Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

andrzejek2050

Rozwiązany: Komputer wyłącza się podczas grania w niektóre gry

Polecane posty

Witam:)

Moim problemem jest wyłączający sie PC podczas grania w niektóre gry.

Karta Gtaficzna - GTX 750 ti gigabyte ( karta nowa) temp. podczas grania max. 55 stopni

Procesor - AMD Phenom II X4 840 temp. podczas grania 55-60 stopni

Płyta - Asus M4N68T LE V2

Pamięć ram - 16 gb

Windows 7 64 bit

Zasilacz - Modecom green energy 500w - nowy

Wcześniej miałem karte graficzną radeona hd 7770 i częściej sie wyłaczał pc na tym zasilaczu, bo przed wymianą na ten nowy to miałem zasilacz 500W AKYGA AK-B1-500 pare lat odziwo choził dobrze a już pod koniec wogóle nie mogłem włączyć komputera. Płyte główną sprawdzałem kondensatory wszystko ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten Modecom jest na tyle nowy, że możesz go jeszcze zwrócić, to zrób to czym prędzej i zakup w jego miejsce jakiś sprawdzony zasilacz. Jeżeli nie - cóż, IMHO jest on głównym podejrzanym, więc najlepiej by było, jakbyś pożyczył skądś jakiś zasilacz i sprawdził, czy problem nie zniknie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddawałem go na gwarancji do salonu komputronik i powiedzieli że wszystko z nim ok. Niestety na chwilę obecną nie mam innego zasilacza. Jakiś czas temu miałem podłączoną inną kare graficzną geforce gt 520 i żadnych problemów nie było, może dlatego że jest słabsza pod wpływem poboru prądu. Ten Modecom na lini 12v to max 300 WAT a w sieci widziałem filmik jak koleś na tej samej karcie graficznej czyli GTX 750 ti tylko że na i5 przy obciązeniu pobór wynosił ponad 350 Watt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddawałem go na gwarancji do salonu komputronik i powiedzieli że wszystko z nim ok
"Go" czyli Modecoma? Jeżeli tak, to jedyną opcją wydaje mi się zmierzenie jego napięć, dowiedzenie, że nie trzyma się standardów ATX i zwrot z tytułu niezgodności z umową. Może prościej byłoby wybrać się do ichniego serwisu z całym zestawem?
Jakiś czas temu miałem podłączoną inną kare graficzną geforce gt 520 i żadnych problemów nie było, może dlatego że jest słabsza pod wpływem poboru prądu
Maxwelle (do których zalicza się 750 Ti) miewają bardzo duże różnice w poborze energii, w przeciągu 1ms potrafi się on wzrosnąć 3-krotnie i z powrotem zmaleć (klik) i wcale bym się nie zdziwił, gdyby wątpliwej jakości Modecom po prostu sobie z tym nie radził.
w sieci widziałem filmik jak koleś na tej samej karcie graficznej czyli GTX 750 ti tylko że na i5 przy obciązeniu pobór wynosił ponad 350 Watt
Mógłbyś go podlinkować? Bo w zestawie z kręconą i7 wychodzi 160W...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręcony FX-6300 to nie i5 wink_prosty.gif
Tak Modecome, napięcia sprawdzałem programem HWmonitor i wydaje mi się że jest wszystko ok
Takie odczyty ciężko uznać za miarodajne, bez miernika wiele nie zdziałasz.
Robiłem też testy programem OCCT ponad 15 min. i nie wyłączał mi się podczas testów
To by wskazywało na to, że z mocą ten Modecom nie ma problemu. Pozostaje więc albo to, że przy niektórych grach nie nadąża za kartą, która szybko zmienia pobór energii, albo problem leży zupełnie gdzieś indziej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat Deus to taki sobie wybór - w pewnym momencie SPC wypuściło "poprawioną" rewizję i jakiejś redakcji podczas testów udało się spalić dwie sztuki pod rząd przez mocne obciążenie. No i do tego ma dwie linie 12V (dosyć mocne, ale to jednak nadal nie jedna bardzo mocna), więc jako alternatywę dla VS450 podałbym raczej Vero L1 500W.

I taka drobna uwaga: jak będziesz zamawiać, to proponuję zrobić to przez internet (w przypadku komputronika unikaj odbioru osobistego) - jeżeli po wymianie zasilacza problem nadal będzie występować, to w razie czego bez problemu będziesz mógł go zwrócić bez większych ceregieli (choć ewentualny powrót do Modecoma to w sumie niezbyt kusząca opcja).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...