Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

skrzybik

Rozwiązany: Wielkie zużycie procesora ;/

Polecane posty

Siemka ^^ kilka dni temu zepsuł mi sie dysk (ATA) i postanowiłem zainstalować system na nowym dysku (SATA) którego używałem jako dysku do moich gier i programów. Wczoraj przeprowadziłem instalacje systemu windows 7 32 bity. Po kilku godzinach od inatalacji windowsa musiałem zainstalować drivery i programy, które są potrzebne do mojej codziennej pracy przy komputerze. Moją uwagę przykuło zużycie procesora w moim komputerze (Zdjęcie w załączniku). Zdziwiłem się, ponieważ na starym systemie mogłem odaplić kilka gier typu Tibia.exe, Csgo.exe itp a zużycie procesora wynosiło około 70-80%

Proszę o szybką pomoc :C

Mój procesor to Intel Core 2 Duo CPU E4600 2.40GHz

RAM : 2GB

PS. Pragnę zaznaczyć, iż na komputerze występują chwilowe zacięcia które trwają około 1 sec. Zacięcia występują gdy procesor osiągnie 100%

post-1174746-0-55364100-1457279752_thumb

post-1174746-0-92790600-1457279759_thumb

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem już, że przed instalacją nowego systemu mój procesor mógł utrzymać otworzoną Tibie + Bota do niej i cs:go,

Powiadasz bota.. Ale mniejsza z tym.

Jak kolega wyżej duża szansa jest na to że windows wgrywa aktualizacje :) albo są jeszcze jakieś inne procesy uruchomione w tle które zjadają ci procesor

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screeny wyglądają w miarę ok, tzn. nic poza Tibią i botem procesora nie obciąża (zakładając, że ScreenShooter tylko chwilowo jest bardziej aktywny). A że o samej Tibii nie wiem właściwie nic, to zbytnio Ci nie pomogę. Możesz się jeszcze pochwalić, jaki miałeś wcześniej system operacyjny - może komuś to pomoże.

I prawdę mówiąc jestem trochę zdziwiony, że z wiekowym dwu-rdzeniowcem nie narzekasz na płynność samego CSa, nawet bez uruchomionych dodatkowych "obciążaczy" w tle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę 78% smile_prosty.gif O ile mi wiadomo, to siedzą w nim różne usługi systemowe (chociaż na pewno znalazłby się tu ktoś, kto wyjaśniłby Ci to znacznie dokładniej i lepiej), krótko po postawieniu systemu przesadnie bym się tym nie przejmował, no ale jeżeli taki stan będzie się utrzymywać dłużej, to pewnie wypadałoby nieco podrążyć temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okey poradziłem sobie z problemem ^^ zaraz spróbuje wam wytłumaczyć jak to zrobić

Wchodzimy w cmd --> services.msc --> PPM na Windows update --> Właściwości --> Tryb uruchomienia : Wyłączony --> Zatrzymaj --> Zastosuj / Ok

To wszystko ^^

Temat do zamknięcia

Pozdrawiam <3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, więc temat zamykam.

W razie potrzeby otwarcia tematu, proszę autora o kontakt przez PW.

Przy czym nie jestem przekonany, czy zupełne odcinanie się od Microsoftowych poprawek to aby na pewno dobry pomysł...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...