Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Eryk132

Rozwiązany: Mało fps w grach na dobrym pc :(

Polecane posty

Siema!

Mam problem z pctem ma on już prawie rok a w grach mam małą płynność co mnie dziwi np w takim csgo low detale rozdziałka 1280x700 i średnio 110fps min 70fps w smite na wysokich zdaża się zwiecha ekranu ale żadko teraz zrobiłem gre w unity na projekt naukowy do szkoły ona strasznie laguje przy ruchu myszką zauważyłem, że gry nie tną tylko ten ruch myszki jakby taki wiecie przycinający jak nie ruszam myszką to wszystko git wszystko płynnie animuje postacie i wgl cs tak bardzo nie laguje ale na filmach na yt na takim pc jak mój jest wyższy o dużo tak wygląda problem. Specyfikacja PC

Grafa asus r9 270x

Procek i3 4170

Zasilacz corsair 450V

Ram goodplay ram 4 gb 1600Mhz

Stery wszystkie aktualne tylko od grafy mają prawie rok miałem najnowsze ale w csgo miałrm bsoda teraz jest ok. Proszę o pomoc ;)

Edit: temp są wporządku wentylatory nie chodzą na full wiem jak chodziły latem;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak btw te temperatury są ok? A z tym prockiem to w cpuz jest wszystko dobrze. Sorki ale nie mogę dać ci ssa z HDtune bo mam net z limitem i dziś wyczerpałem pakiet a odnowi się dopiero 22.03 ale zapewniam cię, że dysk jest na 100% sprawny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema zużycie procesor odrazu po statcie systemu od 0% do 12% po chwili od 14% do 31% procesy 69 ale zużycie ramu duże mam 4 gb a przy starcie systemu wyniosło 2,50GB. Gdy odpaliłem kultową grę minecraft użycie ramu 2,70GB a procesora od 57% do 63% troche dziwne. Ale zostawiam do wglądu sprawdzałem w menedżeże zadać. A co do temp procka to zapewne przez kórz od 8 miesięcy nie czyszczony no i box od intela wszystko jasne xD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemaneczko! Sr za afk i wgl ale szkoła dobra masz ssy ale nwm czy z programów czy z procesów i jeszcze jedno czy nie dziwi zużycie ramu bo np odpaliłem wczoraj swojego lapka ma 5 lat i tam zużycie ramu około 1,45GB a na pc około 2,5GB.

Proszę o pomoc!!! Obiecuję już nigdy nie będę zostawiał swojego tematu :)

pc.png

pc 2.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości - ile lapek ma RAMu i jaki system?
W każdym razie samym zużyciem RAMu po starcie bym się zbytnio nie przejmował - póki system ma dużo wolnej pamięci, to trzyma w niej sporo rzeczy, które w razie konieczności może przerzucić na dysk.

Poprosiłbym jeszcze raz o pierwszy screen (taki drobny hint - skrót Alt + PrntScr robi ss jedynie aktywnego okna), ale po kliknięciu przycisku "Pokaż procesy wszystkich użytkowników" i posortowany malejąco po wartości w trzeciej kolumnie.

I jak wygląda postęp w pobieraniu HDTune (albo CrystalDiskInfo, czy HDDScan)? Bo być może SMART coś powie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lapek system windows 7 HP i 4gb ramu.
HD tuna nie pobrałem bo net z limitem pisałem o tym gdzieś tam wysoko :D
s

A to ssy masz linki:
http://przeklej.org/file/4pAQ7X/pc1.png
http://przeklej.org/file/fATx4d/pc2.png
http://przeklej.org/file/Hrpx4G/pc3.png
Sorki za wklejenie linku :)
a

Ale tak z 2 strony to ja jestem na 100% pewien, że dysk działa dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Eryk132 napisał:

Lapek system windows 7 HP i 4gb ramu.

Po cichu liczyłem, że ma tylko 2GB RAMu, no ale taką różnicę dałoby się wytłumaczyć np. różnymi programami uruchamianymi przy starcie systemu.

12 minut temu, Eryk132 napisał:

HD tuna nie pobrałem bo net z limitem pisałem o tym gdzieś tam wysoko :D

Dziwi mnie to o tyle, że instalka HDTune zajmuje 627kB (LINK).

Co do screenów - przyznam, że jestem trochę rozczarowany, bo wcześniej miałeś piękne jednowątkowe obciążenie (które potencjalnie mogłoby tłumaczyć niższą wydajność w grach), a w nowym zestawie screenów już go nie ma :(

Po pierwsze mógłbyś jeszcze sprawdzić, jak wygląda zajętość pamięci po odpaleniu np. CSa (tzn. czy nie zbliża się jakoś niebezpiecznie do 100%).
A po drugie sprawdzić, czy sytuacja nie ulegnie zmianie na jakichś nowych sterownikach do karty graficznej (najpierw wypadałoby odinstalować stare za pomocą DDU).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webtom po odpaleniu csa nic nowego nie doszło do 100%
A tak swoją drogą bo na lato chcę zrobić upgrade PC i pytanie czy jeśli kupię gtx 960 i i5 4460 i jeszcze 4GB ramu to do tego wystarczy mój zasilacz: 

Zasilacz Corsair VS Series 450W 80PLUS 120mm FAN (CP-9020096-EU)

Da radę z takim zestawem?
A co do sterowników to wiem, że chcecie jak najlepiej ale wolę nie ryzykować tymi sterami :(
Co jeszczę mogę sprawdzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Eryk132 napisał:

Co jeszczę mogę sprawdzić?

Miałbyś możliwość przetestowania innej karty w obecnym zestawie i/lub obecnej karty w innym zestawie?

Odnośnie zasilacza - nie będzie mieć żadnych problemów (o ile jest sprawny).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak btw napisałem do informatyka, który kończył podłącanie kabli pc czy może on coś wie i napisał:

Na początku pc nie chciał wystartować podejżewał uszkodzenie płyty głównej okazało się, że jedna śruba dystansowa była wkręcona i stykała się z płytą, powodując spięcie informatyk wyjął płytę było 0 śladów spalenia czy innych uszkodzeń odkręcił ten 1 element i wszystko spowrotem złożył i pc ruszł bez żadnego problemu a kondensatory nie są spuchnięte( sprawdzałem przy ostatnim czyszczeniu) nwm czy to do czegoś potrzebne ale piszę w razie w i pcta ja składałem informatyk wgrywał system i reszte kabli ta śruba to z mojej winy xD ale nwm czy to coś zmienia, z góry przepraszam za błędy ortograficzne czy literówki ale piszę z telefonu :)

PS: informatyk stwierdził 0 uszkodzeń płyty.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...