Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

H3adSh0t

Gra nie wykrywa dedykowanej karty graficznej.

Polecane posty

Witam. Mój problem jest chyba nietypowy. Mój laptop to Lenovo G780. Posiadam 2 karty graficzne ( załącznik nr.1 ). Ogólnie mam ustawioną kartę dedykowaną NVIDIA GeForce GT 635M 2gb w panelu sterowania NVIDIA ( załącznik nr.2 ). Po włączeniu gry ,,Rust" ze Steam'a, gdy włączam konsolę pokazuje mi informację o moim sprzęcie. Problem tkwi w karcie graficznej. Otóż ta gra wykrywa mi jedynie zintegrowaną kartę graficzną ( załącznik nr.3 ). Po wyłączeniu zintegrowanej karty graficznej w menedżerze urządzeń, ,,Rust" nie wykrywa żadnej z kart graficznych. W biosie nie mam możliwości wyłączenia karty graficznej Intel, gdyż po włączeniu biosu nie ma zakładki dotyczącej kart graficznych ani nic podobnego. Męczę się z tym problemem dość długi czas... Proszę o pomoc.

Dziękuję za wasz czas.

post-1162967-0-37526600-1452190858_thumb

post-1162967-0-78561600-1452190999_thumb

post-1162967-0-07396700-1452191112_thumb

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optimus działa na nieco dziwnej zasadzie - tylko karta zintegrowana ma wyjścia, a karta dedykowana pisze bezpośrednio do buforu ramki karty zintegrowanej. Przez to niektóre gry nie widzą w ogóle karty dedykowanej, ale najczęściej i tak to ona jest wykorzystywana. Jeśli wydajność wygląda w porządku, to bym to olał, jeśli nie, to pewnie z jakiegoś powodu przełączanie grafiki nie działa jak należy, ale tu już by musiał Ci pomóc ktoś, komu chce się w to bawić. Ja do Optimusa nie mam cierpliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem jest po stronie wydajności tej karty. Na dedykowanej karcie graficznej gra powinna ,,chodzić" przynajmniej na średnich ustawieniach przy około 40-50 fps. Natomiast przy używaniu karty Intel gra na najniższych ustawieniach odpala się na 15-20fps.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...