GB DDR5 256Bit

Zasilacz: Corsair CX 750W (Modularny) 80+

Dysk: SSD Samsung EVO 850 120GB, 250GB, Segate 4TB

Tutaj MANUAL PDF płyty głównej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jestem po testach. Okazało się ze mając włożone 2 kości 16GB, raz bluescreen wyskoczył (ale tylko raz bo potem zacząłem testować ramy). Kości sprawdzałem memtestem pojedynczo (od 4h do 8h różnie) i gold memory tak po 4,5h dla każdej z kości.  W żadnym z testów nie wykryto błędów ram.  

Jakieś porady?

Piszę z drugiego konta bo nie pamiętam hasła do starego konta (email już nie istnieje) a admin nie raczy wiadomości przeczytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK konto stare mam. Także proszę o jakieś porady bo wymiękam.

Hmmm dodaję plik dmp (ale dużo nie da bo system był niedawno resetowany do ustawień fabrycznych WIN10).
Dodam również że instalowałem system na trzech różnych dyskach 120GB SSD, 250GB HDD i 2TB HDD i było to samo.

Zaktualizowałem bios na najnowszy z 25.03.2016r. Będę szukał dalej przyczyny.

Takie coś wyczytałem na necie: " The problem might be the CPU (which the OP has never mentioned) memory controller, which is not able to handle the extra load generated by 32GB ram at 1600MHz. " Gdzie indziej wyczytałem, że ktoś miał 32GB ram 2400Mhz i miał liczne bsody, jak obniżył taktowanie do 1600Mhz to wszystko było stabilne i bsody się skończyły.

Wszystkie sloty ram są sprawne. Sprawdzałem memtestem jedną kość ram w każdym slocie.

Dodam jeszcze, że nigdy nie zdarzył się bsod podczas grania, przeglądania internetu, słuchania muzyki itd. tj. normalnego użytkowania komputera. Tylko przy starcie systemu podczas obracania kółka pod logien windows lub ewentualnie załadował się pulpit i tak po 3 sekundach bsod.

031316-5187-01.dmp

1.jpg

20160328_092000.jpg

20160327_002944.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...