Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zembu

Rozwiązany: Format a gry

Polecane posty

Witam, mam pewien problem, który może wydać się banalny dla innych, ale chcę się upewnić :D Chodzi o to, że system i programy mam zainstalowane na dysku C, a gry na dysku D. Gdy sformatuję dysk C to po zainstalowaniu systemu i sterowników będę mógł od razu grać w gry, które są na dysku D czy będę musiał je jeszcze raz instalować? System to Windows 10. Z góry dzięki za pomoc :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie sformatujesz dysku D, to tak, ale niektóre gdy posiadają biblioteki (save, pliki konfiguracyjne), właśnie na dysku systemowym (tak jak np. Wiedźmin 3) i one mogą wymagać przeinstalowania, więc na wszelki wypadek save'y powrzucaj na pendriva, a jeśli masz niektóre na steamie, origin, gog lub uplay to będziesz mógł zrobić sprawdzanie spójności plików.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część będzie działać a część nie. Niektóre nie ruszą jeśli nie mają np. wpisu w rejestrze(przed formatem zrób kopie rejestru, który po formacie wgrasz, co powinno zminimalizować ilość nie działających gier)

Oraz sprawić mnóstwo problemów z systemem. Rejestr trzyma bardzo dużo różnych informacji o systemie. Informacje potrzebne do działania niektórych programów trzyma właściwie przy okazji. W ten sposób może i można sprawić, że coś będzie działało, ale na pewno można sprawić, że wiele rzeczy działać nie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...