Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 03/2016 zawartość

Polecane posty

Za oknem luty dopiero się rozkręca, a my serwujemy wam już trzeci w tym roku numer CD-Action. Od wtorku 9.02 będziecie mogli wziąć go do rąk w każdym kiosku i salonie z prasą, naturalnie wręczając wcześniej sprzedawcy 15,99 zł. Będzie troszkę inaczej niż zwykle, bo jest tylko 1 płyta DVD, ale za to aż 6 pełnych wersji - dajemy wam Sniper: Ghost Warrior 2 PL (Steam) oraz kod umożliwiający pobranie (może być ze Steama, ale niekoniecznie) zestawu Anomaly: Über Bundle, czyli 5 gier (Anomaly: Warzone Earth PL, Anomaly: Warzone Earth - Mobile Campaign, Anomaly Korea, Anomaly 2 PL i Anomaly Defenders PL) plus soundtracki. Wszystkie gry z Über Bundle dostępne są także w wersjach na Maca oraz Linuksa, a niektóre również na Androida. W samym piśmie zmian nie ma - jak zawsze 132 strony po brzegi wypełnione atrakcyjną treścią.

W zapowiedziach szczególną uwagę warto zwrócić na No Man?s Sky oraz Ghost Recon: Wildlands, wśród betatestów zaś wyróżniają się Unreal Tournament, The Division oraz Homefront: The Revolution. W Recenzjach mamy dwie oceny 9+, dwie 9, jedną 8+ i trzy 8, co dowodzi, że choć może jeszcze nie ma wielkiego wysypu gier dużych, to jednak obrodziło tytułami bardzo dobrymi (i nie chodzi o mobilki). Recenzujemy m.in. Dying Light: The Following, Dragon?s Dogma: Dark Arisen ("najlepszy zachodni erpeg zrobiony przez Japończyków"), Homeworld: Deserts of Kharak, Prison Architect (zarządzanie więzieniem - enki bardzo chwali), XCOM 2 (gem chwali, ale nie aż tak bardzo), Punch Club (sim stanowiący hołd dla klasyków kina walki - CormaC musiał odinstalować, żeby się oderwać), Darkest Dungeon (fenomenalny rogalik), This War of Mine: The Little Ones, Assassin?s Creed Chronicles: India. Sprawdzamy również, jak Rise of the Tomb Raider radzi sobie na PC, a Worlds of Tanks na PS4. Są też takie dziwności jak Pony Island (Papkin zachwycony) i w-zasadzie-nie-gra That Dragon, Cancer.

Dużo dzieje się również w dziale publicystycznym. "Wirus DLC" to opowieść o pewnym zarazku, który atakuje branżę grową i powoduje duże straty w portfelach graczy. W "Parszywej siódemce" studenci naszej Akademii wspominają traumatyczne przeprawy z wrednymi bossami. W "Kusoge, czyli złe gry też są wspaniałe" przybliżamy produkcje tak słabe, że aż otoczone przez fanów tandety kultem. W "Demonach prędkości" opowiadamy o speedrunningu, czyli zaliczaniu gier w maksymalnie, a czasem wręcz absurdalnie krótkim czasie. Bardzo polecam tekst "VR jest tanie/dobre", w którym Allor przygląda się nadchodzącym okularom rzeczywistości wirtualnej od strony sprzętowej (brzmi sucho, ale świetnie się to czyta). Cztery strony poświęciliśmy na przegląd wszystkich finalistów tegorocznej edycji Independent Games Festival. "Sekretne życie twórców gier, cz.1" to spowiedź Mac Abry ujawniającego smakowite szczegóły swojej pracy w studiu Leryx Longsoft. W Epitafium E. Siekiera roni łezkę nad Ugo Voltem. Do tego dwa felietony ? w "Doktrynie czipsowatości" Smuggler pastwi się nad adresowanym do nastolatków książkowym "matriksowym thrillerem", a w ?Niem(m)ocy? Monk martwi się degeneracją gier MMO. Nie może też zabraknąć wtykanych branży Szpil.

Dział sprzętowy otwieramy megatestem nośników danych (dyski HDD i SSD, wewnętrzne i zewnętrzne, pendrive?y, karty pamięci, serwisy oferujące przechowywanie plików w chmurze). Poza tym przetestowaliśmy gamingowe myszki, klawiaturę mechaniczną, monitory, słuchawki, notebooka i ultrabooka. Kontynuujemy również nasz kurs Unity, w którym robimy platformówkę.

Będzie też, jakżeby inaczej, Action Redaction oraz Na Luzie.

Na płycie DVD Sniper: Ghost Warrior 2 PL, kod na pobranie z internetu wszystkich 5 gier z serii Anomaly (Anomaly: Über Bundle), freeware?y, dema, galerie, mody, e-booki i bonusy.

Zainteresowani? To spotykamy się w kioskach i salonach z prasą we wtorek 9 lutego.

