Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CogitoErgoSum

Problem z instalacją systemu na drugim dysku

Polecane posty

Witam uprzejmie

Od niedawna jestem posiadaczem nowego PC-ta z zainstalowanym W10. Kilka dni temu wpadłem na pomysł aby podłączyć do niego dodatkowo dysk z mojego starego PC, bo to zawsze kilkaset GB więcej a i idealny "poligon" do instalacji innych systemów (XP na którym odpalają bez problemu starsze gry, które krztuszą się na W10 oraz Linux Mint).

Z racji, że wcześniej niejednokrotnie instalowałem na starym komputerze podobne opcje wiedziałem, że w pierwszej kolejności powinienem zainstalować XP a dopiero później wziąć się za Minta.

Ok.

Botowanie z płyty ustawione, wcześniej sformatowanie drugiego dysku i ustalenie partycji w Parted Magic. Sprawdzam, dysk wykrywalny w W10 więc wszystko gra.

Wkładam płytę, bootuje, czekam na pojawienie się instalatora.

ZONK.

"Pojawiłsię problem i system windows zostanie zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera.

[...] Informacje techniczne: STOP: 0x0000007B (0xF78DA524, 0xc0000034, 0x00000000, 0x0000000)

Damn, czyżby coś z dyskiem?

Przeszukuje google w międzyczasie sprawdzając oba dyski CHKDSK-iem. Żadnych błędów ani też rozwiązań problemu.

Próba ewentualnej instalacji Minta również spełza na niczym.

Wie ktoś co może być przyczyną? Jeśli drugi dysk jest wadliwy (choć nie powinien, bo wcześniej działał bez zarzutu) trudno, daruje sobie.

Zaznaczam, że dysk nr. 1 z W10 chodzi bez zarzutów, odpala wszystko ładnie (przynajniej póki co nie zauważyłem niczego niepokojącego)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...