Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

XenZeu

Nagła powolna praca dysku

Polecane posty

Witam,

Mam problem z komputerem, a dokładnie z dyskiem ( przynajmniej na to wygląda ). Wczoraj było jeszcze wszystko w miarę ok ( lecz czuć już było że pracuje wolniej niż zawsze ), a dziś włączyłem komputer i wszystko co włączę robi się dosyć długo i potrafi zacinać, szczególnie podczas korzystania z przeglądarki, ale potrafi zaciąć nawet gdy kliknę pasek start. Stwierdzam że to dysk ze względu na to iż gdy się coś zatnie to dioda od pracy dysku ciągle się świeci ( potrafi nawet na jakiś czas jak nic nie robię na komputerze ), a w menadżerze zadań użycie dysku sięga 99-100%. Dodam że klika dni temu robiłem pełną defragmentacje dysku. Dysk to Western Digital 500 GB kupiony jakieś 2 lata temu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nigdy nie byłem zadowolony z jego szybkości. Więc rozumiem że najlepiej byłoby kupić nowy ( szczególnie że 500 GB to trochę mało na dzisiejsze czasy ) jaki polecasz ? I na co zwracać uwagę przy zamiarze kupna szybkiego dysku ? smile_prosty.gif

A i czy taka niska temperatura dysku mogłaby mu zaszkodzić ? tongue_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ST1000DM003/WD10EZEX są w tej chwili najsensowniejsze z HDD, chyba, że chcesz zainwestować w SSD (przy pojemności 250GB+ najlepiej w Samsunga 850 Evo lub Cruciala MX200).

Co do temperatury dysku najpewniej czujnik jest walnięty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...