Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Vexed

Brak sieci po resecie routera

Polecane posty

Witam serdecznie,

Pojawiam się na forum z następującym problem.

W miejscu zakwaterowania znajduje się ogólnodostępna sieć dla mieszkańców. Wygląda to następująco - wzdłuż piętra na ścianach koryatarza rozlokowane są routery. Do większości podpięte jest zasilania oraz kabel sieciowy, natomiast do niektórych tylko zasilanie (tego akurat nie pojmuję) W ciągu ostatnich kilku sieć pracowała bardzo mozolnie. Zdecydowałem się dzisiaj zresetować najbliższy mi router, do którego podpięty jest kabel sieciowy.

Po resecie: Sieć niezidentyfikowana oraz "ograniczony dostęp", bądź "połączono", lecz w dalszym ciągu "sieć niezidentyfikowana". W każdym z przypadków brak internetu.

Odchodząc z komputerem od zasięgu routera, który zresetowałem i podchodząc ze sprzętem pod odległy, pod który jest podpięty kabel sieciowy, a którego to nie resetowałem internet działa jak należy.

Co może być przyczyną?

Załączam SS:

1: W zasięgu routera, którego nie resetowałem (działa)

2. W zasięgu routera, który resetowałem (nie działa)

Pragnę dodać, że nie jest wymagane ponowne połączenie się, wpisanie hasła, cokolwiek. Zwyczajnie oddalając się od jednego do drugiego routera internet zaskakuje, gdy złapie sygnał z tego nieresetowanego.

Z poważaniem.

//EDIT// Z różnic, które rzucają mi się w oczy, pomiędzy jednym configiem a drugim: Inny sufiks DNS, lista serwerów DNS, w drugim brak. W jednym adres serwera DHCP, w drugim brak, dwa adresy bram domyślnych, w drugim jedna, odmienne IPv4 ( w jednym dodatkowa oznaczane jako autokonf.) etc.

Dodatkowo załączam różnice w liście sieci. 1. W zasięgu resetowanego routera. 2. W zasięgu nieresetowanego. Dodam, że to pierwszy przypadek gdy pojawiają się 2 sieci, z którymi rzekomo jestem połączony.

Próbowałem zmienić autopobieranie adresów etc na przypisanego przeze mnie, jednak prawdę mówiąc nie jestem specjalistą z IT, stąd kręcę się w kółko.

post-1164844-0-89317200-1452959219_thumb

post-1164844-0-30376600-1452959273_thumb

post-1164844-0-13324700-1452959844_thumb

post-1164844-0-87796600-1452960033_thumb

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dostęp administracyjny, wystarczy że zaloguję się wklepując w przeglądarkę IP routera oraz domyślne hasło. Routery działają mostkowo z tego co widzę, niestety w konfiguracji jestem laikiem.

Edit// Jak wspomniałem - zresetowałem jeden, więc zapewne wrócił do domyślnych ustawień stąd brak synchronizacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć, że zrobiłeś reset do ustawień fabrycznych? Jeśli tak, to nic dziwnego, że nie działa. W takim układzie całą konfigurację trzeba przeprowadzić od początku i tym bardziej skontaktowałbym się w tej sprawie z dostawcą netu. Nie widząc interfejsu tu średnio da się coś wymyślić. W sumie jedyne, co mi przychodzi do głowy to skopiowanie ustawień z jakiegoś działającego routera, który pełni podobną rolę w tej sieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...