Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wisniaspa

Nagłe spadki fps

Polecane posty

Witam, niedawno sformatowałem PC i po formacie występuje dziwny problem. Gdy już komputer trochę pochodzi zdarzają się nagłe i bardzo mocne spadki fps. Towarzyszy im na TeamSpeaku takie jakby przebicie w dzwiękach (trzask itp). Wszystkie sterowniki są najnowsze, specyfikacja komputera:

Intel Intel Core i5-3350P 3,10 GHz

Club 3D Radeon HD 7870 Club3D S13 2GB GDDR5 1GHz 2xmDP HDMI 2xDVI CoolStream - CGAX-787613

MSI B75MA-E33 Intel B75 LGA 1155 (płyta główna)

SilentiumPC Deus M1 550W PSU 80Plus Bronze Modular 4xPEG SPC088 (zasilacz)

Seagate Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMART to nie moja działka, ale temperatury wyglądają dosyć dziwnie - nie było przypadkiem tak, że chwilę pograłeś, po czym wyłączyłeś grę i odpaliłeś HWMonitora? Jeżeli tak, to test przeprowadź jeszcze raz, ale HWMonitora włącz przed grą, tak żeby rejestrował temperatury podczas grania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, wszystko wygląda bardzo dobrze (jak teraz grałeś, to problem się pojawił?).

Jeżeli to nie temperatury, to może w komputerze brakuje RAMu (ile go masz i ile jest zajęte w momencie, kiedy problem się pojawia?) i w pewnym momencie komputer zaczyna przerzucać dane z pamięci na dysk?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub wina sterowników - co jak co ale jakiś czas temu był problem na niektórych komputerach z GPU AMD, który polegał na tym że po jakimś czasie obciążania GPU np. 20 minut , klatki drastycznie spadały. Spróbuj zainstalować starszą wersję sterownika (lub najnowszą jeżeli masz starsze smile_prosty.gif )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest głębszy bo to nie tylko czasowe spadki FPS ale równiez trwałe ich zmniejszenie. Zainstalowałem sterowniki które miałem przed formatem i bez zmian. Na najnowszych tez ten problem wystepuje. Odczuwam ogólny spadek wydajnosci komputera, najdziwniejsze jest to ze nastąpiło to po formacie PC.

post-50157-0-96735200-1452016651_thumb.p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...