Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Munnki

Montaż nowego CPU - komputer się nie włącza

Polecane posty

TL;DR na końcu

Mam dosyć poważny problem z moim komputerem zaraz po zamontowaniu nowego CPU. Komputer odłączyłem, wyciągnąłem płytę główną, poodpinałem kabelki(nawet porobiłem zdjęcia żeby się nie pomylić przy podłączaniu ich), wyczyściłem Cooler zmywaczem do paznokci i zamontowałem nowy procesor, nałożyłem rozsądną ilość pasty termoprzewodzącej i zamontowałem wszystko z powrotem.

Upgrade procesora robiłem z Pentium Dual CPU E2200 na Core 2 Duo E8500, lecz oprócz tego zamieniłem też jedną kostkę 1GB ramu na 2GB (razem 4GB), zaznaczam iż robiłem tego typu akcje z komputerem po raz pierwszy.

Jak to się stało że komputer przestał działać:

Po zamontowaniu wszystkiego, komputer za 1 razem normalnie odpalił i mogłem działać swobodnie. Pierwsze co zrobiłem to odpaliłem program CPU-Z żeby zobaczyć czy wykrywa procesor i rzeczywiście wykrywał, więc włączyłem Menedżera zadań i zauważyłem że procesor pokazuje wciąż ten starszy. Włączyłem "Uruchom" i wpisałem "msconfig" żeby włączyć oba rdzenie i zwiększyć pamięć do 4096, dałem zastosuj i komputer się zrestartował, lecz następnie się już nie włączył, pamiętam że dostałem też zapytanie od BIOSA czy chce ustawić procesor na 1333mhz, dałem "Y" i następnie gdy pokazało mi się logo Windowsa 8.1, komputer odczekał z 3 sekundy, pokazały się w górnym prawym rogu jakieś linijki cyferek i literek dosłownie na ułamek sekundy i komputer się wyłączył i zaczął włączać ponownie i tak w kółko. Pomyślałem że to wina samego windowsa dlatego podłączyłem inny dysk z Windowsem XP i działo się dokładnie to samo. Obecnie nie mogę już włączyć komputera w ogóle. Nie jest to wina zasilacza ponieważ do tej pory wszystko działało gładko i okej, a procesor na który się przerzuciłem, zużywa dokładnie tyle samo mocy co starszy(65W).

Poczytałem już wiele artykułów, lecz nie znalazłem odpowiedzi, dlatego proszę was o jakąkolwiek pomoc. Jestem w stanie udzielić większej ilości odpowiedzi.

TL;DR - zmieniłem procesor na lepszy, po zapytaniu BIOSA czy chce zmienić na 1333mhz dałem "Y" po czym komputer zaczął się automatycznie w kółko resetować zaraz przy wejściu do Windowsa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie poszedłem sprawdzić, podpiąłem zasilacz Feel- 350ATX i wciąż rezultat ten sam

Udało mi się przeczytać "literki i cyferki w górnym lewym rogu"

Error Code: 0x000000C4

Error Code: 0x0000005D

W internecie dotyczy to tylko instalacji Windowsa 8 poprzez botowanie. To możliwe że mój procesor nie supportuje Windowsa 8.1 i muszę go zainstalować ponownie lub przerzucić się na Windowsa 7?

Dodam że gdy instalowałem Windowsa 8.1(na Pentium E2200) z pendrive'a to nie wyskakiwały mi żadne problemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...