Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Subterras

Czyszczenie komputera itp

Polecane posty

Hej, kupiłem jakoś rok temu komputer, wszystko było okay, ale od jakiegoś czasu głośno chodzi, zaczyna lagować nawet na nie wymagających grach itp. chciałbym zrobić mu jakoś hard reset, wszystko wyczyścić i jeszcze raz zainstalować windowsa, teraz moje pytanie, jak to zrobić ? Z góry dziekuje za pomoc. A czyszczeniem wiatraków i wymianą past zajmę się w najbliższej przyszłości, możecie polecić jakąś dobrą pastę do procesora :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydaje, że nie jest to zbyt dynamicznie rozwijająca się branża, także zacytuję półroczną wypowiedź:

Np. Arctic MX-2/MX-4, Zalman STG-2, Gelid GC-Extreme

Co do formata, to wypada zlokalizować nośnik z systemem, a także naklejkę z kodem, reszta idzie już z górki (no chyba, że masz laptopa, wtedy istnieje szansa, że system możesz zainstalować z ukrytej partycji). Tak swoją drogą, to co prawda format to najszybsza forma czyszczenia kompa (zresztą sam ją od czasu do czasu praktykuję), ale czy tak aby na pewno chcesz się pozbawiać wszystkich danych?

Zechciałbyś się jeszcze pochwalić konfiguracją sprzętową (łącznie z marką i modelem zasilacza)?

I przy okazji możesz jeszcze podać temperatury (np. HWMonitor) i SMARTa - być może format nie będzie ani potrzebny, ani nic nie zmieni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to Deus G1 500W , karta to Sapphite toxic r9 270x , procek to intel i5-4440 3.10 GHz , wiecej nie pamietam tak na teraz musiał bym zerknąć.

Nie potrzebuje chyba za bardzo danych z komputera, to czego potrzebuje przerzucę na pena bo jest tego raczej niewiele. A komputer od jakiegoś czasu naprawdę źle się zachowuje tongue_prosty.gif Na jaki przykład nawet jak zmieniam głupie zakładki to muszę czekać tą sekundę laga:C A miejsce na C sam nie wiem gdzie znika a nie mogę go zwiększyć bo jest to zablokowane wiec przy reinstalacji po prostu dam wiecej miejsca na C.

Temperatury jakie są gdzie tylko siedzę na necie podałem, a o co chodzi z tym 2 czyms ? :P

A format po prostu będzie możliwy po włożeniu płyty z windowsem i tak gdzieś to znajdę tak ? Nigdy tego nie robiłem tongue_prosty.gif

post-866175-0-19794800-1451681001_thumb.post-866175-0-43913500-1451681006_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jaki przykład nawet jak zmieniam głupie zakładki to muszę czekać tą sekundę laga:C
To jeszcze dopytam o ilość RAMu (PPM na ikonie/oknie "Mój komputer" -> Właściwości i gdzieś tam powinna być ilość pamięci).
A miejsce na C sam nie wiem gdzie znika
Jakbyś był ciekawy, to przykładowo WinDirStat może pomóc.
nie mogę go zwiększyć bo jest to zablokowane wiec przy reinstalacji po prostu dam wiecej miejsca na C.
Jeżeli masz kilka partycji na tym samym dysku, to w razie czego można się pobawić w modyfikację ich wielkości. A jeżeli ilość wolnej pamięci na dysku C dąży do zera, to spore opóźnienia związane z pracą dysku wcale nie są czymś bardzo dziwnym.

I spodziewam się, że SMART wcale nie zaszkodzi - chodzi o coś w stylu pierwszego screena tutaj.

Jeżeli chodzi o temperatury to o jakie konkretnie chodzi i skąd mam je wziąć bo jestem w tym raczej zielony smile_prosty.gif
HWMonitora już podlinkowałem, odpalasz go, następnie możesz (choć nie musisz, temperatury w spoczynku też mogą coś powiedzieć) odpalić np. jakąś grę, a na koniec robisz screena i go wrzucasz (chodzi o coś takiego).
A format po prostu będzie możliwy po włożeniu płyty z windowsem i tak gdzieś to znajdę tak ? Nigdy tego nie robiłem tongue_prosty.gif
Jeżeli nie jest ustawiona odpowiednia kolejność bootowania, to trzeba będzie jeszcze zajrzeć do UEFI i ją zmienić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc smile_prosty.gif

Ramu mam 4 GB.

Właśnie problem jest w tym że nie mogę dodać miejsca do C bo coś jest zablokowane, nawet programami nie dałem rady :C

Temperatury podałem posta wcześniej, jak potrzeba mogę zrobić jakieś w grze.

WinDirStatem zaraz się zainteresuję smile_prosty.gif

post-866175-0-51915700-1451681984_thumb.

post-866175-0-59790300-1451682493_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramu mam 4 GB
Co prawda tutaj raczej nie leży problem z nagminnymi lagami, ale sugerowałbym dokupienie w niedalekiej przyszłości kolejnych 4GB.
Właśnie problem jest w tym że nie mogę dodać miejsca do C bo coś jest zablokowane, nawet programami nie dałem rady :C
Pewnie jakby spróbować jakimś programem działającym poza systemem operacyjnym, to nic by zablokowane nie było. No ale tutaj Ci nie pomogę.
Temperatury podałem posta wcześniej, jak potrzeba mogę zrobić jakieś w grze.
Procesorowe minimum 49°C nie wygląda zbyt dobrze. Jakbyś znalazł chwilę, to możesz jeszcze sprawdzić temperatury w czasie gry, jak nie - na pewno poobserwowałbym te temperatury po fizycznym wyczyszczeniu komputera.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...