Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Romanowaty

Problem z ekranem - lenovo y50-70

Polecane posty

Cześć,

Jestem posiadaczem laptopa z serii lenovo y50-70. Ostatnio pojawił się dziwny problem z ekranem i zanim oddam go na gwarancję, próbuję zrobić co w mojej mocy żeby pozbyć się problemu samemu. :)

Symptomy:

-prawy górny róg ekranu promieniuje różowym kolorem, wszystko jest zabarwione na różowo, a im dalej od narożnika tym efekt słabnie. Mimo to,wszystko pozostaje czytelne i da się odczytać rzeczywisty kolor. Wygląda to jak różowa folia, z pod której przebija rzeczywisty obraz.

-na ekranie zostają jakby ślady poprzednio wyświetlonych rzeczy. Widać to szczególnie na ciemnym tle, na białym właściwie wcale. Przykładowo w tym momencie, na ciemnym tle forum widzę ślady mojego pulpitu i poprzednio wyświetlonych okien.

Nie miałem możliwości sprawdzenia komputera z zewnętrznym monitorem, ale robiłem print screeny i nie ma na nich śladów tych błędów. Czy w ten sposób mogę stwierdzić że problem leży po stronie ekranu/kabla łączącego ekran a nie układu graficznego? Czy jest coś co mogę zrobić sam zanim wyślę komputer na gwarancję? Czy jest jakaś szansa ze to wina sterowników, albo oprogramowania? Dodam, że problem występuje nawet w biosie, zanim załaduje się system.

Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki, pozdrawiam forumowiczów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...