Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MVozik

Restart komputera pod obciążeniem

Polecane posty

Witam, mój problem zaczął się około miesiąca temu gdy podczas ładowania cs'a komputer wyłączył mi się, na początku stwierdziłem ,że zapewne jakiś błąd nowej aktualizacji i po prostu to "olałem".

Grałem więc w inne gry, Wiedźmin 3, Rust, WoT, LoL. I od dzisiaj resety zaczęły występować w innych grach przez co trochę się zaniepokoiłem, szukałem w internecie wielu rozwiązań itd, itd. Zrobiłem formata, zainstalowałem pierdyliard aktualizacji sterowników najnowszych i wszystko inne.

Testowałem komputer pod względem CPU ( przez 30 min na 100% programem prime95) nie wykrył żadnych błędów, ram jest ok testowany wbudowanym w windows programem) no i przyszła kolej na GPU, za 1 razem włączyłem na full obciążeniu w programie furmark ( 3dmark wyrzucał mi jakiś błąd podczas uruchamiania) pochodził przez kilka minut i nic się nie działo, wyłączyłem włączyłem znowu, i jeb reset. włączyłem więc spowrotem, tym razem na średnim obciążeniu, wszystko ładnie chodziło a gdy włączałem duże obciążenie znowu się restartował komputer. ( wszystkie restarty na wysokim obciążeniu nie były po chwili tylko od razu , wyskakiwało okno furmarka i wyłączał się po 0.5 sekundy. Próbowałem więc uruchomić cs'a na najniższych ustawieniach w oknie 800x600 lecz mogłem zapomnieć o rozgrywce bo od razu restart. I tu do was pytanie, w czym tkwi problem w zasilaczu czy w karcie graficznej? co mogę zrobić? wszystkie porady wykorzystam w 100%.

Specyfikacja:

CPU- Inter i5-4590 niepodkręcany temperatury pod obciążeniem 75'

GPU- Gigabyte r9-280 niepodkręcany

ram- crucial ballistix 1600

zasilacz- coolermaster G550M

płyta główna- Asrock B85 Pro4

podczas restartu wyskakuje błąd kernel-power 41 (63) (2)

- System

- Provider

[ Name] Microsoft-Windows-Kernel-Power [ Guid] {331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4} EventID 41 Version 2 Level 1 Task 63 Opcode 0 Keywords 0x8000000000000002 - TimeCreated

[ SystemTime] 2016-02-07T23:24:08.139601200Z EventRecordID 7496 Correlation - Execution

[ ProcessID] 4 [ ThreadID] 8 Channel System Computer Piotrek1 - Security

[ UserID] S-1-5-18 - EventData

BugcheckCode 0 BugcheckParameter1 0x0 BugcheckParameter2 0x0 BugcheckParameter3 0x0 BugcheckParameter4 0x0 SleepInProgress false PowerButtonTimestamp 0

komputer wyczyściłem z kurzu którego i tak dużo nie było, cały zestaw kupiłem dokładnie rok temu przez morele (gwarancja nadal jest). Wg mnie chłodzenie na karcie inaczej pracuje niż kiedyś zamiast płynnie się kręcić, kręci się takimi jak by skokami.

W spoczynku program msi afterburner pokazuje że karta pracuje na 0% i wentylatory zasuwają na 30% przy czym karta ma 32' C

Jakieś pomysły? Z góry dziękuję za pomoc smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Problem polega na tym że kołek chłodzenia (push-pin) od wentylatora na procesorze wpadł w jedną z dziurek za daleko. To jest dosyć często spotykany problem.

Oto jak go rozwiązać:

Zdejmij pokrywę boczną i uruchom platformę, tak aby powielić/wywołać wysokie temperatury. Podczas monitorowania temperatury, naciskaj mocno po kolei na każdym rogu wentylatora przez około 20 sekund.

Kiedy widzisz znaczny spadek temperatur, znalazłeś bok z problemem, znalazłes gdzie kołek chłodzenia za daleko sie wbił.

Prawidłowe montowanie kołków chłodzenia jest dosyć trudne, aby je prawidłowo i bezpiecznie włorzyć i zatrzaśnąć.

Polecam obejrzeć na stronie Intela:

http://iq.intel.pl/i...comment-page-1/

Mozesz najpierw ustawić kołki, wiec tylko wkładasz, dociskasz i gotowe.

Tylko trzeba pamiętać o nowej paście termoprzewodzącej jak się zdejmuje wentylator, dlatego najpierw upenij się że znalazłeś bok który jest problemem.

To powinno rozwiązać problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

75' po 30 minutach w teście obciążeniowym kiedy działały na 100% w spoczynku jest 30' biggrin_prosty.gif w grach typu wiesiek 55 to max

aktualnie gram w WoT od 2 godzin i temperatura rdzeni to 35'-38' więc o temperaturę proca bym się raczej nie przejmował biggrin_prosty.gif

grafika ogólnie się nie grzeje, jeden artefakt pojawił mi się w grze ( rozmycie tekstury) ale to tylko raz możliwe że przez gre bo to alfa gry dopiero. temperatury karty są ok 40 stopni przy 45% w WoT przez 2 godziny więc nie jest źle. w programie speedfan na linni 3.3v jest aktualnie 3.46 nie jest to za dużo? Może po prostu rozpiszę wszystkie napięcia z tego programu tongue_prosty.gif

3Vsb 3.45

Vcore 0.89

+12V 12.0

AVcc 3.42

3Vcc skacze od 3.41 do 3.42 dosłownie na zmianę przypomina to coś takiego /\/\/\/\/\/\

VIN1 0.96

VIN2 1.71

VIN3 0.88

GPU Vddc stabilnie 0.95 z jednym skokiem do 1.13 co jest chyba dużym skokiem ( sprawdziłem teraz, napięcie wzrasta gdy włączam grę a maleje jak minimalizuję ją)

Panowie eksperci od zasilaczy czy wszystko jest ok? ogólnie na linni GPU Vddc są czesto skoki napięć w programie furmark pod obciążeniem średnim jest 0.85

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem chłodzenie na procku i wszystko jest poprawnie założone. Posiadam jedynie boxowe chłodzenie więc nie wymagajmy od niego cudów :D

http://www.fotosik.pl/zdjecie/f2606fa8f1f983f0

temperatura taka utrzymała się do końca ( równo 60 stopni)

Wytłumaczy mi ktoś czemu komputer się restartuje czasami skoro grafika chodzi na 100% i nic się nie restartuje? :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dysk SSD, jak go dotykam to jest totalnie zimny, najwyraźniej czujnik poszedł biggrin_prosty.gif

http://www.fotosik.pl/zdjecie/d64a51dd92c8ce5f

SMART pokazał że wszystko jest ok i dysk działa w 100% dobrze i jego żywotność jest w 100%

Ponadto poszło mi łożysko w wiatraczku na karcie, jak ustawię na 100% wiatraki to środkowy strasznie skrzeczy da się je jakos wymienić czy lepiej na gwarancję oddać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby kupić zasilacz lepszy od (sprawnego) G550M, musiałbyś wyłożyć ~400 zł.

Szczerze, nie mam pojęcia, co jest nie tak, także może warto byłoby się dowiedzieć, czy nie mógłbyś do moreli odesłać całej skrzynki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawa wygląda tak że komputer teraz restartuje się podczas niektórych operacji, w grze jak otwierałem ekwipunek ( tak jak by przycisk "tab" był od restartu xd ) a teraz klikając w link od kolegi poszły restarty, czy to wina zasilacza? Wszystkie moje problemy to restarty 0 "bluescreenów".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...