Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Major Domo

Duże ilości bad sectorów na SSD

Polecane posty

Na początku grudnia kupiłem SSD Samsung 850 EVO 250GB, na początku lutego zaczął się dziwnie zachowywać - podczas ściągania na steamie wyskakiwał błąd dysku, przerywał pobieranie plików z przeglądarki. Zeszłej nocy wyrzucił BSOD, po czym rzucał nim kilka razy podczas odpalania komputera. Załączam screeny z triala HD Tune Pro.

W chwili obecnej komputer jest po Secure Erase, Samsung jest jedynym podłączonym dyskiem, świeżo (dosłownie 30min temu) postawiony system.

Specyfikacja:

i5 4670k

Gigabyte GTX 970 Windforce

16GB RAM Crucial Ballistix

Mobo Asus Z-87A

Zasilacz odpowiedniej mocy i marki, za cholerę nie chce mi się teraz sprawdzać.

http://imgur.com/a/3M7lt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczytywanie SMARTa i ogólnie diagnostyka dysków nie jest moją mocną stroną, jednak raczej na pewno w pierwszej kolejności wypadałoby się zająć tym kablem sygnałowym - jeżeli nie masz nic w okolicy, to proponuję zakupić go w internecie (przykładowo ten powinien się nadać, choć naturalnie wybór jest znacznie szerszy).

Pewnie później wypadałoby się zająć tymi błędnymi sektorami, ale nie wiem, co i jak trzeba zrobić.

@down

No tak, Norwegia...

A w morelach jest taniej tylko do momentu, kiedy nie doliczysz kosztów przesyłki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na załączonych screenach widać dlaczego nie należy przeprowadzać skanowania powierzchni na SSD - to bezcelowe, SSD działają inaczej niż HDD i te wyniki zawsze będą przekłamane.

Dysk jest OK, kabel do wymiany i to bez żadnego "ale".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...