@@@@@@@@@@@@@@@SPIS TREŚCI@@@@@@@@@@@@@@

Info

W PRODUKCJI

No Man?s Sky

Attack on Titan

Below

Paragon

Ghost Recon: Wildlands

JUŻ GRALIŚMY

Krai Mira

The Tomorrow Children

Unreal Tournament

Crowfall

The Division

Homefront: The Revolution

RECENZJE

Dying Light: The Following

Dragon?s Dogma: Dark Arisen

Unravel

Homeworld: Deserts of Kharak

Adventure Time

Resident Evil 0 HD

XCOM 2

Oxenfree

The Age of Decadence

Punch Club

This War of Mine: The Little Ones

Helldivers

Typoman

Darkest Dungeon

The Witness

The Deadly Tower of Monsters

Gemini: Heroes Reborn

Attractio

World of Tanks (PS4)

Blade & Soul

That Dragon, Cancer

Amplitude

Tharsis

Read Only Memories

Sebastien Loeb Rally Evo

Prison Architect

Assassin?s Creed Chronicles: India

Rise of the Tomb Raider (PC)

Pony Island

Death by Game Show

UnderRail

Gry mobilne

Surfingers

Pocket Mortys

Sky Chasers

Candy Crush Jelly Saga

Steel Empire

Pokémon Picross

Baum

Publicystyka

Wirus DLC

Felieton: Doktryna czipsowatości

Parszywa siódemka

Kusoge, czyli złe gry też są wspaniałe

Sekretne życie twórców gier, cz.1

Independent Games Festival

Felieton: Niem(m)oc

Epitafium: Ugo Volt

Demony prędkości

VR jest tanie/dobre

Szpile

Technologie

Info

MEGAporadnik

Megatest: Bezpiecznie i szybko - nośniki danych

Testy

Mysz SteelSeries Rival 100

Mysz Asus ROG GX860 Buzzard

Klawiatura mechaniczna Ravcore Edge

Monitor Asus PG279Q

Monitor AOC G2460PF

Monitor Eizo FS2735

Notebook Asus ROG GL752VW

Ultrabook Asus UX303LB

Słuchawki Plantronics RIG 500E

Słuchawki ART X1

Słuchawki CM Storm Resonar

Poradnik

Robimy platformówkę - kurs Unity część 2

INNE

Na Luzie

Action Redaction

Prenumerata

Zawartość DVD

########################COVER DVD###################

Pełne wersje

Sniper: Ghost Warrior 2 PL [sTEAM]

Anomaly: Warzone Earth PL [sTEAM I NIE TYLKO]

Anomaly: Warzone Earth - Mobile Campaign [sTEAM I NIE TYLKO]

Anomaly Korea [sTEAM I NIE TYLKO]

Anomaly 2 PL [sTEAM I NIE TYLKO]

Anomaly Defenders PL [sTEAM I NIE TYLKO]

DEMA

Read Only Memories

Song of Horror

FREEWARE

Codename: Nuclear

Miracle Mia

Monster Truck Challenge

Path to Victory

Supercow

Tetris Runner

To Lose One's Self

Wanderment

WizardWizard

GALERIE

Adventure Time: Finn and Jake

Investigations

The Age of Decadence

Below

Death by Game Show

Helldivers

Krai Mira

Prison Architect

Read Only Memories

That Dragon, Cancer

Unreal Tournament

MODULATOR

bonusy

E-BOOKI

# Sniper Ghost Warrior 2 PL [sTEAM]

Gatunek: FPS

PEGI: 18

Wersja PL: napisy

Ocena w CDA: 5+ (w CDA 05/2013)

Multi: do 16 osób

Win 7/8/10, CPU 2 x 2 GHz, 2 GB RAM, GF 8800 GT/ATI HD 3850

Sniper Ghost Warrior 2 to shooter taktyczny, w którym bieganie i strzelanie to najszybsza droga do restartu. Tu należy ostrożnie przemieszczać się od osłony do osłony, bacznie obserwować trasy patroli i eliminować tych najbardziej oddalonych - koniecznie wstrzymując oddech przy ściąganiu spustu. Da się też okazjonalnie zrobić dobry użytek ze skrytobójczych umiejętności - w tym egzekucji nożem - oraz high-endowego sprzętu, np. noktowizora. Najważniejszy atut gry jednak to wiarygodna balistyka każąca uwzględniać poprawki na wiatr i grawitację przy mierzeniu. Weteranów serii ucieszy też zapewne fakt, że znikły rujnujące ?jedynkę? sekwencje z bronią maszynową.

Ghost Warrior 2 stworzony został na podstawie CryEngine?u 3, rozgrywa się w trzech zróżnicowanych teatrach działań - na Filipinach, w Sarajewie, w Tybecie - i przyznać trzeba, że zwłaszcza pierwszy i ostatni naprawdę dają radę. Wisienką na torcie są świetne ujęcia ?z pocisku? mknącego precyzyjnie w kierunku celu -prawdziwy killcam.

