Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

JohnyGuliano

Problem z pulpitem

Polecane posty

Hej. Tak jak w temacie - mam masakryczny problem z pulpitem i strasznie potrzebuję pomocy. Dzisiaj po załączeniu kompa i zalogowaniu się, przywitał mnie pusty pulpit (był na nim tylko kosz) i błąd mówiący, że lokalizacja c:/windows/system32/config/systemprofile/desktop jest niedostępna. Szukałem już porad na necie i jedyne co w pewnym sensie pomogło, to skopiowanie pulpitu z mojego użytkownika z C:/użytkownicy do tego folderu. Niestety zajmuje to dodatkowe miejsce (mam na pulpicie sporo folderów z różnymi plikami) i co najbardziej przeszkadza - utrudnia pobieranie. Gdy chcę ściągnąć np. jakąś fotkę, która domyślnie zapisuje się na pulpit, to ona po prostu znika. Kiedy wchodzę na pulpit to foty nie ma, a gdy klikam na nią w przeglądarce żeby otworzyło lokalizację pliku, to wrzuca mnie do folderu c:/windows/system32/config/systemprofile/pulpit w którym nie również tej fotki. Nie wiem, czy to ma jakiś związek ze sprawą, ale gdy próbuję otworzyć jakąś fotkę, to w liście domyślnych programów mam też jakieś dziwne "%1". Nie wiem, czy to jakiś wirus ? Bardzo proszę o pomoc.

Nawiasem, to miałem jeszcze różne anomalie po tym błędzie. Np. wchodziłem później na Firefox'a, działał normalnie itd. , ale gdy go wyłączyłem i uruchomiłem z powrotem, to wrócił do stanu fabrycznego (tzn. wszystkie zakładki, historia wykasowane). Tak samo np. wycięły mi się savy z Terrarii z dokumentów i wkleiły się na dysk E.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to Windows XP , 7 , 8 , 10 inny ?

Najprościej mówiąc masz trzy opcje z których możesz skorzystać bez większego kombinowania . Czyli tak a) Cofnąć system do stanu z przed "awarii" jeśli masz punkt przywracania . b) Sprawdzić błędy . c) Reinstalacja sytemu (ale tego chyba nie chcesz robić )

Opcji A i C nie będę opasywać bo nie wiem jaki masz system i nie jestem pewien czy we wszystkich jest tak sam ( ja ma Xp na starszym komputerze a drugim 7 U. ) . Wariant b powinien wyglądać chyba tak samo lub podobnie na każdym Windowsie .

Więc tak na partycji C daj właściwości > Narzędzia Sprawdzanie błędów Sprawdź wybierz opcje rozpocznij .Może się pojawić komunikat " System Windows nie może sprawdzić dysku , gdy jest on w użyciu Wybierz opcje Zaplanuj sprawdzenie dysku po czym

Uruchom komputer ponownie . W trakcie uruchamiania powinna odbyć się procedura sprawdzenia ( jeśli jej nie anulujesz oczywiście ) . Po zalogowaniu się do sytemu sprawdź czy dana lokalizacja jest dostępna .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...