Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

badys

Black screen przy starcie

Polecane posty

Witam ponownie w nowym roku !

Zaczynamy :)

PC spec:

Mouse: Razer Deathadder Chroma 2014

Mouse Pad: Steelseries Qck +

Headphones: Steelseries Siberia V2 Green

Keyboard: Razer Blackwidow Stealth 2014

Microphone: Razer Seiren

Monitor 1: Benq 24'' XL2411Z

Monitor 2: Samsung 24'' S24B350H

Mother Board : ASRock Z170 Extreme 4+

CPU : Intel Core i7-6700K 4.0GHz

CPU Cooling : HR-02 Macho Rev 2.0

Ram : Kingston FURY 16GB (2 x 8GB) DDR4-2666

Graphic Card: Radeon 7950 3GB DDR5

HDD 1: Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM

HDD 2 : WD Green 1TB

SSD: Samsung 850pro 128 GB

Power Suply : Corshair CX750M

Sound Card : Xonar DX 7.1

Case: Phanteks Enthoo Pro ATX Full Tower Case

Wcześniej wspominałem w jednym z tematów który założyłem we wrześniu 2015r, niestety nie doszliśmy co to powoduje i od tamtego czasu cały czas z tym 'żyje'....

Mianowicie chodzi o black screen, wstajemy rano w sobote godz. 8:02 odpalamy komputer, wszystko ladnie sie pojawia na dwoch monitorach (bios) , nastepnie pojawia sie ekran ladowania windowsa (win 10) i nagle ciemnosc.... Nic sie nie dzieje, ciemnosc widze ! CIEMNOSC ! Sprawdzalem czy windows sie uruchamia, ale nie slychac dzwieku powitalnego windowsa.

Wszystkie sterowniki aktualne, windows regularnie update'owany, BIOS rowniez dostal update'a z dongla. Zeby sprawic by windows ruszyl mam dwie opcje:

Opcja nr 1. - Zostawic PC na ok. 5min po czym wcisnac przycisk RESET na obudowie i wszystko elegancko sie odpala jak prawidlowo.

Opcja nr 2. - Tuz po black screenie robic resety PC (zazwyczaj 2 lub 3) po czym wyskakuje 'diagnostyka problemu windows' ktora informuje nas o tym, ze jest jakis blad z uruchomieniem PC i kolejne uruchomienie ponownie komputera rozwiaze problem. To wciskamy uruchom ponownie i znow wsio smiga elegancko.

Mamy nowy rok, nowe pomysly (stary sprzet) to moze cos sie uda wymyslic ! :)

Dziekuje za pomoc bAdeK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo aktualne są te sterowniki? Tzn. jaką masz dokładnie wersję sterownika od karty graficznej?

W paru ostatnich hotfixach AMD poprawiało błędy związane z czarnym ekranem przy bootowaniu, więc spróbowałbym zainstalować sterownik 16.2 Hotfix driver i zobaczył jak to na nim wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hotfix driver to odpowiednik starych sterowników beta. Wraz z premierą sterowników Crimson Edition AMD zmieniło nazewnictwo na to zgodne z nazewnictwem nVIDII. Tak naprawdę jest to ostatni stabilny sterownik z paroma poprawkami, ale bez podpisu WHQL (który w obecnych czasach i tak już nic nie znaczy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WHQL ? Wraz ze zmiana na win10 musialem ponad 2-3msce czekac az na moja karte dzwiekowa wyjda sterowniki na win10.... No i w koncu jak wyszly sterowniki to przy kazdym uruchomieniu PC wyskakiwal mi komunikat czy chce uruchomic 'xonar dx' cos tam i bylo wyjasnienie ze nie ma jakiegos podpisu wlasnie :D

A co do sterownikow to zainstalowalem hotfixa 16.2 i niestety problem wciaz istnieje :x Przy starcie PC, widze jak wszystko sie wczytuje, windows sie wczytuje i w momencie jak powinien wyskoczyc ekran 'witamy' czy 'zapraszamy' jest ciemnosc. Ustawiony mam dzwiek przy uruchomieniu systemu, ale nawet tego nie slychac. W takim limbo proces uruchamiania pc staje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, to można spróbować inaczej.

Na początek wyłącz automatyczne ściąganie sterowników z Windows Update.

Następnie usuń sterownik od karty graficznej za pomocą DDU odpalonego w trybie awaryjnym. W ten sposób będziesz miał pewność, że nie zostały jakieś śmieci po starym sterowniku.

Zainstaluj raz jeszcze najnowszy sterownik (16.2).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli albo to nie driver AMD, albo tego nie naprawili.

Windows 10 ma znany bug związany z czarnym ekranem przy bootowaniu, tylko wtedy przeważnie wystarczy trochę poczekać i pojawia się kursor, a u Ciebie z tego co rozumiem się nic takiego nie pojawia?

Sprawdź, czy masz aktualne sterowniki Intela.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...