Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Messi8585

Problemy z internetem - PING

Polecane posty

#Witam wszystkich i z góry dziękuje za pomoc. Od jakiegoś czasu 2 tyg coś przed świętami w okresie świąt, po świętach mniej więcej, zacząłem mieć problemy z internetem. Otóż głównie chodzi o ping. Wcześniej przed tym co teraz mi się dzieje miałem skoki pingi na chwile i potem one opadały zadzwoniłem i były one coraz rzadsze, lecz nie pamiętam czy przestały już występować. Natomiast mam teraz od też jakiegoś czasu 1 tyg może nie pamiętam, że mam skoki pingu nagle w CS:GO gdy gram np 1300 albo mam dajmy 70 pingu nagle 80-90 i jakoś mnie cofa. Byli u mnie wczoraj technicy i sprawdzali mój internet i powiedzieli że to nie od nich. Router był ostatnio wymieniany na TP-Link kosztował 150 zł około i gniazdko telefoniczne też. Ja jestem podłączony przez wifi i pingowałem sobie chyba ip czy tam wp.pl napszykład na przykład przez 15 s niby 30 pingu czy tam przy sprawdzaniu ip 3-10 i nagle 500 czy tam np 100 czy coś koło tego. Jest to uciążliwe gdy się gra w gry online, również sprawdzałem na brata komputerze ma tam bardziej stabilniejszy ping nie ma skoków tam chyba 3-10 czy coś ma 2 i tam nagle 16 albo 500 czy po prostu skok pingu. Wczoraj zrobiłem formata bo myślałem żę może być to przez to, bo ostatnio rosjanin szhakował mi konto na steam, lecz udało mi się szybko konto odzyskać i że na_złość mnie ddosuje lecz nadal to jest. Nwm co zrobić pomysły jakieś ?

http://imgur.com/SpmAsEP

PS Na przyszłość radzę wybierać lepiej widoczny kolor czcionki - I.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Objawem DDOS-u (zakładając, że masz stałe IP) byłby brak możliwości połączenia z internetem lub notoryczne gubienie pakietów/rozłączanie.

2) Zważywszy na fakt, że ktoś ci zhakował konto, to mimo formatu, radziłbym sprawdzić komp skanerami on-line + Malwarebytes Anti-Malware.

3) Wahania pingu masz do wszystkich serwisów (wp.pl, google.pl), czy wybranych?

4) Czy poza grą responsywność systemu/dysku jest zadowalająca?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem u brata na komputerze gdzie ma do tego router podłączony też ma skoki

Mam takie po prostu teraz może nie mam ze mi skacze do 1000 lecz nagle wzrośnie mi max 30 pingu więcej i takie cofanie i to opada i co kilkanascie kilka dziesiąt sekund się to pojawia taka scinka jak, mała teleportacja przy kablu wydaje mi sie ze to samo jest

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, zaczniejmy raz jeszcze, co jest u ciebie urządzeniem dostępowym (modemem kablowym, ADSL, LTE itp.) i czy jeśli nie jest nim ww. TP-Link to czy możesz z któregokolwiek urządzenia podłączyć się do internetu bezpośrednio przez ww. urządzenie (bez udziału routera).

Bo bez tego nie dojdziesz, czy problem jest u ciebie (w konfiguracji sieci lokalnej/routera - firewall, usługi QoS, forwardowanie portów są najbardziej podejrzane), czy gdzieś po drodze (infrastruktura operatora, bramki po drodze).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#Proszę o szybkie odpowiedzi wymieniłem kabel rj11 no inic próbowałem podłączyć router blisko stacjonarnego i sprawdzac też nic ostatnio router był wymieniany, a dostawca mówiłem jak przyjechał że to od nich to od czego kurka jasna. Już od 2 tyg mam ping

Mam po prostu nagły wzrost pingu przez 1-3 sekundy około i tak nagle cofa i normalnie gram natomiast pojawia się to co kilka kilkanaście sekund chyba przeważnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest między Twoim routerem, a pierwszym punktem na trasie.

Czyli może być coś nie tak z routerem, gniazdkiem, kablem łączącym router z gniazdkiem lub coś po stronie dostawcy.

Masz możliwość sprawdzenia, czy na innym routerze/modemie oraz kablu coś się zmieni?

Jaki masz dokładnie router?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...