# Anomaly Über Bundle [sTEAM I NIE TYLKO]

Anomaly: Warzone Earth PL (PC, Mac, Linux)

Anomaly: Warzone Earth ? Mobile Campaign (PC, Mac, Linux, Android)

Anomaly Korea (PC, Mac, Linux, Android)

Anomaly 2 PL (PC, Mac, Linux, Android)

Anomaly Defenders PL (PC, Mac, Linux)

Soundtracki: Anomaly: Warzone Earth, Anomaly Korea, Anomaly 2, Anomaly Defenders

Megazestaw wszystkich gier serii najbardziej niezwykłych RTS-ów naszego świata. W zestawie znajdziecie Anomaly: Warzone Earth wraz z pochodzącą z wersji tabletowo-smartfonowej Mobile Campaign, ale także Anomaly Koreę, pełny sequel Anomaly 2 oraz ostatnią i finalną Anomaly Defenders (plus bonus w postaci oficjalnej cyfrowej ścieżki dźwiękowej z gry). Technicznie należą do gatunku tower defense, jednak w praktyce stanowią dokładną odwrotność formuły obrony wieży/bazy. W Anomaly jest "anomalnie" - tu to my jesteśmy napastnikiem, który sforsować musi fortyfikacje obronne przeciwnika.

Uwaga! Kod, który otrzymacie po wpisaniu w serwisie kody.cdaction.pl ciągu znaków nadrukowanych na płycie, nie jest kodem na Steam. Należy go wpisać w serwisie gamesrepublic.com. Z niego będziecie mogli pobrać nie tylko cały pakiet bez DRM-ów, ale też kody na Steam, jeśli będziecie chcieli powiększyć swoją bibliotekę w tym serwisie. Uwaga, pakiet dostępny jest także w wersji Mac i Linux, a trzy gry z niego (Anomaly: Warzone Earth - Mobile Campaign, Anomaly Korea, Anomaly 2) również na Androida!

post-4-0-63864300-1454659230_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, jak co cztery tygodnie (uważam, że powinien być już numer przestępny, 14), z chęcią zakupię i poczytam. Ja mam tylko jedną nadzieję - że Unravel się udało. Od pierwszej prezentacji ten tytuł przykuwał moją uwagę i nie chciałbym przeżyć zawodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry zawsze dobra rzecz, ale od kilku lat kupuje pismo tylko dla tekstu, a pełniaki zbieram na czarną godzinę, bo a nóż kiedyś nadejdzie jakaś posucha:)

Jestem już po lekturze CD-Action (taka wymagająca praca:)) i przyznam szczerze, że jestem zadowolony (zresztą jak co miesiąc). Wyłowiłem kilka ciekawych gier do 'przebadania' m.in. Crossfire i Dragon Fighter Online - jedne z najlepiej zarabiających gier i nie słyszałem o nich? Na pewno też przetestuje dołączone na płytce tower defence:)

Za najmocniejszy punkt pisma uważam ex aequo opowiadanie Mac Abry i odpowiedzi w AR, ubawiłem się fest!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do recenzji Dragons Dogma: Dark Arisen. Na górze recenzji, tam gdzie są wymagania sprzętowa, cena itd. napisaliście:

WERSJA PL: PEŁNA

Gdzie u licha można kupić tę grę w pełnej polskiej wersji językowej? Szczerze mówiąc byłbym szczęśliwy z samych napisów. Ale wszędzie widzę tylko w angielskiej wersji językowej... Czy to jakaś pomyłka ze strony CDA?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, albo mam jakąś pechową płytę, albo też jestem ślepy, ale nie mogę u siebie znaleźć działu "Na luzie". Nie ma doszukałem się go ani w menu CD-Action, ani też przy sprawdzaniu zawartości płyty "ręcznie". Czyżby w tym numerze "Na luzie" zwyczajnie nie było?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zauważyliście, że w recenzji Unravel nie ma plusów i minusów w polach, w których powinny być? To pewne błąd, ale kto wie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zauważyliście, że w recenzji Unravel nie ma plusów i minusów w polach, w których powinny być? To pewne błąd, ale kto wie...

Też to zauważyłem :)

Bardzo mi się podoba okładka tego numeru :)

Czytając AR jak zwykle się pośmiałem. Super numer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer świetny jak zawsze. Szykuje się bardzo ciekawa seria wspomnień Mac Abry od której będę zaczynał kolejne numery, tak jak zaczynałem od opisów kolejnych generacji konsol. Swoją drogą wielkie uznanie i wielkie podziękowania dla Smugglera za tą serię brawa.gif

Mam takie pytanie natury technicznej: czy tylko mi trafił się numer z którego wierzchnia część okładki(górna warstwa lakieru) schodzi jak z jakiejś zdrapki? Jeśli zdrapię całą okładkę to pod spodem będzie jakiś kod? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdrapię całą okładkę to pod spodem będzie jakiś kod? biggrin_prosty.gif

Zdobędziesz 120-dolarowy banknot. :D

Żeby nie było, że offtop - numer bardzo zacny, przeczytałem kilka recenzji i publicystyki, a kodzik do bundla już jest zarejestrowany na Stimie. Good work.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...