Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kranick

E-MU 0404 + mikrofon MXL 2006 pomocy!

Polecane posty

Witam, mam prośbę, czy ktoś mógłby pomóc mi wykorzystać optymalnie sprzęt jaki mam do nagrywania wokalu? Chodzi o to, że nie bardzo wiem, jak go poustawiać, jakie sterowniki są niezbędne wsystko, co ma jeszcze wpływ na jakość nagrywania. z góry dziękuje za pomoc.

sprzęt to EMU 0404

mikrofon - mxl 2006

win 7

zaznaczę, że nie potrafię pobrać odpowiednich sterownikow do plyty glownej i procesora, czy to moze mieć wpływ na jakość nagrywania? pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki płyty głównej mogą co najwyżej wpłynąć na płynność współpracy z EMU 0404, na samą jakość dźwieku wpływu to mieć nie powinno, jako, że odpowiadać za to będzie interfejs zewnętrzny.

Na pewno musisz się upewnić, że posiadasz działające sterowniki do owego EMU 0404 (wiadomo, że im nowsze tym lepsze).

Do mikrofonu musisz albo nauczyć się mówić/śpiewać 'obok' a nie bezpośrednio, albo dokupić pop-filter, żeby uniknąć przesterów przy różnego rodzaju tzw. spółgłoskach wybuchowych.

No i sam program - osobiście używałem z reguły prostego i darmowego Audacity, jednak jego stabilność pozostawia wiele do życzenia; ostatnio słyszałem, że Nero Wave Editor jest bardzo dobry, darmowy i prosty w obsłudze.

Oczywiście potem pozostaje jeszcze kwestia ogarnięcia optymalnych ustawień czułości, położenia mikrofonu i jak daleko od niego masz usta, żeby łapało fajnie Twój głos, ale już na przykład szczekania psa na dworze już nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...