Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

neltisen

Ciche nagrywanie mikrofonu

Polecane posty

Witam,

Miałem problemy z mikrofonem - kupiłem nowy, ale nadal mam problemu z nagrywaniem dźwięku. Tj. żeby wyłapać głos muszę mówić z odległości ~2cm od mikrofonu. Funkcji boost nie wykorzystuję, bo za bardzo podnosi szum. Karta dźwiękowa zintegrowana, Realtec'a, system windows 7. Czy coś da się zrobić, czy potrzebna konkretna karta dźwiękowa (i tak planowałem zakup w niedalekiej przyszłości), tylko czy coś o zmieni (poza jakością dźwięku)?

Z góry dzięki za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej obstawał przy fakcie, że jest to słabej jakości mikrofon połączony ze zintegrowaną kartą dźwiękową, po czym cudów oczekiwać nie można. Sam z resztą wspominasz, że to częsty problem tego modelu.

Jakość w tym pewnie podobna, co niedrogich słuchawkach dla graczy/do skype - sam popatrz jak daleko od ust jest mikrofon w takich słuchawkach? Właśnie wspomniane 2centymetry od ust.

Ewentualnie - podpinasz do portu mikrofonowego z tyłu komputera czy do jakiegoś innego w obudowie? A sprawdzałeś czy jak poruszasz wtyczką to jakość jakoś się zmienia? Próbowałeś bawić się systemowymi ustawieniami czułości mikrofon (pomijając wspomniany boost)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...