Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mak3sh

Rozwiązany: Problem PhysX

Polecane posty

Witam, dopadła mnie nostalgia biegania po dachach i efektów PhysX, więc zainstalowałem sobie Mirrors Edge.

Wszystko szło gładko dopóki nie doszedłem do drugiej misji gdzie goniący nasz SWAT, czy kto tam, zaczynają strzelać i rozbijać szyby, pojawiające się wtedy efekty PhysX powodują spadek FPS do makabrycznych 15 klatek.... I wszystko byłoby zrozumiałe, gdyby nie to że posiadam GTX970, która RACZEJ spełnia wymagania systemowe.... Jakieś pomysły?

PS. Przełączanie obliczenia PhysX z GPU na CPU i odwrotnie nic nie zmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj całą konfigurację sprzętową oraz napisz jaki masz system.

[edit]

OK, gra używa wbudowanych bibliotek PhysX, które są mocno przestarzałe. Wejdź do katalogu z grą i przenieś gdzieś pliki PhysXCore.dll oraz PhysXDevice.dll. Wtedy gra powinna używać PhysX, które jest zainstalowane w systemie. Zobacz, czy to coś zmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CPU: i5-4690K @ 4.4GHz 1.3V

GPU: GTX970 G1 Gaming @ 1550MHz

RAM: PDP Patriot ViperX DDR3 8GB @ 2133MHz CL11

MoBo: Gigabyte GA-Z97-D3H

HDD: WD Blue 1TB 7200r.p.m.

PSU: Tagan TG780-U33II

Case: Zalman Z3+ White

OS: Win 10 64bit

Wyrzucenie plików od PhysX z folderu gry nic nie dało, podmianka z .dll wyciągniętymi ze sterowników NVIDIA też nic nie dało...

Zaraz spróbuję z PhysX Legacy.

EDIT// PhysX legacy też nic nie dało...

EDIT2// A jednak pomogło... tylko nie wiem co... Bo tak jak mówiłem bawiłem się przełączaniem PhysX z CPU na GPU i tak dalej, i opcją przy której już rzuciłem to w cholerę był CPU... Tak więc to wyrzucenie plików było testowane nadal na CPU a potem PhysX legacy, dopiero przed chwilą sobie przypomniałem żeby to sprawdzić, po zmianie z powrotem na GTX'a fpsy nie schodzą poniżej 60FPS. Koniec końców, któryś z was pomógł tylko nie wiem który :D

Dzięki, do zamknięcia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...