Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Andriu

Awaria Trybu Awaryjnego

Polecane posty

Całkiem nie dawno w mój komputer zachorował na "Blu screen" po kilku seryjnych wysypach tegoż zjawiska udało mi się jakoś dostać do systemu i odinstalować sterowniki od karty graficznej (zgodnie z sugestią bowiem był problem właśnie w okolicach tego urządzenia) teraz karta jest bez sterowników co powoduje "częściowe pływanie" ekranu.

Po paru dniach postanowiłem włączyć komputer w trybie awaryjnym, jednak coś się z nim stało tzn. widać ekran ładownia plików Windowsa, ale kiedy ta procedura się kończy nic się dalej nie dziej, komputer nie przechodzi do ekranu wyboru użytkownika i przez to nie można się zalogować. Można uruchomić go za to w trybie normalnym i niskiej rozdzielczość oraz naprawy komputera natomiast w trybach awaryjnych tzn. awaryjnym, awaryjnym z siecią i wierszem poleceń sytuacja wygląda jak wyżej opisana. Próbowałem przywracania systemu, ale to nie zmieniało sytuacji z trybem awaryjnym kilka razy miałem błąd w przywracaniu i kilka razy powodzenie. Za pomocą MSCONFIG.EXE uruchamiałem komputer w trybie Selektywnym ? działa oraz w trybie diagnostycznym też działa i oczywiście normalnym.

Problem wystąpił natomiast w chwil, kiedy w zakładce rozruch zaznaczyłem Bezpieczny rozruch minimalny. Co się działo Komputer się ładował tak jak do typu awaryjnego następnie przechodził do napisu z informacją o bootwaniu minimalnym nie pamiętam co tam dokładnie pisało, a potem napis znikał i zostawał tylko czarne tło. Problem z tą pętla ?bootowania? z rozruchem minimalnym w końcu rozwiązałem uruchamiając Narzędzie naprawy komputera wybierając wiersz poleceń i stosując komendy bcdedit następnie bcdedit /deletevalue {default} safeboot . Dzięki czemu odzyskałem możliwość uruchomienia komputera w trybie normalnym. Problem trybu awaryjnego niestety nadal pozostaje bez zmian czytaj to, co napisałem na samym początku o awarii trybu awaryjnego.

Podejrzewa brak lub uszkodzenie postaci klucza trybu awaryjnego. Mój system to Windows 7 Ultimate 32-bit SP1

można czymś sprawdzić prawność rejestru i wykonać auto naprawę .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...