Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

BigOne

Spadek wydajności Lenovo y510p

Polecane posty

Jak w temacie, gram sobie w BFBC2 i czy na niskich, czy wysokich, fpsy w końcu spadają do granicy 30, czasami nawet niżej. Na wysokich to samo. Identycznie ma się sprawa w CS:GO, po prostu szlak trafia, czy na full, czy na niskich, jeden ciort. Ogólnie, to odpaliłem ostatnio BF i chciałem zobaczyć jak to pracuje, no i procesor z 2.4 ruszyć się nie chciał, nie wiem czemu, teraz przeglądam chroma i od 3,4 do 3.1 skacze, ale nie niżej

A oto jak wyglądają zegary na grafice:

Core: 400 czy gram czy nie gram,

memory: 400 pulpit, 2700 granie.

Podane wyżej specyfikacje sprawdzałem w CPU-z

W GPU-z:

Core: 135 bez grania, 1097 granie(śmieszne jest to że maks dla tej grafy to 975)

Memory: 200 bez grania, 1350 granie

temperatura: spoczynek 57, stres ok 76

Oto specyfikacja:

i7 4700mq

4gb ram

gt 755m

windows 10

Proszę o pomoc

PS. zaklinam się na wszystko, szukałem takiego działu dla laptopów ale go nie znalazłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, co jest problemem, nie wiem z czego wynika, ani jak z tym walczyć panowie...

Wygląda to tak, że temp losowa skaczą w okolicach 85 i idą w górę, aż któraś nie dobije do 100, wtedy jest screen poniżej.

http://scr.hu/5iwm/l8u85 proszę panowie, oto screen number one I UWAGA to jest screen z gry, dodam, że wiatraczek przyszybsza i zwalnia jak [ciach], zapobiegawczo idę do sprężarki i popsiukam, ale psiukać z boku czy jak?

Ewidentny throttling aż boli sad_prosty.gif

https://www.techinferno.com/index.php?/forums/topic/5749-stop-gpu-from-throttling-the-cpu-in-y510p/ natrafiłem też na taki temacik na forum lenovo, czyli że to grafika mi throttluje procek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem z czego wynika, ani jak z tym walczyć panowie...
Jeżeli komputer nie jest najmłodszy, to proponowałbym go rozkręcić, przeczyścić układ chłodzenia i najlepiej wymienić pastę termoprzewodzącą.

A tak poza tym to podkładka chłodząca - sam w temacie nie siedzę, ale z tego, co kojarzę, to swego czasu był polecany np. SilentiumPC Glacier NC400.

zapobiegawczo idę do sprężarki i popsiukam, ale psiukać z boku czy jak?
Jak już wspomniałem, najlepiej byłoby całość otworzyć i dokładniej oczyścić. Jak to nie wchodzi w grę - psikaj od wlotu (czyli zapewne od dołu), przy czym warto w jakiś sposób zablokować wiatraczek, bo kręcąc się może wytworzyć nieco prądu, a to może być niezbyt zdrowe dla lapka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...