Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marmic

Rozwiązany: Karta graficzna problem

Polecane posty

Witam. Wczoraj podczas grania, na monitorze wyświetliły mi się poziome paski a następnie cały ekran zrobił się żółty. Zrestartowałem komputer. Po załadowaniu pulpitu pojawiły się artefakty a cały obraz jest zniekształcony. Normalny obraz działa jedynie w trybie awaryjnym z którego teraz też korzystam. Czy mógłby ktoś potwierdzić uszkodzenie karty oraz ewentualnie podać dla niej jakiś zamiennik? Z góry dziękuję za pomoc.

Specyfikacja :

Procesor AMD PHENOM II X4 955 QuadCore 3.2GHz Black Edition

Karta graficzna MSI R7850 Twin Frozr 2GD5/OC

Płyta główna MSI 870-C45 (AM3 AMD870 4DDR3 8CH/GLAN ATX) BOX

Dysk Samsung 500 GB SATA II 7200 RPM, 16 MB NCQ (HD502HJ)

Chłodzenie Silentium PC Fera HE 1224

Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G)

Zasilacz OCZ StealthXStream 2 500W P SU 80Plus (OCZ500SXS2-EU)

LG GH22NS70 RBBB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności możesz spróbować sprawdzić kartę na innym kompie lub spróbować ją wyjąć, przeczyścić i zamontować ponownie. Możesz też spróbować przeinstalować sterowniki, ale najpewniej karta padła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do MSI to jakoś mocno bym się na nich nie obrażał. Karty graficzne czasem padają i tyle. MSI przynajmniej daje na swoje 3 lata gwarancji.

Zaproponowany wyżej ASUS jest OK. Ewentualnie można zainteresować się modelem od EVGA. Gigabyte'a bym unikał. Od jakiegoś czasu ich systemy chłodzenia są dziwne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4GB vRAMu w takiej karcie to jednak trochę przesada, podobnie jak 800 zł za HD 7850 pod inną nazwą.
Ewentualnie można zainteresować się modelem od EVGA.
Temperaturą i głośnością bardzo wyraźnie odstaje od sensowniejszych modeli (np. właśnie Asusa Strix).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym powrócić nieco do tematu ponieważ postanowiłem przeinstalować sterowniki przed kupnem. W trybie awaryjnym próbowałem odinstalować je przez panel sterowania. Nie powiodło się to gdyż zostałem powitany błędem "Nie wykryto sterownika wykrywania". Użyłem więc driversweepera do deinstalacji, następnie ccleanera do wyczyszczenia rejestru. Po tych czynnościach reboot i ..... system na podstawowych sterownikach uruchomił się normalnie. Po instalacji najnowszych sterowników ze strony AMD niestety artefakty powróciły. Czy jest jeszcze jakakolwiek szansa na to że to wina sterownika czy jednak niezbędna będzie wymiana karty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina karty. Podstawowy sterownik MS nie korzysta z części opcji, które ma karta. Dopiero sterowniki producenta z nich korzystają i dlatego zdarza się, że problemy nie objawiają się na podstawowym sterowniku, ale objawiają na tym docelowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Macie rację to chyba karta, instalowałem dwa razy różne sterowniki i dalej lipa. Co do tego GTX950 jaki jest jego poziom wydajności w porównaniu do mojego radka? Który model niereferencyjny polecacie? Czy moje 500W wystaraczy? Czy opłaca się trochę dołożyć do 960? I kiedy ma nastąpić premiera nowej generacji kart?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, więc temat zamykam.

W razie potrzeby otwarcia tematu, proszę autora o kontakt przez PW.

Problem rozwiązany, więc temat zamykam.

W razie potrzeby otwarcia tematu, proszę autora o kontakt przez PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...